Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 23.05.2014, 22:32:25
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit Pana acum v-a ajutat forumul la ceva?

V-a ajutat cu ceva? v-ati facut prieteni noi? v-ati folosit duhovniceste?
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote
  #2  
Vechi 24.05.2014, 00:05:19
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Da, eu mi-am facut niste prieteni, pe care i-am cunoscut dincolo de monitor si care m-au ajutat in situatii concrete din viata reala.
Plus ca am aflat foaaaaaarte multe lucruri.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 24.05.2014, 00:15:27
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Da, eu mi-am facut niste prieteni, pe care i-am cunoscut dincolo de monitor si care m-au ajutat in situatii concrete din viata reala.
Plus ca am aflat foaaaaaarte multe lucruri.
ce lucruri?:)
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov
Reply With Quote
  #4  
Vechi 24.05.2014, 06:00:06
tabitha's Avatar
tabitha tabitha is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.04.2011
Locație: usa
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.955
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Da, eu mi-am facut niste prieteni, pe care i-am cunoscut dincolo de monitor si care m-au ajutat in situatii concrete din viata reala.
Plus ca am aflat foaaaaaarte multe lucruri.
Subscriu... :) plus că mi-am făcut și prieteni pe care chiar dacă nu am avut ocazia să-i cunosc și dincolo de monitor, nu îi consider mai prejos decât ceilalți.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 24.05.2014, 06:50:42
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Am găsit nași credincioși pentru copil.
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 24.05.2014, 21:07:56
Mosh-Neagu's Avatar
Mosh-Neagu Mosh-Neagu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.04.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.457
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
V-a ajutat cu ceva?
Aruncand o privire peste timp, trebuie sa recunosc diferenta. Sunt multe feluri in care pot spune ca forumul a fost macar mijlocitor catre ceva bun. Dar cel mai mult cred ca forumul m-a ajutat sa ma cunosc pe mine insumi. Oamenii de langa tine, te menajeaza, fie din prietenie, fie ca nu vor sa te supere, fie ca au un interes. Cei de-aici (unii!...) iti spun verde-n fata ce cred ei. Nu conteaza foarte mult daca ei gresesc sau nu, ci modul in care noi primim aceasta opinie. La inceput, revoltati fiind, revarsam tot veninul, ne pierdem pacea si de multe ori, somnul... Iar a doua zi o luam de la capat fiindca, atat timp cat nu ne-am invatat lectia, vom fi supusi acelorasi incercari.
Oricum, nu datorita noua, reusim sa depasim anumite momente extrem de delicate. Dimpotriva, datorita noua reusim sa clacam din nou!... Dar cand Dumnezeu isi face mila, devenim mai intelegatori si mai buni!...
DA! Datorita foumului, cred ca am inteles sa tac si sa accept. E doar un inceput, dar e totusi mai mult decat nimic! Cat inca mai intru pe-aici, inseamna ca mai am de invatat. Cei ce au fost si s-au retras din intelepciune, STIU ca au primit mult Har! Cel putin cativa pe care-i stiu eu!!!
__________________
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Iubirea de vrajmasi, nu e un sfat, este o porunca! (Parintele Arsenie Papacioc)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 25.05.2014, 00:10:21
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu odata, ci de mai multe ori am gasit citate din Sfintii Parinti care mi se potriveau foarte bine in acel moment.
Am invatat sa comunic cu persoana din spatele monitorului ca si cum as vedea-o in fata ochilor. De la unii am invatat sa ma cert, de la altii sa iert...
Am citit multe lucruri folositoare si nu e vina nimanui ca nu le-am aplicat sau ca pur si simplu le-am uitat.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 25.05.2014, 02:57:55
speranta1970's Avatar
speranta1970 speranta1970 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.04.2009
Locație: brisbane, australia
Religia: Ortodox
Mesaje: 160
Implicit Da, mi-a fost de folos

Cu toate ca sant nascuta ortodoxa nu am primit educatia ortodoxa, si am avut de invatat multe singura. Forumul m-a ajutat in sensul ca am putut comunica direct cu cu alti frati ortodoxi care au multe cunostiinte in ale ortodoxiei si ce nu au putut sa imi spuna au putut cel putin sa ma indrume in directia buna.
Forumul continua sa fie un loc de informatii utile din punct de vedere ortodox cu indrumari adecvate.
Cristiboss este unul din membrii forumului care posteaza foarte multe informatii utile pentru a ajuta o persoana novice ca mine in a creste in cunostiinta ortodoxa. Mereu citesc noutati bisericesti, cuvinte de suflet. Mai sant si alti membrii dar el pare a posta cel mai multe informatii si indrumari, si de multe ori ma gasesc citind cel mai mult postarile lui, si ai multumesc profund. La fel multumesc si celorlati membrii care mai posteaza cate ceva util. Nu stii niciodata cine citeste si cui ai este de folos. Sper sa continue fiecare sa adauge cate ceva la acest forum.
Desigur sint si altii care vor posta ceva negativ, dar fiind loc public este inevitabil.
Multumesc pentru forum ortodox celor care l-au organizat si celor care activ fac parte din acest forum pentru a ajuta in cresterea duhovniceasca a celor care cauta ca si mine.
__________________
"Vă rătăciți neștiind Scripturile, nici puterea lui Dumnezeu." (Matei, 22,29)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare