Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #121  
Vechi 15.06.2011, 14:18:25
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Thor01 Vezi mesajul
Ma omule ... eu cred ca oamenii au ajuns mult mai departe decat marte ... eu cred ca au intalnit si alte civilizatii ...
Dar ce s-ar intampla daca la televizor ar aparea unul mic si gri si ti-ar spune ca el este de nu stiu unde si ca el nu stie nimic despre Dumnezeul tau , ca inca nu a intalnit nici o forma atotstiutoare si ca totul se bazeaza pe evolutie ... ca omul a aparut aici in urma unei manipulari genetice ...
Stii ce s-ar intampla ??? Haos si teroare , deoarece n-am mai avea frica de iad ...pentru ca noi ,oamenii suntem niste salbatici care au acces la calculator ...in rest nu ne diferentiem cu nimic fata de cei care acum cateva zeci de mii de ani traiam in pasteri ...
Atunci vom putea evolua cu adevarat catre cunoasterea lui Dumnezeu cand cei ca tine vor dispare ...
Și dacă cei ca mine nu vor dispare ce te faci? Ci vor dispare teoriile absurde și mincinoase ale evoluționiștilor și ale științificilor bigbang-iști ce vă manipulezaă cu timpul milioanelor și miliardelor de ani... lumină cică...

Dacă și cu parcă se dădea pe barcă... deja începi să postulezi... iată ai învățat ceva de la ei... să crezi pe bază de groază și minuni false și iluzionistice...

Nu va rămâne decât Adevărul iar minciuna va fi tolerată până la o vreme... așa că nu te amăgi că dăinuie ceva bun în afara Adevărului...

Last edited by vsovivi; 15.06.2011 at 14:20:26.
  #122  
Vechi 15.06.2011, 14:22:13
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Well done. Here are the test results: You are a horrible person. I'm serious, that's what it says: A horrible person. We weren't even testing for that. Don't let that "horrible person" thing discourage you. It's just a data point. If it makes you feel any better, science has now validated your birth mother's decision to abandon you on a doorstep.

You're lucky I don't lower myself to your level, you piece of garbage.
  #123  
Vechi 15.06.2011, 14:25:47
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Thor01 Vezi mesajul
Ce stii tu despre Dumnezeu ?? Ca este mare , ca este drept , si probabil ca are parul alb ... numai stereotipii .. nimic nou , nimic adevarat ...
mintea umana este atat de mica si de inchisa in sine incat nici macar nu-si poate imagina o frantura din ceea ce Creatorul a facut ...
Noi suntem atat de plini de sine incat avem impresia ca tot ce este in jurul nostru este pentru noi si ca avem dreptul la toate ... Gresit ...
Nu suntem nici singuri ... si nici asa de importanti pe cat ne crede ...

Da... și nu are nici importanță dacă păcătuim că și așa murim... dar evoluăm... și o să ne ajute unul din ăla cu cască și cu echipament antiradiații care o să ne zică ceva extraordinar:

„voi sunteți cobaii noștrii. Asta este... nu vă supărați acuma dacă ați aflat...”

Păi voi credeți toate prostiile dacă sunt spuse pe TV sau sunt făcute filme documentare... că filmele v-au intrat în sânge.

Dar ați observat vreodata sau ați numărat de câte ori se schimbă cadrele pe minut? De câte ori schimbă ei camera de filmare într-un film... ați numărat?

Păi dacă v-au furat peisajul... spui că eu mă păcălesc? Ai jucat vreodată cu țiganii alba - neagra ca să vezi cum nu vezi cum și când învârte ziarul?

Plângi apoi după bani crezând în loto...

Last edited by vsovivi; 15.06.2011 at 14:28:13.
  #124  
Vechi 15.06.2011, 14:26:53
Thor01 Thor01 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Mesaje: 80
Implicit

Bai baiete , cei ca tine au tinut omenirea in intuneric , iti aduci aminte de inchizitia catolica ??
Stii ce faceau ei ?? Cei care au spus ca pamantul esta rotund au fost arsi pe rug ,pentru ca areu considerati vrajitori ... Ai vrea sa ma arzi nu ??? Sau macar sa imi faci o exorcizare ... Naspa ... nu mai poti ...
Chiar daca cei ca tine au incercat din rasputeri sa ne tina in pesteri ... tot am reusit sa iesim ... sa vedem lumina ...
Asa ca ia teoriile tale cu tine , caci sunt numai teorii , o pardon , povesti ,si du-te de ne lasa ...
Fa-ti o secta si indoctrineaza-i pe cei de acolo cu prostiile tale ..
  #125  
Vechi 15.06.2011, 14:29:24
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Păi ia spune unde m-am păcălit?
Ca tu, ai cunostiinte asa de vaste incat poti contrazice matematica fizica si chimia. Ce dozezi ai expus... parerea ta? asta nu e dovada...
  #126  
Vechi 15.06.2011, 14:29:47
Thor01 Thor01 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Mesaje: 80
Implicit

Apropo stii ca viata se poate dezvolta si in alte medii lipsite de oxigen ??
S-au gasit bacterii in interiorul reactoarelor nucleare , care , o data scoase de acolo au piarit ... motivul , atmosfera lipsita de radiatii este toxica pentru acele bacterii ...
S-au gasit forme de viata primitive in pesteri in care de asemenea nu exista aer si mediul de acolo era imbibat cu sulf...
S-au mai gasit de asemenea bacterii care folosesc aurul drept sursa pentru a exista ...
  #127  
Vechi 15.06.2011, 14:33:32
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Thor01 Vezi mesajul
Bai baiete , cei ca tine au tinut omenirea in intuneric , iti aduci aminte de inchizitia catolica ??
Stii ce faceau ei ?? Cei care au spus ca pamantul esta rotund au fost arsi pe rug ,pentru ca areu considerati vrajitori ... Ai vrea sa ma arzi nu ??? Sau macar sa imi faci o exorcizare ... Naspa ... nu mai poti ...
Chiar daca cei ca tine au incercat din rasputeri sa ne tina in pesteri ... tot am reusit sa iesim ... sa vedem lumina ...
Asa ca ia teoriile tale cu tine , caci sunt numai teorii , o pardon , povesti ,si du-te de ne lasa ...
Fa-ti o secta si indoctrineaza-i pe cei de acolo cu prostiile tale ..
Păi cine a zis că inqqqiziția avea dreptate în ce susținea ea, că ea susținea că pământul stă pe elefanți, dar că nu e glob avea dreptate, și că sunt vrăjeală și prostie și minciună ceea ce susținea Galileo Galilei sau Giordano Bruno avea dreptate inqqqiziția, dar nu ca să-i omoare...

N-aveți decât să stați în beznă crezând că e lumină... eu nu mă supăr... dar a mărturisii pe Adevărul să știi că nu mă poți opri victimizându-te... postulând că vreau să te ard pe rug.

Eu te-am sfătuit de bine, dar tu n-ai decât să mergi unde vrei și după cine vrei... dar gLumeail n-o să vă scape.
  #128  
Vechi 15.06.2011, 14:37:01
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GLAdoS Vezi mesajul
Ca tu, ai cunostiinte asa de vaste incat poti contrazice matematica fizica si chimia. Ce dozezi ai expus... parerea ta? asta nu e dovada...
Păi dacă tu nu pricepi matematica și fizica și ce presupun postulările și în ce implicații absurde ne bagă, eu sunt de vină?

Și nu-ți trebe cunoștințe vaste, ci ți-am demonstrat că teoria Euclidiană e o aberație, și dacă vrei îți demonstrez că și inerția și datarea cu carbon 14 și relativitatea și altele... dar ne întindem imens. Caută că am mai combătut pe aici prostiile științificilor. Nu e de la mine Adevărul ci e de sus.

Ferice de cine nu pune botul la grozăviile lui gLumeail.

Last edited by vsovivi; 15.06.2011 at 14:39:19.
  #129  
Vechi 15.06.2011, 14:38:29
Thor01 Thor01 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Mesaje: 80
Implicit

Pământul, din punct de vedere geometric, este un elipsoid de rotație turtit la poli.
Făcându-se abstracție de relieful neregulat, forma Pământului poartă numele de geoid
Cam asta este forma pamantului ... In opinia ta care este ??? CA vad ca nu esti de acord cu cei care au adus aceste denumiri formei pamantului ...
  #130  
Vechi 15.06.2011, 14:41:17
GLAdoS GLAdoS is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.06.2011
Locație: Apeture Science Laboratories
Religia: Ortodox
Mesaje: 538
Post

Citat:
În prealabil postat de Lilith23 Vezi mesajul
You're lucky I don't lower myself to your level, you piece of garbage.
You just did... ^^ right there can you see it?
Subiect închis

Tags
creatie, geneza, universul



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Noua teorie despre univers ! iuliu46 Stiri, actualitati, anunturi 2 19.06.2012 15:58:20
Cum a aparut diavolul in Univers? mariamargareta Secte si culte 100 19.01.2011 18:46:15
Univers ORTODOX cristiboss56 Resurse ortodoxe on-line 0 21.01.2010 20:17:46
Cum putem integra raul in univers, si care este rolul acestuia magnusfelyx Generalitati 6 30.12.2008 19:14:48