Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Cultura, Arta, Stiinta > Teologie si Stiinta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 17.11.2016, 02:41:07
Octavian92 Octavian92 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2016
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
1. Milioanele de ani au fost creati pentru un singur motiv: ca sa sustina teoria evolutionista. In cateva mii de ani nu s-a observat nicio evolutie, deci s-au inventat milioane de ani, ca sa existe timp. E un nonsens ca cineva sa creada in milioane de ani dar nu si in teoria evolutionista, din moment ce acele milioane au fost create cu un singur scop, sustinerea teoriei evolutioniste. La fel zilele ere din evolutionismul teist au fost nascocite dintr-un singur motiv: ca sa se fie in concordanta cu teoria evolutionista, cu milioanele de ani necesari evolutionismului. Cateodata credem in lucruri fara sa stim cauza lor.
.
tu ai ADN-ul 100% similar cu al tatalui tau sau cu al copilului tau ?

orice test facut cu ceasuri atomice dau valoare nu de milioane ci miliarde de ani !
Reply With Quote
  #122  
Vechi 17.11.2016, 02:43:53
Octavian92 Octavian92 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2016
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Teorie Big Bang cred ca este cu mult mai absurda si fara logica decat teoria evolutionista. Este contrazisa de aproape toate dovezile stiintifice, dar este adaptata de fiecare data ca sa se potriveasca, in loc sa se accepte faptul ca e o teorie gresita. Aici e o traducere in romaneste a analizei stiintifice facute de answer in genesis: http://alfaomega.tv/creationism/arti...#axzz3zlyxcvab
analiza stiintifica facuta de "Answer in genesis " ? pt aia doar ce e in biblie e stiinta , adica nimic
Reply With Quote
  #123  
Vechi 17.11.2016, 02:51:46
Octavian92 Octavian92 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.11.2016
Mesaje: 6
Implicit

Citat:
În prealabil postat de pc-cutza Vezi mesajul
Am acasa un bichon maltez si un dalmatian. Si sunt atat de diferiti incat imi vine greu sa cred ca au avut un stramos comun. Voi ce parere aveti? Are legatura evolutia si domesticirea cu aparitia raselor sau asa au fost de la inceput? Sau... oricare alta explicatie.

fa-le un test ADN si ai sa vezi ca au adn-ul comun + mutatii

orice genetician iti va spune ca cea mai probabila explicatie e stramosul comun .

in plus rasele de cani sunt rezultatul selectiei artificiale , adica facuta de om . nu cred ca ai nevoie de vro dovada.
majoritatea fructelor , legumelor , cerealelor . sunt rezultatul selectiei artificiale

Last edited by Octavian92; 17.11.2016 at 02:54:13.
Reply With Quote
  #124  
Vechi 17.11.2016, 08:46:35
ioan67 ioan67 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.07.2016
Mesaje: 1.458
Implicit

Așa cum o singură literă poate schimba radical un cuvânt (ex: mare / mure), sau precum o virgulă poate mișca o întreagă teologie spre zări străine (ex: spun ție astăzi,... / spun ție, astăzi...)
tot astfel, cea mai mică modificare în genom poate antrena diferențe majore în fenotip.
Dacă abați țeava unui tun cu un sfert de mm, obuzul va cădea la kilometri razna.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare