Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 24.07.2012, 12:52:32
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Incredibil cum reusesti sa citesti omul, esti un adevarat talent. Dar ai fi surprinsa sa afli ca nu e deloc asa, ai impresia falsa ca ma cunosti, dar nu e asa.
  #62  
Vechi 24.07.2012, 13:04:36
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Cunoaște tipologia umană ce cu succes o reprezinți.
Și cât mai durează "sondajul"? Să știu când te mai întreb de ce mai ești pe aici.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #63  
Vechi 24.07.2012, 16:51:42
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Te deranjeaza crestinule ? Ma bucur ca esti priceput la tipologie umana, esti tare.

O sa mai dureze pana n-o sa ma mai intrebi.
  #64  
Vechi 24.07.2012, 17:25:19
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Nu mă deranjează. Ești simpatic.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #65  
Vechi 25.07.2012, 04:49:10
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Incredibil cum reusesti sa citesti omul, esti un adevarat talent. Dar ai fi surprinsa sa afli ca nu e deloc asa, ai impresia falsa ca ma cunosti, dar nu e asa.
Nu, tu ai impesia falsa ca te cunosc si, ai dreptate, nu este deloc asa, nici nu-mi doresc sa fie. Dar trebuie sa intelegi ca atitudinea ta este pur infantila.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
  #66  
Vechi 25.07.2012, 10:01:19
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Deci, citeste bine ce am scris, am spus ca ai impresia ca ma cunosti, nu ca m-ai cunoaste, nici nu ma intereseaza ce vrei tu, ai impresia ca fara tine nu traiesc bine?

Atitudinea mea e facuta sa fie in concordanta cu comportamentul unora de aici.

Stiu ca ai avut o copilarie grea, dupa cum spuneai prin alt topic, dar nu e nevoie sa fii asa intepata cu cei pe care nu-i intelegi.

Ia o gura mare de aer si incearca sa iesi din prizonieratul propriei minti, traiesti in lumea reala.
  #67  
Vechi 25.07.2012, 11:59:46
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Atitudinea mea e facuta sa fie in concordanta cu comportamentul unora de aici.
Ba mai degraba in concordanta cu educatia care (nu) ai primit-o.

Sau vrei sa spui ca esti un fel de molusca-camelon social, individ fara personalitate, principii, coloana vertebrala?

Citat:
Ia o gura mare de aer si incearca sa iesi din prizonieratul propriei minti, traiesti in lumea reala.
"lumea reala" fiind cea din capul tau?
  #68  
Vechi 25.07.2012, 12:12:03
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ba mai degraba in concordanta cu educatia care (nu) ai primit-o.

Sau vrei sa spui ca esti un fel de molusca-camelon social, individ fara personalitate, principii, coloana vertebrala?



"lumea reala" fiind cea din capul tau?
Vezi niste posturi in care ma faceai betiv sau nesimtit fara sa-ti fi spus ceva si fara sa ma cunosti. Acolo e vorba de educatie, aia care iti lipseste, nu esti in stare sa vorbesti civilizat.

Lumea reala e aia in care traim zi de zi, nu cea din capul meu. Si da, eu consider ca traiesc in lumea reala, spre deosebire de multi de pe aici.

Pe forumul asta sunt destui care citesc si nu sunt de acord cu atitudinea si comportamentul vostru, ca si presupusi nu stiu ce crestini evlaviosi. Chiar daca nu o spun public pe forum, am primit destule mesaje.

Last edited by apophis; 25.07.2012 at 12:15:52.
  #69  
Vechi 25.07.2012, 17:14:15
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de apophis Vezi mesajul
Vezi niste posturi in care ma faceai betiv sau nesimtit fara sa-ti fi spus ceva si fara sa ma cunosti. Acolo e vorba de educatie, aia care iti lipseste, nu esti in stare sa vorbesti civilizat.
Ia mai citeste o data aici contextul in care am spus si ce am spus exact.

Partea cu alcoolul (betiv - este inventia ta, fiecare intelege ce vrea din asta) se referea la atei in general - nu am cunoscut nici unul caruia sa nu-i placa alcoolul la limita si chiar nitel peste.

Este o prejudecata? Dar cea a ta ca cei credinciosi sunt rupti de realitate si cei de aici de pe forum nu sunt "normali la creier" cum ai afirmat pe softpedia (da, sa nu uitam cu 2-3 exceptii).

Ca esti lipsit de bun simt ai recunoscut mai sus, dar dai vina tot pe cei de aici.


Citat:
Lumea reala e aia in care traim zi de zi, nu cea din capul meu. Si da, eu consider ca traiesc in lumea reala, spre deosebire de multi de pe aici.
Ai venit cu o tona de idei superficiale si preconcepute si tot cu ele ai ramas.
Pui pe altii la documentat cand tu iei de bun orice aiureli ce ti se par interesante.

Cam greu sa evadezi din "realitatea virtuala" care ti-ai creat-o.

Citat:
Pe forumul asta sunt destui care citesc si nu sunt de acord cu atitudinea si comportamentul vostru, ca si presupusi nu stiu ce crestini evlaviosi. Chiar daca nu o spun public pe forum, am primit destule mesaje.
Cine se da evlavios?
Si cine esti tu in masura sa judeci evlavia daca n-ai nici o tangenta cu ea?

Evlavia nu are nici o legatura cu asteptarile tale, sa lasi indivizi tupeisti si nesimtiti (generic vorbind, dar daca te simti..) sa-si bata joc de convingerile tale doar pentru ca ar fi chipurile "realisti" pe cand ceilalti "sunt prizonierii propriei minti" sau nu sunt "normali la creer".

Last edited by AlinB; 25.07.2012 at 17:20:25.
  #70  
Vechi 25.07.2012, 17:20:31
apophis apophis is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.05.2012
Locație: Braila
Religia: Ortodox
Mesaje: 261
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ia mai citeste o data aici contextul in care am spus si ce am spus exact.

Partea cu alcoolul (betiv - este inventia ta, fiecare intelege ce vrea din asta) se referea la atei in general - nu am cunoscut nici unul caruia sa nu-i placa alcoolul la limita si chiar nitel peste.

Este o prejudecata? Dar cea a ta ca cei credinciosi sunt rupti de realitate si cei de aici de pe forum nu sunt "normali la creier" cum ai afirmat pe softpedia (da, sa nu uitam cu 2-3 exceptii).

Ca esti lipsit de bun simt ai recunoscut mai sus, dar dai vina tot pe cei de aici.




Ai venit cu o tona de idei superficiale si preconcepute si tot cu ele ai ramas.
Pui pe altii la documentat cand tu iei de bun orice aiureli ce ti se par interesante.

Cam greu sa evadezi din "realitatea virtuala" care ti-ai creat-o.



Cine se da evlavios?
Si cine esti tu in masura sa judeci evlavia daca n-ai nici o tangenta cu ea?

Evlavia nu are nici o legatura cu asteptarile tale, sa lasi indivizi tupeisti si nesimtiti sa-si bata joc de convingerile tale doar pentru ca ar fi chipurile "realisti" pe cand ceilalti "traiesc in capul lor" sau nu sunt "normali la creer".
Arata-mi unde am zis ca toti userii nu's normali la creier. Iar insinuezi ca as fi nesimtit.

Astept adminul sa ia masuri, daca intr-adevar isi face treaba pe aici si nu-i baneaza doar pe unii.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Fetita mea se bucura ca Dumnezeu o ajutat-o taluta Intamplari adevarate 22 23.11.2011 16:17:35
Daca Dumnezeu ne-ar parasi pentru o zi? CuzaSfant Intrebari utilizatori 10 08.10.2010 23:32:57
Va parasi Dumnezeu lumea pentru pacatele ei? costel Generalitati 23 03.09.2010 23:58:09
Cum se bucura omul curat? cred_cu_adevarat Generalitati 6 19.04.2010 21:48:30
Bucura - te ! cristiboss56 Rugaciuni 2 25.12.2008 00:20:47