Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 27.11.2010, 22:47:22
iustin10 iustin10 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.01.2010
Mesaje: 2.305
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
Asculti rock ?Eu ascult;Slipknot.evanescence,Nightwish,three days grace . Godsmack Iris,Iron maiden ,mettalica si multi altii
Mai spune si cate o rugaciune intre 2 melodii si totul e ok ,pentru acum.
Daca Iisus a cinat in casa cu vamesii cei pacatosi,cum crezi tu ca ii e rusine sa stea intre rockeri ?
Orcum,peste ani,vei renunta la rock.Dar la credinta ,niciodata,nici acum,nici in veacul ce vine.
  #12  
Vechi 27.11.2010, 23:00:47
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
Asculti rock ?Eu ascult;Slipknot.evanescence,Nightwish,three days grace . Godsmack Iris,Iron maiden ,mettalica si multi altii
Nu, eram curios doar.
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
  #13  
Vechi 28.11.2010, 15:29:17
Don_Juan's Avatar
Don_Juan Don_Juan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2010
Locație: Terra, Calea Lactee
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
Asculti rock ?Eu ascult;Slipknot.evanescence,Nightwish,three days grace . Godsmack Iris,Iron maiden ,mettalica si multi altii
Si nu te deranjeaza mesajul anti-crestin al unora din trupele astea (Metallica, Slipknot, Iron Maiden)? Sau nu tii cont de mesajul transmis?

Si eu ascultam heavy-metal inainte dar la un moment dat mi s-a parut prea galagios si tulburator pentru starea mea psihica.

Ascult acum rock alternativ care mi se pare o muzica foarte frumoasa si in care se pune mult suflet.
__________________
"Iată Eu vă trimit pe voi ca pe niște oi în mijlocul lupilor; fiți dar înțelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii."
  #14  
Vechi 28.11.2010, 17:12:42
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Don_Juan Vezi mesajul
Si nu te deranjeaza mesajul anti-crestin al unora din trupele astea (Metallica, Slipknot, Iron Maiden)? Sau nu tii cont de mesajul transmis?

Si eu ascultam heavy-metal inainte dar la un moment dat mi s-a parut prea galagios si tulburator pentru starea mea psihica.

Ascult acum rock alternativ care mi se pare o muzica foarte frumoasa si in care se pune mult suflet.
Care mesaj anticrestin la Iron Maiden ?! Nu mai vorbiti prostii.
  #15  
Vechi 28.11.2010, 17:14:24
padrevicentiu
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu unul sunt de acord cu ce spune acest templier conteporan,eu sunt de la seminar si ascult rock.recunosc,si asta pentru ca muzica rock nu este lucrarea celui rau ci este magic si frumos.Mai ales trupe gen Scorpions,Queen,Metallica,Nickelback si ca interpreti imi place Eric Clapton
  #16  
Vechi 28.11.2010, 17:48:04
Don_Juan's Avatar
Don_Juan Don_Juan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2010
Locație: Terra, Calea Lactee
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Care mesaj anticrestin la Iron Maiden ?! Nu mai vorbiti prostii.
Aveau ei un album care se numea "The number of the beast" si care a facut multa zarva la vremea respectiva. In unele tari nici macar nu au fost lasati sa concerteze din cauza asta.
Si daca te intereseaza si coperta albumului...
__________________
"Iată Eu vă trimit pe voi ca pe niște oi în mijlocul lupilor; fiți dar înțelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii."

Last edited by Don_Juan; 28.11.2010 at 17:58:47.
  #17  
Vechi 28.11.2010, 18:16:43
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Salut

Citat:
În prealabil postat de Don_Juan Vezi mesajul
Si nu te deranjeaza mesajul anti-crestin al unora din trupele astea (Metallica, Slipknot, Iron Maiden)? Sau nu tii cont de mesajul transmis?

Si eu ascultam heavy-metal inainte dar la un moment dat mi s-a parut prea galagios si tulburator pentru starea mea psihica.

Ascult acum rock alternativ care mi se pare o muzica foarte frumoasa si in care se pune mult suflet.
Mesajele astea ''ne -crestine''de care spui tu sunt niste metode de a atrage un anumit tip de public si de a da o anumit mister trupei.Ce crezi ca membrii trupei de la Slipknot , Iron maiden se duc acasa si fac ritualuri satanice cum credeti voi , ca danseaza huga-huga in jurul focului=))))),sa fim seriosi :)) .cine e cu mine???
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)
  #18  
Vechi 28.11.2010, 18:22:07
Don_Juan's Avatar
Don_Juan Don_Juan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2010
Locație: Terra, Calea Lactee
Religia: Ortodox
Mesaje: 215
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Templier Knight Vezi mesajul
Mesajele astea ''ne -crestine''de care spui tu sunt niste metode de a atrage un anumit tip de public si de a da o anumit mister trupei.Ce crezi ca membrii trupei de la Slipknot , Iron maiden se duc acasa si fac ritualuri satanice cum credeti voi , ca danseaza huga-huga in jurul focului=))))),sa fim seriosi :)) .cine e cu mine???
Sa stii ca sunt destui care iau mesajele astea in serios. Si sa inteleg ca faci parte din acel public "ne-crestin"?
__________________
"Iată Eu vă trimit pe voi ca pe niște oi în mijlocul lupilor; fiți dar înțelepți ca șerpii și nevinovați ca porumbeii."
  #19  
Vechi 28.11.2010, 18:28:53
Templier Knight's Avatar
Templier Knight Templier Knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.11.2010
Locație: Unknown
Religia: Ortodox
Mesaje: 262
Implicit Ai inteles gresit

Citat:
În prealabil postat de Don_Juan Vezi mesajul
Sa stii ca sunt destui care iau mesajele astea in serios. Si sa inteleg ca faci parte din acel public "ne-crestin"?
Cred ca ai inteles gresit ce am spus ,sa stii ca nu fac parte din acet tip de public ,si o mai repet :cred in Iisus Hristos.M am referit la cei apropiati de varsta mea .
__________________
"Daca Hristos n-a inviat, zadarnica este atunci propovaduirea noastra, zadarnica si credinta voastra" (I Corint. XV, 14)
  #20  
Vechi 28.11.2010, 18:47:55
Sanndy Sanndy is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.08.2010
Mesaje: 5
Implicit

In primul rand nu este bine venit acest gen muzical de catre Biserica ortodoxa pentru ca este un gen muzical galagios care iti confera o stare agitata si in timp indelungat nu iti face bine. Iar manifestarea care o au artisti si fanii acestui stil de muzica este mult prea haotic si animalic ca si comportament.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Demoness of the rock florin.oltean75 Alte Religii 4 08.10.2011 12:40:57
Este pacat sa ascultam Rock? redandrei90 Generalitati 365 09.07.2010 15:08:36