Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 03.02.2012, 17:44:07
Solveig's Avatar
Solveig Solveig is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 213
Implicit

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
ati urmarit toate postarile?dl profesor mi-a spus cat costa operatia la particular si cat sa-i dau lui si d-nei dr anestezista daca vreau prin cas la spital.adica spaga.din cauza asta am ales alt dr mai ieftin si care nu conditioneaza dar primeste bani cit ai posibilitatea sa-i dai.mai intru pe net dupa operatie.multa sanatate!
S-ar putea ca tariful mentionat de profesor pentru operatie in spital sa nu fie spaga, ci o plata legala care se aplica si in unele spitale de stat (si se da chitanta pt asta).

Oricum, nu am inteles de ce v-ati decis totusi sa dati bani doctorului care va va opera DUPA operatie, daca oricum ati auzit ca nu primeste (sau cel putin nu cere) bani (spaga)?
Asta chiar nu am inteles niciodata, de ce unii oameni insista sa dea medicului bani dupa actul medical? fiindca se gandeste ca va mai apela la medicul respectiv? sau crede ca doctorul asteapta o recompensa, chiar daca refuza banii (cel putin la inceput)?
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42