Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 05.01.2013, 12:07:48
PAUL N PAUL N is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 10
Implicit

Pai deja sunt restrictionate la reteta antibioticele. Dar reteta cu tratamentul de cateva luni ti-o da un... medic. A nu se intelege ca toti medicii sunt iresponsabili, desigur. Multi isi fac treaba cu responsabilitate, si nu fac astfel de tampenii. Problema e cu ceilalti. In fine...

Pai legat de efectele antivirale am pus deja link-urile mai sus. E drept ca sunt in engleza dar...

Problema e ca nu toti virusii sunt la fel, si nu toti oamenii, dar efect are. Cum am mai spus, nu este studiat suficient, incat sa se poata spune: "la aia iei atata, si la ailalta atata". Nici nu cred ca se poate, in fine.

Fiecare metal isi are efectele lui. La coloidale e treaba putin mai aparte, deoarece ele sunt "captate" in organism, care pe unde, si de acolo incep si elibereaza gradat ioni sau atomi neutri, dupa caz, producand varii efecte. Cum stie organismul ce si de unde sa ia nu ma intreba, dar se pare ca stie. Un exemplu e cazul tratamentelor cu nanoparticule de aur pentru artrite.

Asa, foarte pe scurt, aurul se foloseste pentru artrite, sistemul circulator, tonus psihic. Doar in cazul primei sunt cunoscute modalitatile de actiune.
Cuprul, pentru tot ce tine de colagen si oase.
Platina este antioxidant (coloidala, nu sub forma de compusi, care sunt EXTREM de toxici, si sunt folositi in "tratarea" cancerului prin chimioterapie).
Argintul, in primul rand antibacterian, antiviral, dar are si alte efecte. Eu insumi m-am crucit la cate am auzit de la clienti. Uneori posibil ca era placebo, dar categoric nu in toate situatiile.

O sa scoatem o carte in cateva luni, cu detalii destul de ample.

Cum se fac: sunt mai multe tipuri de procese, unele biochimice (cele mai putine), altele prin electroeroziune. Hai, nu te supara ca nu dau detalii, dar asa cum am spus deja, reprezint un producator. Postarea asta nu are motive comerciale, ci doar ca m-am "suparat" pe KRONOS, dar nu pot sa postez chiar asa oriunde detalii tehnologice. Oricum, marea majoritate nu vor putea fi indeplinite de catre cineva care incearca sa isi faca acasa, decat daca are indemanare tehnica semnificativ peste medie.

In plus, nu voi da nici un detaliu suplimentar, de genul "ce produs, care firma". Nu consider etic sa intru pe un forum si sa fac reclama sau antireclama. Exista un singur indiciu intr-una din postari, si este chiar prea mult. O cautare dupa cuvinte cheie din postari o sa duca pe cine doreste, in cele din urma, la site-ul in care sunt prezentate mai multe (mult mai multe) astfel de detalii.

Aici am vrut sa subliniez doar ca adevarul despre ... ceva, poate fi privit din multe parti, dar de oriunde ar fi privit este bine sa nu fie privit cu ochelari de cal.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 05.01.2013, 12:29:28
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de PAUL N Vezi mesajul
Pai deja sunt restrictionate la reteta antibioticele. Dar reteta cu tratamentul de cateva luni ti-o da un... medic. A nu se intelege ca toti medicii sunt iresponsabili, desigur. Multi isi fac treaba cu responsabilitate, si nu fac astfel de tampenii. Problema e cu ceilalti. In fine...
De cat timp?
Poate doar pe hartie.
Ii verifica cineva, in sensul de a verifica vanzarile de antibiotice si a le compara cu retetele din evidenta farmaciilor?

Eu am putut sa iau algocalmin fara reteta, care iarasi este un medicament restrictionat.

Citat:
Pai legat de efectele antivirale am pus deja link-urile mai sus. E drept ca sunt in engleza dar...
Studiile sunt una, as fi vrut ceva mai concret, o lista daca se poate cat mai exhaustiva, eventual insotita de remarci personale la modul "asta am incercat si eu si a mers.

Citat:
Problema e ca nu toti virusii sunt la fel, si nu toti oamenii, dar efect are. Cum am mai spus, nu este studiat suficient, incat sa se poata spune: "la aia iei atata, si la ailalta atata". Nici nu cred ca se poate, in fine.
Sigur ca se poate, dar nu exista f. mult interes.
Studiile care ar duce spre o recunaostere oficiala si legala sunt fff. costisitoare, si trebuie facute separat pentru fiecare boala in parte, fiecare avand protocolul sau si costuri la fel.

Nici o companie farmaceutica nu va investi bani in asa ceva dintr-un simplu motiv: nu pot sa panteteze aceasta solutie medicala, deci nu pot face profit.

Citat:
Argintul, in primul rand antibacterian, antiviral, dar are si alte efecte.
viermi?cum zice autoarea topicului?

Citat:
O sa scoatem o carte in cateva luni, cu detalii destul de ample.
La ce editura o gasim?

Citat:
Cum se fac: sunt mai multe tipuri de procese, unele biochimice (cele mai putine), altele prin electroeroziune. Hai, nu te supara ca nu dau detalii, dar asa cum am spus deja, reprezint un producator. Postarea asta nu are motive comerciale, ci doar ca m-am "suparat" pe KRONOS, dar nu pot sa postez chiar asa oriunde detalii tehnologice. Oricum, marea majoritate nu vor putea fi indeplinite de catre cineva care incearca sa isi faca acasa, decat daca are indemanare tehnica semnificativ peste medie.
Eu am pregatirea in cauza. :)

Inteleg motivele, ma gandeam ca totusi ai initiat postarea si dintr-o anumita generozitate dar se pare ca este limitata.

Oricum nu cred ca este nimic nou, o cautare pe google arata destule solutii in acest sens.

L.E.: Cred ca am gasit site -ul.
Preturile sunt mai mult decat ok, cel putin daca e sa le compari cu alte produse similare cum ar fi "First Defense" care sunt de cateva ori mai mari.

Etichetele mai lasa nitel de dorit, poate si ambalare (dpdv. al marketing -ului).

Intrebari:
1. Sunt practic solutii cu apa, au vreo proprietate fizica (aspect, gust) care sa indice faptul ca nu e doar apa acolo?

2. S-a incercat vreuntest in vitro pentru verificarea proprietatii bactericide? In genul celui care se face la antibiograma, fie si cu o cultura bacteriana oarecare.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 05.01.2013 at 13:50:13.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 05.01.2013, 17:54:10
PAUL N PAUL N is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 10
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De cat timp?
Poate doar pe hartie.
Ii verifica cineva, in sensul de a verifica vanzarile de antibiotice si a le compara cu retetele din evidenta farmaciilor?

Eu am putut sa iau algocalmin fara reteta, care iarasi este un medicament restrictionat.



Studiile sunt una, as fi vrut ceva mai concret, o lista daca se poate cat mai exhaustiva, eventual insotita de remarci personale la modul "asta am incercat si eu si a mers.



Sigur ca se poate, dar nu exista f. mult interes.
Studiile care ar duce spre o recunaostere oficiala si legala sunt fff. costisitoare, si trebuie facute separat pentru fiecare boala in parte, fiecare avand protocolul sau si costuri la fel.

Nici o companie farmaceutica nu va investi bani in asa ceva dintr-un simplu motiv: nu pot sa panteteze aceasta solutie medicala, deci nu pot face profit.



viermi?cum zice autoarea topicului?



La ce editura o gasim?



Eu am pregatirea in cauza. :)

Inteleg motivele, ma gandeam ca totusi ai initiat postarea si dintr-o anumita generozitate dar se pare ca este limitata.

Oricum nu cred ca este nimic nou, o cautare pe google arata destule solutii in acest sens.

L.E.: Cred ca am gasit site -ul.
Preturile sunt mai mult decat ok, cel putin daca e sa le compari cu alte produse similare cum ar fi "First Defense" care sunt de cateva ori mai mari.

Etichetele mai lasa nitel de dorit, poate si ambalare (dpdv. al marketing -ului).

Intrebari:
1. Sunt practic solutii cu apa, au vreo proprietate fizica (aspect, gust) care sa indice faptul ca nu e doar apa acolo?

2. S-a incercat vreuntest in vitro pentru verificarea proprietatii bactericide? In genul celui care se face la antibiograma, fie si cu o cultura bacteriana oarecare.

1. Da, sigur, si eu am luat antibiotice fara reteta de la cate o farmacie de cartier, dar nu e un caz general.

2. Pai uite, un test facut de "mine", cu un argint coloidal de 1000ppm:
20 de indivizi, cu viroze respiratorii, mai multe tulpini (unii pana la lipsa gustului si mirosului, astea posibil ca erau chiar gripa, Dumnezeu stie). 25-50ml la fiecare, trecut in 24 de ore la toti, inclusiv gustul si mirosul au revenit. Desigur, poate exista o varianța, dar ca idee...

3. Poftim link si pentru antibacterian:

http://www.sciencedirect.com/science...43135408000961

The inhibitory effects of silver nanoparticles, silver ions, and silver chloride colloids on microbial growth
Okkyoung Choia, Kathy Kanjun Dengb, Nam-Jung Kimc, Louis Ross Jr.d, Rao Y. Surampallie, Zhiqiang Hua, ,

E chiar mai bine, e un studiu comparativ.
Desigur, am avut timp de cativa ani de cand lucram cu el, sa facem si noi probe, dar hai sa nu ne laudam pe noi, sa ii laudam pe altii, ca si noi de la altii am invatat.

4. Poate sa fie, poate sa nu fie. Da o cautare dupa ceva de genul ”culorile metalelor coloidale”, si vezi si tu ce gasesti mai pertinent. Gasesti. Deci da, se poate si vedea ca nu este numai apa chioara. Poate sa fie insa si relativ incolor (argintul, restul nu prea), desi in cantitate mare cel incolor se vede gri. Mare inseamna cativa litri macar, ca sa nu zic 100.
Deci da, fie gust, fie culoare. Avem un singur produs care aproape nu are culoare si gustul foarte slab, in rest dupa produs. La inceput utilizam flacoane incolore si se vedea mai bine de exemplu aurul asa, roze... De exemplu.

5. Da, generozitatea este limitata. Motivul principal a fost dorinta de a arata ca simpla credinta a cuiva ca le stie pe toate nu are legatura cu adevarul despre subiectul in cauza.

6. Nu ne-am hotarat la o editura. Posibil ca o sa o scoatem chiar noi, pentru a o face extrem de accesibila ca pret, probabil pana in 20 de lei. Se va ocupa si de alte minerale coloidale, nu doar de argint. De fapt e chiar gata. Insa nu vor fi prea multe lucruri noi fata de ce e pe site. O scoatem pentru ca e dificil de citit pe site pentru multe persoane, iar altele nici macar nu au acces. Am pus tot din carte pe site acum cateva luni.

7. Da, si la viermi, si marturisesc ca nu prea credeam ca o sa aiba efect. Acum, nu stiu daca la toti, dar la tenii parca a avut efect surprinzator, daca imi amintesc bine.

8. :)) Pozele nu sunt actualizate pe site, arata mult mai bine acum. Asta a si fost ideea, ca preturile sa fie decente, si sa avem si noi din ce trai, si sa fie si de folos la altii.

9. Pai daca ai pregatirea in cauza, sa stii ca o sa scoatem aparate cu care sa se poata face TOATE metelele sub forma coloidala, inclusiv platina, aurul, cromul, si cu care este recomandat sa lucreze doar persoane cu simt tehnic. Vom scoate si aparate cu care sa lucreze si persoane fara simt tehnic mai dezvoltat, dar ele nu vor putea face aur, platina, crom. Vor fi prezentate pe site, cel mai tarziu in primavara. Vor fi aaa... accesibile ca pret toate trei.

10. Da, asa e cu patentul. Insa nu e chiar asa de costisitor de facut ca medicament. Doar ca dureaza macar vreo 5 ani. Posibil sa scoatem unul din produse astfdel, vom vedea. Mai dificil e dupa aia, caci traim pe planeta ... asta. Pentru o firma de medicamente ar fi o joaca sa o faca. Sa stii ca exista o astfel de firma in Franta, care produce colozi de aur, cupru, etc, si care le au la vanzare si in farmacii. De vreo 10 ori mai scumpe ca ale noastre. Avizate ca modificatori de teren, adica dispozitive medicale, pentru cine stie cu ce se mananca. Firma de medicamente.
Reply With Quote
  #54  
Vechi 11.05.2013, 19:49:30
Grigore Virgil Grigore Virgil is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Despre argintul coloidal

Fara sa doresc starnirea vreunei polemici, va impartasesc cateva din cunostintele, experientele si concluziile mele acumulate in doi ani si jumatate de studiu si
experimente cu argintul coloidal.
Am aflat despre el la cabinetul unui medic care practica si terapii alternative. Pentru ca pretul era exagerat, mi-am achizitionat din Germania aparatura necesara pentru productie. Foarte important este ca argintul coloidal sa fie produs dupa anumite rigori. Cele mai importante sunt sa se utilizeze apa de puritate cat mai aproapiata de 100%, iar argintul folosit sa fie neaparat Ag 999, adica de puritate maxima. De asemenea, electrozii de argint folositi sunt supusi unor tratamente termice si mecanice de catre producator. Produsul "argint coloidal" este alcatuit numai din apa pura si particule de argint in suspensie, cu dimensiunea catorva atomi (cativa nanometri). Pentru edificare, persoanele din cazurile extrem de rare de argiria au ingerat nu argint coloidal, ci cantitati enorme de COMPUSI CHIMICI AI ARGINTULUI, in mod continuu si pe o perioada foarte indelungata. O descriere sumara in limba romana a celui mai celebru caz de argiria se
poate gasi aici:
http://salutifer.ro/fenomenul-omului-albastru/
Un punct cheie in tratamentele cu argint coloidal este dozajul. Majoritatea ofertantilor de pe piata prescriu doze foarte mici, care nu au efect. Acestia se orienteaza dupa doza zilnica admisibila, stabilita de autoritatea americana FDA in anul 1997 dupa o deliberare suspect de rapida, doza care este infima. Am baut argint coloidal produs de mine si care continea de 40-50 de ori mai mult argint decat acea doza admisibila, timp de 6-7 zile consecutiv. Si nu sunt singurul care s-a supus acestui experiment. Rezultatul; nu ne-am innegrit, nici nu ne-am albastrit, ci starea de sanatate s-a imbunatatit. Doza optima stabilita de cercetatorii germani dupa care ne orientam este de 2 ml/kg corp argint coloidal de concentratie 25 ppm. Aceasta doza se administreaza in caz de afectiuni virale sau bacteriene de 2-3 ori pe zi. Am constatat vindecarea unor afectiuni uzuale (raceli, infectii in gat etc.) in aprox. 2-3 zile, unele chiar spectaculoase. Desi sotia mea nu a fost de acord la inceput, am inceput sa-mi tratez copiii de 1 si 4 ani cu argint coloidal in dozele mentionate, iar de atunci (de doi ani si jumatate) nu am mai avut nevoie de antibiotice, decat intr-un singur caz, cand fetita vomita imediat tot ce inghitea din cauza unei infectii cu rotavirus. Nici copiii nu s-au albastrit, ci au ramas la fel de blonzi :)
Am mai constatat efecte foarte spectaculoase in tratarea acneei, prin pulverizare pe pielea fetzei insotita de ingerare (1 doza pe zi). Si multitudinea de intrebuintari nu se opreste aici: am tratat plante cu argint coloidal si am observat ca acestea traiesc mai mult. Am pulverizat argint coloidal pe diverse alimente si am remarcat un foarte bun efect de conservare asupra alimentelor.
Dupa aproximativ 30 de cazuri de persoane pe care argintul coloidal a avut rezultate pozitive am decis sa devin producator. Desigur ca voi fi acuzat aici imediat de campanie publicitara. Tin sa specific insa ca imi castig traiul din traduceri tehnice si nu m-a indemnat nicio ratiune mercantila spre aceasta decizie, in afara dorintei de a face cunoscut ceva ce chiar merita. De altfel, argintul coloidal este atat de putin cunoscut, incat niciun producator nu are asteptari financiare prea mari.
In ce priveste rezistenta la argint, sunt cunoscute intr-adevar 3 bacterii care manifesta acest fenomen, insa eficienta argintului coloidal se poate proba stiintific pe sute de alte microorganisme patogene. Concluziile se impun de la sine.
In final, o incercare de raspuns la intrebarea fireasca: "De ce nu exista argint coloidal pe scara larga in farmacii?"
1. Ce banuieste toata lumea: in goana sa după profit, industria medicamentelor incearca sa elimine brutal remediile alternative.
2. Brevetarea unui amestec de apa cu argint elementar ar fi problematica. Avand în vedere ca studiile clinice de amploare presupun costuri de ordinul milioanelor de Euro, intelegem de ce niciun gigant farmaceutic nu le-ar dispune in conditiile in care, ulterior, oricine va putea sa beneficieze de rezultatele cercetarilor. Exista totusi o multime de studii clinice, dar de mica amploare, realizate in general in jurul universitatilor de medicina, cu precadere in ultimii 15 ani.
Avem in pregatire o brosura cu explicatii mai ample, care va cuprinde si rezultate ale unor cercetatori din spatiul german. Cel mai probabil va fi gata cam la mijlocul lunii iunie 2013. Daca cineva o doreste, o poate comanda gratuit la adresa de e-mail: contact@salutifer.ro
Titlul ei va fi "Ingerul de argint".
Multumesc cui a avut rabdarea sa citeasca aceste randuri. Doamne-ajuta!
Reply With Quote
  #55  
Vechi 12.05.2013, 08:47:31
PAUL N PAUL N is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 10
Implicit nu-ti fa probleme

Sunt 20 de milioane de romani in tara, nu e problema daca esti si ”mercantil” si castigi si un ban. De altfel, trebuie sa stii ca exista si producatori care (in urma unei campanii publicitare desantate) castiga destul de mult. Vei gasi insa destui oameni care sa aiba nevoie si care nu au aflat despre el inca, deci: succes!

Interesant cazul cu rotavirusul, am avut si noi un astfel de caz, unul singur, tot la un copil, insa persoana respectiva nu a stiut sa ne spuna ce fel de infectie a fost.

E bine sa mergi la un laborator care are posibilitatea sa face doua analize (cel putin): ICP (absorbtie atomica) si determinare cu electrod selectiv la ioni, pentru a-ti calibra procesul. Microscopia electronica este optionala. Banuiesc ca nu ai acasa din astea, iar TDSmetrul nu e cea mai buna idee. :D

Documentatie buna deja exista, dar trebuie si citita. De aceea am postat pe site la noi mai totul. Aproape... Iar cartea despre metale coloidale (incluzand aur, argint, platina, cupru), pleaca la tipar saptamana asta. Se va gasi si pe site, si poate si prin magazine.

Paul Nadejde
AquaNano
Reply With Quote
  #56  
Vechi 14.05.2013, 13:45:23
Grigore Virgil Grigore Virgil is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit O confirmare

Am citit mai atent ultimele tale postari, pot sa confirm ca, dupa tratamentul cu argint coloidal si disparitia starii de boala, mai ramane tusea o perioada.
Am facut determinari cu plasma cuplata inductiv, fireste ca TDSmetrul nu da rezultate plauzibile pentru dispersii metalice. Din cate imi amintesc (mi-am documentat pe undeva, dar nu am acum la indemana), mi se pare ca nici nu exista proportionalitate intre rezultatele date de TDSmetru si cele prin ICP.
Pomenisem de cateva microorganisme care dezvolta rezistenta la argint coloidal; prof. dr. JP Guggenbichler (Germania) numeste trei dintre ele: Citrobacter freundii, Proteus mirabilis si Enterobacter cloacae. Cred ca e bine de stiut. Din cate cunosc, mai exista cateva cazuri. O sa publicam si noi in curand pe sait un material pe tema asta.
Mult succes cu cartea, o astept cu mare interes.

Grigore
Reply With Quote
  #57  
Vechi 08.08.2013, 23:50:51
codrutr codrutr is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2013
Mesaje: 2
Implicit consumator de argint

[quote=Grigore Virgil;518375]Fara sa doresc starnirea vreunei polemici, va impartasesc cateva din cunostintele, experientele si concluziile mele acumulate in doi ani si jumatate de studiu si
experimente cu argintul coloidal.
Am aflat despre el la cabinetul unui medic care practica si terapii alternative. Pentru ca pretul era exagerat, mi-am achizitionat din Germania aparatura necesara pentru productie. Foarte important este ca argintul coloidal sa fie produs dupa anumite rigori. Cele mai importante sunt sa se utilizeze apa de puritate cat mai aproapiata de 100%, iar argintul folosit sa fie neaparat Ag 999, adica de puritate maxima. De asemenea, electrozii de argint folositi sunt supusi unor tratamente termice si mecanice de catre producator. Produsul "argint coloidal" este alcatuit numai din apa pura si particule de argint in suspensie, cu dimensiunea catorva atomi (cativa nanometri). Pentru edificare, persoanele din cazurile extrem de rare de argiria au ingerat nu argint coloidal, ci cantitati enorme de COMPUSI CHIMICI AI ARGINTULUI, in mod continuu si pe o perioada foarte indelungata. O descriere sumara in limba romana a celui mai celebru caz de argiria se
poate gasi aici:
http://salutifer.ro/fenomenul-omului-albastru/
Un punct cheie in tratamentele cu argint coloidal este dozajul. Majoritatea ofertantilor de pe piata prescriu doze foarte mici, care nu au efect. Acestia se orienteaza dupa doza zilnica admisibila, stabilita de autoritatea americana FDA in anul 1997 dupa o deliberare suspect de rapida, doza care este infima. Am baut argint coloidal produs de mine si care continea de 40-50 de ori mai mult argint decat acea doza admisibila, timp de 6-7 zile consecutiv. Si nu sunt singurul care s-a supus acestui experiment. Rezultatul; nu ne-am innegrit, nici nu ne-am albastrit, ci starea de sanatate s-a imbunatatit. Doza optima stabilita de cercetatorii germani dupa care ne orientam este de 2 ml/kg corp argint coloidal de concentratie 25 ppm. Aceasta doza se administreaza in caz de afectiuni virale sau bacteriene de 2-3 ori pe zi. Am constatat vindecarea unor afectiuni uzuale (raceli, infectii in gat etc.) in aprox. 2-3 zile, unele chiar spectaculoase. Desi sotia mea nu a fost de acord la inceput, am inceput sa-mi tratez copiii de 1 si 4 ani cu argint coloidal in dozele mentionate, iar de atunci (de doi ani si jumatate) nu am mai avut nevoie de antibiotice, decat intr-un singur caz, cand fetita vomita imediat tot ce inghitea din cauza unei infectii cu rotavirus. Nici copiii nu s-au albastrit, ci au ramas la fel de blonzi :)

Buna ziua,
As dori sa va marturisesc si eu cate ceva din experienta de consumator de argint coloidal. Mi-a ajuns pe la urechi acum vreo 4 ani si dupa nenumarate lecturi mi-am cumparat un generator de argint coloidal din state. Nu a fost ieftin deloc, bineinteles ca toata lumea mi-a spus ca sunt dus cu pluta la acel moment dar remarc acum cu stupoare ca prietenii incep sa ma sune si sa imi ceara argint coloidal pentru diferite probleme pe care le au. Eu nu sunt genul de persoana care isi face reclama, doar le-am spus o singura data, ca sfat si i-am rugat sa nu ma creada pe cuvant ci sa cerceteze si ei daca vor.
Consum argint coloidal constant de mai bine de 2 ani si vreau sa va spun ca de cand am inceput nu am mai avut nici o gripa (ceea ce pana atunci era anuala) si orice raceala se manifesta prin nas infundat o zi maxim 2.
Inainte de utilizare aveam o problema destul de urata cu nasul, in sensul ca noapte nu mai puteam respira deloc pe nas. Am fost pe la o sumedenie de doctori care mi-au dat o plasa de pastile scumpe si fara efect spunandu-mi, boala pe care o am este specifica orasului Bacau (datorita poluarii) si ca daca nu functioneaza tratamentul va trebui sa ma operez si sa imi faca nasul flenduri pe dinauntru. Dupa nici o luna de administrare de argint toate simptomele au disparut si somnul a fost cu totul altceva.
Tin sa precizez ca nu am nici un fel de pregatire in domeniul medical (sunt economist) dar dupa cate am citit legate de argintul coloidal (multe pentru unii foarte putine pentru mine), am inceput sa ma indragostesc de acest produs. Abia recent am inceput sa studiez si alte metale coloidale (aur, cupru, platina, etc.) si ce efecte au asupra organismului, cu toate ca este foarte greu de gasit studii concludente in acest domeniu, dar daca perseverezi gasesti din ce in ce mai multe doar ca trebuie sa mai inveti si alte limbi straine in afara de engleza.
Sa va mai impartasesc cate ceva din experienta mea cu argintul daca aveti rabdare.
Pe la fiecare doctor la care am fost l-am intrebat ce stie de argintul coloidal, dar din pacate am fost dezamagit profund ca habar nu aveau de asa ceva, iar cea mai nostima explicatie a fost ca din ce a auzit el este foarte periculos deoarece din cauza particolelor de argint acest produs inhiba comunicarea dintre neuroni ducand la paralizie. Cu toate ca nu sunt din domeniu stiu ca aceasta comunicare intre neuroni se face prin stimuli electrici si daca ar fi asa cum spun ei sa ajunga vreo "bucata de argint" intre 2 neuroni toata lumea stie ca argintul este al 2-lea metal dupa aur ca si conductivitate electrica nu?
Singurul care a fost sincer a fost doctorul ginecolog al sotiei cat timp a fost insarcinata, un mosulica la vreo 65-70 ani(care a profesta foarte mult in Italia, Dr. Ichim parca), care la intrebarea mea : Pot sa ii dau sotiei mele argint coloidal in timpul sarcinei? s-a blocat initial zicand ca sunt primul din cariera lui de medic care intreaba asa ceva apoi a inceput sa gandeasca cu voce tare spunand: Pai sa vedem, argintul este antibacterian, antinflamator, anti, anti, anti..., coloidal inseamna particule foarte mici, electroliza, ...... (pauza)... Da poti sa ii dai de ce nu, dar sa nu exagerezi.
Ca urmare sotia a consumat argint coloidal pe toata perioada sarcinii, copilul s-a nascut perfect si de 1 an si ceva nu am nici o problema de sanate cu el, evident beneficiind si el de acelasi tratament.
Legat tot de doctori alta polemica a fost cu dentista mea care la fel nu stia nimic de argintul coloidal, dar am rugat-o sa imi inlocuiasca 2 plombe la masele cu plombe de argint. A refuzat initial spunandu-mi ca nu se mai gasesc si am rugat-o insistent sa caute mai bine caci altfel ma duc la alt stomatolog, gasind in cele din urma bineinteles. Am intrebat-o de ce nu se mai folosec aceste plombe si mi-a confirmat ca intradevar astfel de plombe nu creaza probleme si dintele din jurul plombei ramne sanatos si sub plomba nu se va forma niciodata carie dar se spune ca s-a renuntat la ele din motive estetice si ei - stomatologii- pun in gura omului ce le da furnizorul de medicamente acelasi furnizor de vancante, cursuri si alte beneficii.
Ca sa vedeti ca am persistat in cercetarile mele am luat-o pe linia preotilor si am fost la 2 cunoscuti, preoti, (recunosc ca nu sunt un om bisericos si incerc sa fac bine fara sa merg prea des pe la biserica) si i-am luat la intrebari legat de argintul si aurul pe care il folosesc atunci cand fac aghiazma, botezul, gen crucea de aur sau argint, cristelnita suflata cu argint dar din pacate habar nu aveau ce efect are argintul si le-am spus eu ca pana si busuiocul are efect antibacterian si din aceste motive aghiazma rezista mult timp si nu se degradeaza. Recunosc aici ca si rugaciunile au efect asa cum s-a mentionat in postarile anterioare legate de apa pura. M-am lovit de cateva subiecte legate de cercetatorul japonez, parca, care a facut poze la moleculele de apa inghetate, poze care au fost si expuse prin metro-ul din New York daca nu ma insel.
As dori pe aceasta cale sa va rog domnule Grigore daca ne puteti spune de unde v-ati achizitionat dvs. aparatura necesara producerii de argint. Eu sincer as dori sa imi achiztionez un generator de aur coloidal, si poate mai sunt si alte persoane care ar dori sa faca acelasi lucru, fara a face din asta un bussines, ci doar pentru consumul propriu. Va inteleg ca dvs vindeti acest produ,s sincer sa va spun la cat argint coloidal am produs pana acum pentru mine, prieteni, pisici, czaini si gaini am amortizat de 10 ori aparatul cumparat si nu fac un secret din locul cumpararii http://www.silvergen.com/.
Intentionez sa imi cumpar un generator de aur si voi face acest lucru cat de curand posibil doar ca as dori sa analizez mai multe oferte. In caz ca nu doriti sa faceti public locul cumpararii adresa mea este codrutrosca@gmail.com
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea si v-a fost de ajutor in cercetarile dumneavoastra.

Ps. "Crede si nu cerceta" este o mare tampenie
Reply With Quote
  #58  
Vechi 09.08.2013, 11:03:09
Grigore Virgil Grigore Virgil is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2013
Religia: Ortodox
Mesaje: 3
Implicit Generatoare de argint coloidal

Buna ziua,
As dori sa va marturisesc si eu cate ceva din experienta de consumator de argint coloidal. Mi-a ajuns pe la urechi acum vreo 4 ani si dupa nenumarate lecturi mi-am cumparat un generator de argint coloidal din state. Nu a fost ieftin deloc, bineinteles ca toata lumea mi-a spus ca sunt dus cu pluta la acel moment dar remarc acum cu stupoare ca prietenii incep sa ma sune si sa imi ceara argint coloidal pentru diferite probleme pe care le au. Eu nu sunt genul de persoana care isi face reclama, doar le-am spus o singura data, ca sfat si i-am rugat sa nu ma creada pe cuvant ci sa cerceteze si ei daca vor.
Consum argint coloidal constant de mai bine de 2 ani si vreau sa va spun ca de cand am inceput nu am mai avut nici o gripa (ceea ce pana atunci era anuala) si orice raceala se manifesta prin nas infundat o zi maxim 2.
Inainte de utilizare aveam o problema destul de urata cu nasul, in sensul ca noapte nu mai puteam respira deloc pe nas. Am fost pe la o sumedenie de doctori care mi-au dat o plasa de pastile scumpe si fara efect spunandu-mi, boala pe care o am este specifica orasului Bacau (datorita poluarii) si ca daca nu functioneaza tratamentul va trebui sa ma operez si sa imi faca nasul flenduri pe dinauntru. Dupa nici o luna de administrare de argint toate simptomele au disparut si somnul a fost cu totul altceva.
Tin sa precizez ca nu am nici un fel de pregatire in domeniul medical (sunt economist) dar dupa cate am citit legate de argintul coloidal (multe pentru unii foarte putine pentru mine), am inceput sa ma indragostesc de acest produs. Abia recent am inceput sa studiez si alte metale coloidale (aur, cupru, platina, etc.) si ce efecte au asupra organismului, cu toate ca este foarte greu de gasit studii concludente in acest domeniu, dar daca perseverezi gasesti din ce in ce mai multe doar ca trebuie sa mai inveti si alte limbi straine in afara de engleza.
Sa va mai impartasesc cate ceva din experienta mea cu argintul daca aveti rabdare.
Pe la fiecare doctor la care am fost l-am intrebat ce stie de argintul coloidal, dar din pacate am fost dezamagit profund ca habar nu aveau de asa ceva, iar cea mai nostima explicatie a fost ca din ce a auzit el este foarte periculos deoarece din cauza particolelor de argint acest produs inhiba comunicarea dintre neuroni ducand la paralizie. Cu toate ca nu sunt din domeniu stiu ca aceasta comunicare intre neuroni se face prin stimuli electrici si daca ar fi asa cum spun ei sa ajunga vreo "bucata de argint" intre 2 neuroni toata lumea stie ca argintul este al 2-lea metal dupa aur ca si conductivitate electrica nu?
Singurul care a fost sincer a fost doctorul ginecolog al sotiei cat timp a fost insarcinata, un mosulica la vreo 65-70 ani(care a profesta foarte mult in Italia, Dr. Ichim parca), care la intrebarea mea : Pot sa ii dau sotiei mele argint coloidal in timpul sarcinei? s-a blocat initial zicand ca sunt primul din cariera lui de medic care intreaba asa ceva apoi a inceput sa gandeasca cu voce tare spunand: Pai sa vedem, argintul este antibacterian, antinflamator, anti, anti, anti..., coloidal inseamna particule foarte mici, electroliza, ...... (pauza)... Da poti sa ii dai de ce nu, dar sa nu exagerezi.
Ca urmare sotia a consumat argint coloidal pe toata perioada sarcinii, copilul s-a nascut perfect si de 1 an si ceva nu am nici o problema de sanate cu el, evident beneficiind si el de acelasi tratament.
Legat tot de doctori alta polemica a fost cu dentista mea care la fel nu stia nimic de argintul coloidal, dar am rugat-o sa imi inlocuiasca 2 plombe la masele cu plombe de argint. A refuzat initial spunandu-mi ca nu se mai gasesc si am rugat-o insistent sa caute mai bine caci altfel ma duc la alt stomatolog, gasind in cele din urma bineinteles. Am intrebat-o de ce nu se mai folosec aceste plombe si mi-a confirmat ca intradevar astfel de plombe nu creaza probleme si dintele din jurul plombei ramne sanatos si sub plomba nu se va forma niciodata carie dar se spune ca s-a renuntat la ele din motive estetice si ei - stomatologii- pun in gura omului ce le da furnizorul de medicamente acelasi furnizor de vancante, cursuri si alte beneficii.
Ca sa vedeti ca am persistat in cercetarile mele am luat-o pe linia preotilor si am fost la 2 cunoscuti, preoti, (recunosc ca nu sunt un om bisericos si incerc sa fac bine fara sa merg prea des pe la biserica) si i-am luat la intrebari legat de argintul si aurul pe care il folosesc atunci cand fac aghiazma, botezul, gen crucea de aur sau argint, cristelnita suflata cu argint dar din pacate habar nu aveau ce efect are argintul si le-am spus eu ca pana si busuiocul are efect antibacterian si din aceste motive aghiazma rezista mult timp si nu se degradeaza. Recunosc aici ca si rugaciunile au efect asa cum s-a mentionat in postarile anterioare legate de apa pura. M-am lovit de cateva subiecte legate de cercetatorul japonez, parca, care a facut poze la moleculele de apa inghetate, poze care au fost si expuse prin metro-ul din New York daca nu ma insel.
As dori pe aceasta cale sa va rog domnule Grigore daca ne puteti spune de unde v-ati achizitionat dvs. aparatura necesara producerii de argint. Eu sincer as dori sa imi achiztionez un generator de aur coloidal, si poate mai sunt si alte persoane care ar dori sa faca acelasi lucru, fara a face din asta un bussines, ci doar pentru consumul propriu. Va inteleg ca dvs vindeti acest produ,s sincer sa va spun la cat argint coloidal am produs pana acum pentru mine, prieteni, pisici, czaini si gaini am amortizat de 10 ori aparatul cumparat si nu fac un secret din locul cumpararii http://www.silvergen.com/.
Intentionez sa imi cumpar un generator de aur si voi face acest lucru cat de curand posibil doar ca as dori sa analizez mai multe oferte. In caz ca nu doriti sa faceti public locul cumpararii adresa mea este codrutrosca@gmail.com
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea si v-a fost de ajutor in cercetarile dumneavoastra.

Ps. "Crede si nu cerceta" este o mare tampenie[/quote]

Draga domnule Codrut,
Fiecare noua experienta in utilizarea argintului coloidal reprezinta un castig pentru bransa, motiv pentru care va multumesc pentru cele povestite. Noi vom fi in maxim 3 saptamani distribuitori ai unor generatoare de metale coloidale, pe care le puteti vedea aici:
http://www.1a-shops.net/shops/s000098/
Aceste aparate se bazeaza pe o tehnologie "inteligenta", in sensul ca se poate seta concentratia dorita, pe care aparatul o calculeaza in functie de sarcina electrica circulata intre electrozi, indiferent de conditiile exterioare (adica de temperatura apei, de puritatea acesteia etc.).
Aparatul CM100 este conceput pentru productia de argint coloidal si costa 169 Eur.
Aparatul CM1000 este conceput pentru productia de argint, aur si cupru coloidal si costa 249 Eur.
La noi preturile vor fi aceleasi, diferentele fiind ca:
- cele distribuite de noi vor avea meniuri si manuale in limba romana
- vom livra si pachete optionale care vor include toate ustensilele si recipientele necesare productiei (apa distilata de mare puritate imbogatita cu 1% argint coloidal, electrozi originali, recipiente din sticla violeta pentru electroliza, sticla farmaceutica pentru pastrare, palnii de sticla, filtre de hartie etc.)
- totalul costurilor va fi mai mic fata de achizitia din Germania
Pagina noastra de internet este:
www.salutifer.ro
Toate cele bune si Doamne-ajuta!

PS: Cel mai bine este sa credem si sa si cercetam. Cercetand, vom descoperi ca e bine sa credem. :-)
PPS: Chestia cu paralizia si cu inhibarea comunicatiei intre neuroni este, intr-adevar, invioratoare si stimulatoare pentru tonusul general. Argintul este cel mai bun conductor electric si favorizeaza, nu inhiba schimbul de informatie (impulsuri electrice) intre neuroni, asa cum bine ati argumentat.
Reply With Quote
  #59  
Vechi 11.08.2013, 16:46:14
codrutr codrutr is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2013
Mesaje: 2
Implicit generator

Va multumesc pentru ajutor si astept cu nerabdare sa incepeti furnizarea.

Codrut
Reply With Quote
  #60  
Vechi 12.08.2013, 22:47:30
PAUL N PAUL N is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2013
Mesaje: 10
Implicit Aiurea, din pacate

Mda, abureala de abureala din pacate... Avem si noi aparate de... comercializat. Si nu fac numai coloidale, ci multe altele: ionoforeza, Rife, ELF, sincronizare unde cerebrale, TTF (tumor tretment frequencies) si, desigur, coloidale. Vreo 250 de euro, si nu sunt jucarii. Vor iesi prin septembrie pe piata.

Cu toate acestea (scuze pentru CAPS) NU FAC SI NU VOR PUTEA FACE AUR COLOIDAL VREODATA! Argint, cupru (intr-o anumita masura), zinc, magneziu, chiar si fier, pentru cine are bani sa isi cumpere electrozi din fier pur (sunt scumpi ca cei de aur, nu ca celelalte metale ar fi mai ieftine).

AUR COLOIDAL, NU! Tensiunile la care se poate produce aurul coloidal sunt in afara celor accesibile utilizatorului neexperimentat. Desigur, putem produce linistiti asemenea aparate pentru aur coloidal, desi ar fi ceva mai scumpe. Un set de electrozi insa este vreo 1000 ron, si ca atare se amortizeaza ceva mai greu, iar daca nu ai experienta te trezesti imediat cu ”rotile in sus” prin bucatarie!

Aparatele care (chipurile) fac platina coloidala sau aur coloidal la 50V, IN APA DISTILATA, sunt o prostie! Pentru cine vrea sa verifice, daca are electrozi de aur, poate sa ia 5-6 baterii de 9V sa le lege in serie, si sa astepte mult si bine langa aparat.

Aurul coloidal este inconfundabil. La peste 2-3nm dimensiune incepe sa aiba culoare oranj, rosie, roz, si nu se pot obtine si stabiliza particule mai mici, in nici un caz cu asemenea aparate! Astept sa imi spuneti cat ati stat langa ... baterii.

Din pacate exista pe piata producatori care ambaleaza apa chioara, facuta cu astfel de generatoare, de ...50V de exemplu, si care pretexteaza ca este incolor deoarece are particule foarte mici ca dimensiuni. Nu au si nu vor avea o analiza (nefalsificata in Photoshop) la asemenea produse, care sa le ateste spusele.

Argintul, DA! Merge facut, in anumite limite, chiar si cu aparate mai modeste, la limita chiar si cu ...5-6 baterii, dar... LA LIMITA! Cuprul mult mai greu, zincul si magneziul, la fel (asta daca aveti electrozi de zinc sau magneziu, de puritatea cuvenita, desigur).

Pentru a va arata mai bine ce inseamna de fapt profesionalismul in ceea ce priveste metalele coloidale, INCEPAND DIN TOAMNA (sfarsitul lunii septembrie) vor fi disponibile AUR SI ARGINT COLOIDAL confectionate pentru ATACAREA DIRECTA A TUMORILOR. Desigur, vor fi puse la dispozitia publicului sub forma de produse experimentale, caci pe planeta asta nebuna nu se poate altfel.

Dupa cum va puteti da seama, acestea nu se mai pot face cu jucarii de 250 de euro, fie confectionate de catre noi, fie de catre altii...

Paul N.
AquaNano
www.coloidale.ro
contact@coloidale.ro
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
ce stiti despre?.. candles in the wind Generalitati 0 23.10.2011 18:03:34
Despre argintul viu!!! ionut_teologie Vrajitoria 38 16.06.2011 17:29:24
Stiti cumva...? Elena-Maria123 Muzica Bisericeasca 3 24.05.2008 21:33:56
Ce stiti despre... quasar Generalitati 2 27.01.2008 14:01:36