Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #591  
Vechi 06.05.2012, 18:28:13
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Pe 27 iunie 1850, e.white a scris că au rămas numai câteva luni pentru ca poporul să se pregătească:

"Îngerul meu însoțitor mi-a spus:
"Vremea aproape s-a dus. Pregătiți-vă, fiți gata, pregătiți-vă.' . . . acum aproape că s-a dus vremea . . și ceea ce noi am învățat timp de ani de zile, ei trebuie să învețe în câteva luni." (Scrieri timpurii, p. 64-67).

E o altă minciună sfruntată foarte "importantă" pentru sectarii sambetisti. E.white spunea că adevărul pe care ea și asociații ei l-au învățat timp de cinci ani de zile va trebui să fie învățat de noii convertiți în doar câteva luni.

Dar ce este mai odios aici e faptul că cei ce vor să se mântuiască TREBUIE să învețe ceva, să asimileze ceva la nivel mental. Fără aceste cunoștințe NU TE POȚI MÂNTUI!!!

Vă dați seama ce nerozii putea să scoată femeia asta bolnavă?
Si mai sunt si astazi naivi ne-nchegati la minte care o cred.
  #592  
Vechi 06.05.2012, 18:30:31
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de grasu77 Vezi mesajul
1.In primul rand, vreau sa inlatur un nedevar spus in mod repetat despre adventisti: acela ca ar fi prezis vre-o data calendaristica a intoarcerii Domnului Iisus Hristos. Miller intradevar a prezis o data dar el nu era adventist de ziua a saptea (biseirca adventista de ziua a saptea urmand sa apara cativa ani mai tarziu).
Si in momentul de fata aveti "in vigoare" o data calendaristica!!!
  #593  
Vechi 07.05.2012, 09:41:27
osutafaraunu osutafaraunu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 3.764
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Si in momentul de fata aveti "in vigoare" o data calendaristica!!!
Exact! Cum ai reușit să descoperi? În momentul de față, e în vigoare data calendaristică: luni-7 mai 2012
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Intrebari pentru adventisti, baptisti si penticostali Anca-Miha Secte si culte 1268 12.07.2016 01:44:25
Despre Penticostali, Baptisti, Adventisti danyel Secte si culte 741 11.08.2010 21:37:50
Din famila mea multi au trecut la adventisti si la alte secte beliver Secte si culte 145 30.04.2010 18:06:16