Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 28.11.2021, 14:51:29
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de solidar Vezi mesajul
Asa e, manifestatiile nu sunt bune acum, ar crea si mai multe probleme.
Nu doar manifestațiile, ci orice aglomerare de pildă târguri de Crăciun, acuma văd că e îmbulzeală, sau revelion în aer liber, sau serbări câmpenești, etc, nu m-ar mira să se reaprindă contagiune.

Pentru niște poze, 1 ora la patinoar, o cană cu vin fiert pe care poți să o faci acasă mult mai gustoasă (că pui condimente mai scumpe și vin mai bun decât îți dă acolo), nu merită să riști sărbătorile sau luna ianuarie.

Circa 10% din cei care se îmbolnăvesc ajung la terapie intensivă am înțeles că acesta ar fi algoritmul.

Chiar sesiza cineva că Dumnezeu a îngăduit să fie sărbătoare națională de 1 Decembrie, în Post și nu în afara lui pentru că neamul românesc are nevoie de post și rugăciune, poate nici nu-i plac Lui horele alea.

Despre unii politicieni umblă vorba că s-ar fi vaccinat și poate fac gargară după ce s-au pus la adăpost(eu nu știu ce să cred), chiar și Dan Bittman care era împotriva restricțiilor s-a vaccinat, a fost surprins într-un mall.

Dan Bittman s-a vaccinat? Reacția artistului după ce a fost surprins în mall, unde se poate intra doar cu certificatul verde COVID

https://www.b1tv.ro/monden/dan-bittm...d-1088755.html

Poate ăștia sunt opoziție controlată, Mugur Mihăescu se vaccinase în martie:

https://www.realitatea.net/stiri/act...9e2517410784d6

Deși a criticat vaccinarea împotriva COVID-19, Mugur Mihăescu a susținut că este „pro-vaccinare” și s-a vaccinat „undeva prin luna martie. Este singura șansă prin care nu le mai dăm apă la moară și ne lasă să trăim. N-am avut încotro. Oamenii o s-o țină langa, directiva europeană este clară, nu faci vaccinul, nu mai exiști ca țară. I-am sfătuit pe toți ai mei, și de la firme, să se vaccineze”, vineri seara, în emisiunea „Controversat”, la Realitatea PLUS.

__
Deci el parodia campania și era vaccinat, un păcălici efectiv, să ne ferim și de cei care ne duc în ispită în mulțimi unde se ia boala..., ei poate sunt vaccinați sau în caz de nevoie au pile la anticorpi monoclonali.

Sunt pe net articole despre Regeneron, e doar în SUA disponibil cred că e autorizat în terapie doar la ei.

https://globalnews.ca/news/8218172/c...vid-treatment/

Cred că U.S va fi printre primele state care învinge boala.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 28.11.2021 at 19:57:22.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 28.11.2021, 17:58:09
solidar solidar is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.11.2021
Mesaje: 35
Implicit

Au dat drumul si pe stadioane, galeriile unul langa altul fara masca, fara certificat de ziua nationala, ultima noutate. Cand toata Europa e ingrijorata de inmultirea cazurilor ai nostri adopta aceeasi strategie care ne-a adus dezastrul cu peste 20 de mii de infectari zilnice.
Relaxari.
Cum asteapta romanii valul 5, relaxati, cu relaxari.
Dupa vor spune ca nevaccinatii sunt vinovati si ca certificatul la locul de munca e o necesitate. Poate si obligatoriu. Au mai spus cand au adoptat legea vaccinarii obligatorii acum vreun an, ca nu se refera la Covid-19, ca certificatul va fi doar pentru circulatia dintre tarile europene, si unde am ajuns. Tot ceea ce spun nu e de incredere, nu te poti baza pe vorbele lor.
Poate exista si opozitie controlata sau cumparata, linistita prin metode de intimidare

Dr Cosmin Săndulescu despre carnetul verde și noul apartheid
https://www.youtube.com/watch?v=lff667LKpdw

2ore si 46 de minute despre certificat si pandemie cu Mihail Neamtu si dr Dr Cosmin Sandulescu din SUA
Reply With Quote
  #23  
Vechi 28.11.2021, 21:59:47
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de solidar Vezi mesajul
Au dat drumul si pe stadioane, galeriile unul langa altul fara masca, fara certificat de ziua nationala, ultima noutate. Cand toata Europa e ingrijorata de inmultirea cazurilor ai nostri adopta aceeasi strategie care ne-a adus dezastrul cu peste 20 de mii de infectari zilnice.
Relaxari.
Cum asteapta romanii valul 5, relaxati, cu relaxari.
Dupa vor spune ca nevaccinatii sunt vinovati si ca certificatul la locul de munca e o necesitate.
E interesant interviul cu Mihai, are câteva luări de pozitie articulate.

Pe stadion mai e periculos si din cauza frigului, plus a efortului vocal în urma căruia mulți rămân cu corzile vocale afectate și cu gâtul iritat.

Cât de periculos e frigul citez din brosura accea pe care un cotidian o numeste controversată a clinicii imunomedica -

„[...] Din capitolul Recomandări pe perioada bolii
1. Aerul rece, curentul, în general, agravează rapid simptomele. Odată ce aveti primele simptome este bine să nu mai ieșiti din casă.
Trebuie să vă feriti de orice fel de curent.
Aerisiti camera, căci este nevoie de mult oxigen, dar să mergeti în timpul acesta în altă cameră.

Aerul rece stimulează extrem de repede și de puternic inflamația.
Am cunoscut persoane care, simțindu-se mai bine, au ieșit afară în aer rece și imediat după aceea li s-au agravat simptomele, nemaiputând să respire din cauza revenirii inflamației.

Aerul rece poate scădea saturatia cu câteva procente într-un timp foarte scurt.

În acelasi context, feriți-vă să faceti baie sau dus si să stati ulterior în curent sau în aer putin mai rece, căci, dacă ati trecut prin boală și vă vedeti deja la capăt de drum, puteti să o luați de la început [/...]”

Pentru persoanele care au făcut o formă moderată sau severă de COVID-19, este recomandat să se ferească de aerul rece si de eforturile mari pentru încă o săptămână-două sau mai mult.
De fapt, acest interval trebuie să fie proportional cu severitatea bolii. Există riscul de a se reactiva inflamatia.”[/...]
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 28.11.2021 at 22:04:40.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 29.11.2021, 09:58:06
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 378
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Înțeleg că unii care se vaccinează să meargă la Untold, Neversea, Saga Festival, Electric Castle, sau ca să stea la cafele în Mall, sau să meargă la pițiponceală la împachetări cu nămol, sunt niște idioți, care poate atrag mânia lui Dumnezeu prin traiul lor dezmățat.
Vezi ca si DJ-eala e o meserie. Daca un DJ se vaccineaza ca sa mearga la munca, e la fel ca oricine care se vaccineaza ca sa poata sa mearga la munca sa-si intretina familia cum ai spus tu pentru scopuri bune....dar tot atrage mania lui Dumnezeu? (nu are logica)

Nu ar trebui sa judeci nici persoanele care atesta la prestatia unui DJ, exact cum nu ar trebui sa judeci pitiponceala de la nunti/botezuri/etc....Tie poate nu iti place festivalul ok, dar iti plac nuntile ok. Mie nu imi plac petrecerile de nunta, dar imi plac festivalurile. Si la nunti sunt cazuri josnice...mai ales prin partile est-europene + Rusia.

Nu toata lumea e drogata la un festival, sunt si persoane care nu consuma chestii, dar care mai beau un alcool si cam atat (exact ca la nunta doar alcool). A spus Iisus candva ca interzice bautura la nunta aceea cand a facut vin din apa? Nu, dar a zis cu masura, sa nu se ajunga la alte cele...

Deci si lautarii si DJi au meseria lor, si na au fost constransi ca au trebuit sa se vaccineze. Iar pentru un lautar sau DJ, nu e vina lor de ce se intampla cu publicu, daca publicu se bagabonteste peste masura nu e vina lautarului/Djului, e pacatul lor al publicului.

Situatie banala destul de recent intamplata la concertul lui Travis Scott: toti vaccinati in fine, se imbulzeau peste masura poate au luat unii virus poate nu, atata lume incat niste oameni au murit calcati in picioare inclusiv un copil de 9 ani. Aici s-a creat un exces inacceptabil. (care nu s-a intamplat la vreun festival in Romania de orice gen, din ce am auzit)

Lumea are nevoie si de Entertainment, altfel stresu atinge cote maxime mai ales in perioada pandemiei. De asta exista meseria de lautari si de DJ-i. Era o vorba Dumnezeu i-a creat pe oameni, si ce au creat oamenii placut si lui Dumnezeu? ESTE MUZICA.....
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 29.11.2021 at 10:03:19.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.11.2021, 10:21:49
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Vezi ca si DJ-eala e o meserie. Daca un DJ se vaccineaza ca sa mearga la munca, e la fel ca oricine care se vaccineaza ca sa poata sa mearga la munca sa-si intretina familia cum ai spus tu pentru scopuri bune....dar tot atrage mania lui Dumnezeu? (nu are logica)
Știu la ce m-am referit uite cum Steve Aoki chiar la Untold aruncă cu tort în clubalăi, celebrul CAKE ME și unii stau ca prostalăii https://youtu.be/lrHMT56NpdE?t=1503

Ce vrei să zic despre unii care stau să dea altu cu tort în ei, ba chiar se aruncă spre tort și se mânjesc cu el, n-au reflexe minime să se ferească, nici în taxi nu-i lasă așa, că sunt niște savanți emeriți ai României, nu cumva e haștagimea votantă de progresisme acolo ?

Se aruncă în tort unul cu responsabilități, familie, copii, cu bătrâni în grijă, într-o perioadă de pandemie, să riște inutil ?

Nu crezi că-l mâniem pe Dumnezeu cu petrecerile astea și de aceea România e năpăstuită ?

Meseria de DJ e o meserie care poate fi schimbată și nu e de bază pentru majoritatea, nu se întrețin doar din ea, eu mă refeream la medici din prima linie care iau contact cu surse directe și încărcătură virală foarte mare, aceia nu prea au ce face, ce să facă.

Cine știe câtă evaziune fiscală se face pe la evenimentele astea multe private pe plajele din Mamaia, nu neapărat la Untold.

Ai văzut interviul cu Sorin Gadola unul din fondatorii untold, ce ispite a avut până a găsit drumul spre Biserică, avea niște boli auto-imune care i-au făcut viața grea, crezi că e întâmplător ?

Tu crezi că întâmplător cade tineretul și implicit orașele mari ale României în reflexe pavloviene de ură față de orice e valoare tradiție, dezrădăcinare, pub-ăreala și clubăreala nu au nicio vină pentru distrugerea tineretului românesc care a fost mult mai evlavios în anii 90 ?

Ai văzut cum era tineretul în anii 90 ?

Uite aici Părintele Galeriu și tinerii din ASCOR București comemorând martirii revoluției în anii 90, tu vezi ce tineret a avut România și cum ne-au schimbat mințile la 180 grade ?

https://youtu.be/Ji5gqjItE2U?t=551

Atunci oamenii aveau îmbrăcăminte modestă și erau foarte smeriți și așezați, nu erau sofisitcăraie la târgurile de Crăciun acum au poate de 10 ori mai mulți bani și nu mai au așezarea sufletească.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 29.11.2021, 10:46:56
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 378
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Știu la ce m-am referit uite cum Steve Aoki chiar la Untold aruncă cu tort în clubalăi, celebrul CAKE ME și unii stau ca prostalăii https://youtu.be/lrHMT56NpdE?t=1503

Ce vrei să zic despre unii care stau să dea altu cu tort în ei, ba chiar se aruncă spre tort și se mânjesc cu el, n-au reflexe minime să se ferească, nici în taxi nu-i lasă așa, că sunt niște savanți emeriți ai României, nu cumva e haștagimea votantă de progresisme acolo ?

Se aruncă în tort unul cu responsabilități, familie, copii, cu bătrâni în grijă, într-o perioadă de pandemie, să riște inutil ?

Nu crezi că-l mâniem pe Dumnezeu cu petrecerile astea și de aceea România e năpăstuită ?
Vezi ca filmarea aia e de dinaintea pandemiei. Si aici in linku unde am pus jos, la nuntile astea asa de oameni "crestini, smeriti" e bine sa se ia lumea la bataie?? Si aici se atrage mania lui Dumnezeu. La festival mania lui Dumnezeu cel mai probabil se atrage la cei care fac excese cu drogurile sau bautura doar atat, ca sunt nu pot sa zic. Numai ca la festival nu am vazut pe NIMENI sa se ia la bataie cu cineva.

https://youtu.be/_ixjybVDt5c

Nu trebuie sa generalizam, sau sa judecam un intreg colectiv dupa faptele unor uscaciuni.

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Ai văzut cum era tineretul în anii 90 ?

Uite aici Părintele Galeriu și tinerii din ASCOR București comemorând martirii revoluției în anii 90, tu vezi ce tineret a avut România și cum ne-au schimbat mințile la 180 grade ?

https://youtu.be/Ji5gqjItE2U?t=551

Atunci oamenii aveau îmbrăcăminte modestă și erau foarte smeriți și așezați, nu erau sofisitcăraie la târgurile de Crăciun acum au poate de 10 ori mai mulți bani și nu mai au așezarea sufletească.
Nu stiu, eu m-am nascut dupa 90.
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #27  
Vechi 29.11.2021, 11:50:51
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Vezi ca filmarea aia e de dinaintea pandemiei.
Prietene uite ce se vede la Steve Aoki Untold Festival Headline Set 2021 postat la septembrie 2021

https://youtu.be/402OrPvfYlU?t=5658

E adevărat nu mai aruncă cu un tort ci cu mai mult de două și aruncă mai de aproape direct în meclă.

Acuma sincer rațional și de bun simț, moacele respectivilor îți inspiră IQ 140 ?

După o noapte dintr-asta, dacă iei covid și mori, ajungi în poarta Raiului sau la cuptorul cu microunde ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 29.11.2021 at 12:04:06.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 29.11.2021, 12:12:59
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
La festival mania lui Dumnezeu cel mai probabil se atrage la cei care fac excese cu drogurile sau bautura doar atat, ca sunt nu pot sa zic. Numai ca la festival nu am vazut pe NIMENI sa se ia la bataie cu cineva.
Nu stiu, eu m-am nascut dupa 90.
Dragul meu frate întru Hristos și coleg de mântuire problema cu festivalurile e mult mai mare decât se vede.
În primul rând e o mită mascată electorală cu care politicienii de centru driapta modern își țin în staul votanții, Untoldul și Neversea e făina și uleiul politicienilor ultra liberali care marketizează electoral libertinajul, la fel cum și PD-L-ul a încercat să marketizeze votanții Misa vamaioți și spiraliști după ce s-a pus PNA-ul lui Năstase pe Grig ca să arate că face treabă .

Din cauza lor suferă însă oamenii care s-ar odihni și se distruge cumințenia tineretului, care e absorbit în astfel de vortexuri:

Uite ce spunea acum câțiva ani părintele Claudiu Melean din Cluj Napoca de la Oastea Domnului Cluj despre Untold

Preot din Cluj, despre Untold: „Ați spurcat orașul nostru. Untold e închinat lui satan”

https://stirileprotv.ro/stiri/social...lui-satan.html

„Până când ne veți batjocori credință cu Untold-ul închinat lui satan? Până când o tot jigniți pe Maică Domnului și credincioșii care-i cinstesc Adormirea? De ce ne întunecați cu o sărbătoare a întunericului tocmai în sărbătoarea luminii taborice?”

Problema e că una o hrănește pe alta, anumiți politicieni cumințesc haștagimea cu astfel de reverii și tineretul pică într-o și mai mare măsură în plasă an de an.

Deci ca să-și facă unii, mai ales unul la Cluj scor electoral se distruge liniștea unui oraș cuminte, cochet, studios, o perlă a intelectualității ardelene, an de an.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 29.11.2021, 12:47:24
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 378
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Prietene uite ce se vede la Steve Aoki Untold Festival Headline Set 2021 postat la septembrie 2021

https://youtu.be/402OrPvfYlU?t=5658

E adevărat nu mai aruncă cu un tort ci cu mai mult de două și aruncă mai de aproape direct în meclă.

Acuma sincer rațional și de bun simț, moacele respectivilor îți inspiră IQ 140 ?

După o noapte dintr-asta, dacă iei covid și mori, ajungi în poarta Raiului sau la cuptorul cu microunde ?
nu inspira iq 140 :))) stiu asta, dar DJ-ul are o meserie. Exact cum oricine care lucreaza cu un public sau cu oamenii, diferenta aici e numarul de persoane, si ca au fost ingaduiti sa se vaccineze ca sa profeseze. Uita-te si la videoclipu meu cu nunta aia, ti se pare ca si acolo moacele respectivilor iti inspira IQ 140, si femei la varsta aceea sa se comporte in halul ala? Sa fim seriosi

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Dragul meu frate întru Hristos și coleg de mântuire problema cu festivalurile e mult mai mare decât se vede.
În primul rând e o mită mascată electorală cu care politicienii de centru driapta modern își țin în staul votanții, Untoldul și Neversea e făina și uleiul politicienilor ultra liberali care marketizează electoral libertinajul, la fel cum și PD-L-ul a încercat să marketizeze votanții Misa vamaioți și spiraliști după ce s-a pus PNA-ul lui Năstase pe Grig ca să arate că face treabă .

Din cauza lor suferă însă oamenii care s-ar odihni și se distruge cumințenia tineretului, care e absorbit în astfel de vortexuri:

Uite ce spunea acum câțiva ani părintele Claudiu Melean din Cluj Napoca de la Oastea Domnului Cluj despre Untold

Preot din Cluj, despre Untold: „Ați spurcat orașul nostru. Untold e închinat lui satan”

https://stirileprotv.ro/stiri/social...lui-satan.html

„Până când ne veți batjocori credință cu Untold-ul închinat lui satan? Până când o tot jigniți pe Maică Domnului și credincioșii care-i cinstesc Adormirea? De ce ne întunecați cu o sărbătoare a întunericului tocmai în sărbătoarea luminii taborice?”

Problema e că una o hrănește pe alta, anumiți politicieni cumințesc haștagimea cu astfel de reverii și tineretul pică într-o și mai mare măsură în plasă an de an.

Deci ca să-și facă unii, mai ales unul la Cluj scor electoral se distruge liniștea unui oraș cuminte, cochet, studios, o perlă a intelectualității ardelene, an de an.
O fi interes politic, financiar stiu ca e interes mare. Tin minte comentariile alea am vazut stirile cu preoti despre Untold. In primul rand, nu este inchinat nimanui rau. Este ceva lumesc. Nu am vazut pancarde cu "Inchinati-va lu Satan" la Untold sau vrajeli....

Hai sa dau un exemplu. Armin Van Buuren e nascut pe data de 25 decembrie, e singurul artist (nu e DJ, e mai mult, e ARTIST si mai mult de atat am vazut ca e o persoana umila si deschisa, si educat si numai lucruri bune sunt despre el) care in toata perioada festivalului in 2019 baietii de la Untold inclusiv cu aprobarea lui Armin (cred) au folosit icoane CU INGERI (ortodoxe cred ca sunt), la scena MAINSTAGE. Dar numai la noi in tara a folosit icoane CU INGERI, pentru ca la alte festivaluri in alte tari Armin nu a folosit acest simbol . Prezentand faptul ca festivalul nu este inchinat satanei, dar nici lui Dumnezeu. E ceva lumesc si atat!

Uite aici dovada ca a folosit icoane cu ingeri (unde e capul mosului, pe alocuri la "obloanele" alea): https://youtu.be/cFqWyWr-SII?t=9595

Si deseori aceste icoane au fost folosite la multe piese din setul lui Armin daca dai asa random pe filmare.

Don Diablo in 2019, a facut tribut unei fete care a murit la noi in tara si el a fost socat de moartea acesteia incat a rugat tot publicul sa ridice blitzurile luminile si sa bage o melodie de jale in memoria ei, ca sa vezi gestu frumos, si cum se vedea in toata arena atunci. Nu, noi ne inchinam la Satana ca mergem la Untold , noi suntem satanisti...prostii si mizerii. Ne vaccinam suntem satanisti, mergem la distractii suntem satanisti...si etc..ascult muzica rock sunt satanist....pentru anumiti preoti orice e satanism, nu judeca/gandesc cand vorbesc lucrurile astea.

Armin Van Buuren in 2017 parca sau in 2018 a bagat o melodie care i-a facut pe majoritatea sa planga...esti nebun...si ne inchinam la Satana cica!!!

Pacatul care mai pica lumea la festival e cel al idolatriei: unii oameni asa le place de mult de un artist incat ii face Dumnezei, asta e pacat! Inchinarea la idoli, dar NU LA SATANA, nu are nici o legatura acea entitate.

Unii preotii daca ceva nu e pe placul lor incep sa judece, si sa arunce cu pietre, ca mai intalnim uscaciuni in ziua de azi si in Biserici. Daca ti se pare o greutate sa tii post in timpul postului Adormirii Maicii Domnului, taci din gura si RABZI, pentru ca face parte din categoria a avea rabdare sa treci peste post si obstacolele din post (daca pretinzi ca e un obstacol Untoldul pentru post). De Neversea nu a comentat nimeni, sau altele.

Si eu dupa ce terminam de spovedit, vorbeam cu parintele meu in varsta ca ii zic ca ma duc la petreceri si etc etc....nu numai ca participant, dar si eu imi fac meseria de DJ, si intotdeauna a zis ca eu sa NU FAC EXCESE (fara betii, fara drogareala etc...)
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."

Last edited by Adr.iu91; 29.11.2021 at 13:06:30.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 29.11.2021, 13:17:09
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.827
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Uita-te si la videoclipu meu cu nunta aia, ti se pare ca si acolo moacele respectivilor iti inspira IQ 140, si femei la varsta aceea sa se comporte in halul ala? Sa fim seriosi
Eu nu prea am fost pe la nunți, în ultimii doi ani nu s-au ținut decât în cadru restrâns, o rudă și-a amânat-o.
Nunta totuși de preferat o faci o dată în viață(unii poate ajung la 2-3 văduvie sau divorț) și poți să limitezi și muzica și tot, ai control, lucrurile astea văd că se extind și degenerează an de an.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
O fi interes politic, financiar stiu ca e interes mare. Tin minte comentariile alea am vazut stirile cu preoti despre Untold.
Pe mine nu mă interesează ce preferințe politice sunt, ci să nu se distrugă cumințenia tineretului român și apropierea lui cu sfială de valori, tradiție, zestre și patrimoniu istoric.

Să nu fie politicieni care să cultive slăbiciuni în tineret pe care să le exploateze după ca să pară catchy, funky, friendly, adică un populism grețos pe bază de vicii, că uite: nu știu care vă dă distracție și e bun că vă dă.

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
In primul rand, nu este inchinat nimanui rau. Este ceva lumesc. Nu am vazut pancarde cu "Inchinati-va lu Satan" la Untold sau vrajeli....
Păi nici n-o să vezi și vrăjitoarele au icoane în casă, Untold e un satanism light, inițiatic, care te introduce senzorial într-o nouă lume a stimulilor, e ca o seducție magică.

https://www.cotidianul.ro/untold-202...ateniile-sale/

„Untold 2021 și ciudățeniile sale
Untold 2021 vrea să rămână în atenția publicului cu orice preț. Ediția de anul acesta este una plină de ciudățenii bănuiesc deloc întâmplătoare, după cum remarcă ziaristul Sorin Grecu. Într-o postare pe FB, jurnalistul povestește că decorul pare o ridiculizare a ieslei în care, sub ochii a două entități ce par niște sfinte, se naște cineva cu coarne, desigur, nu pruncul Iisus.”

Citat:
În prealabil postat de Adr.iu91 Vezi mesajul
Unii preotii daca ceva nu e pe placul lor incep sa judece, si sa arunce cu pietre, ca mai intalnim uscaciuni in ziua de azi si in Biserici. Daca ti se pare o greutate sa tii post in timpul postului Adormirii Maicii Domnului, taci din gura si RABZI, pentru ca face parte din categoria a avea rabdare sa treci peste post si obstacolele din post (daca pretinzi ca e un obstacol Untoldul pentru post). De Neversea nu a comentat nimeni, sau altele.
Păi e zgomot și neorânduială ce să-i faci, părintele Claudiu Melean ca un păstor de suflete a strigat pentru a-și face datoria, el personal are misiune rodnică cu tineretul, dar îl doare degradarea generală a cumințeniei orașului.

Citat:
Si eu dupa ce terminam de spovedit, vorbeam cu parintele meu in varsta ca ii zic ca ma duc la petreceri si etc etc....nu numai ca participant, dar si eu imi fac meseria de DJ, si intotdeauna a zis ca eu sa NU FAC EXCESE (fara betii, fara drogareala etc...)
Din păcate Constanța e distrusă de manelăreală, am văzut ce e la Mamaia sau de fițoșag nerușinat la Nuba, Loft, manelarii sunt cap de afiș în show-uri la terase, probabil asta s-a vrut pentru ca românii să fie mai ușor de controlat de influența turcească din regiune.

Normal că nu le-ar plăcea un tineret capacitat la maxim pe ideea națională, inteligent, reactiv și pregătit să asigure în Dobrogea o intelectualitate pro țară.
Sunt destui care ar vrea să desprindă Dobrogea de România sau să o țină sub control cu investiții.

Citește asta
https://romanialibera.ro/lifestyle/f...brogea-403185/

Vezi ce faci și tu, să nu ajuți indirect și neintenționat la imbecilizarea populației, chiar dacă nu pui manele ci să fii și tu o conștiință vie și o lumină în locul în care te-a pus Dumnezeu.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 29.11.2021 at 13:20:50.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare