Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 15.02.2009, 21:44:23
laurschepsis laurschepsis is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 602
Implicit Alfa, beta, teta, moartea

Citat:
În prealabil postat de ionell Vezi mesajul
Permiteti-mi sa fac o diferenta! Toata credinta noastra e inmagazinata in suflet! Sufletul nu este un lucru material! Cipul este! Este un lucru material si va contine date materiale, concrete, date personale...Deci nu vad de ce aceste microcipuri mi-ar devasta sufetul, teoretic nu e posibil asa ceva..la urma urmei nu era vorba ca nu conteaza ceea ce tine de trup, ci ceea ce tine de suflet?

Referitor la poarta inchisa si oala acoperita..nu vad rostul...
daca iti lasi sufletul deschis, intr-adevar, e ispitit de multe...sunt mult mai multe ispite ce ti-ar putea distruge sufletul decat cipurile astea..insa aici intervine intensitatea credintei si caracterul fiecaruia..eu cred ca poti sa tii si toate portile, usile si geamurile deschise si sa ramai credincios..va fi mai greu, dar e posibil!
Doamne-ajuta!

Draga frate,
Tot ce s-a intamplat rau pe aceasta planeta poarta blestemul lipsei de intelepciune a oamenilor. Prea putini au invatat din istorie. De aceea, repetam greselile. De aceea spunem tardiv "Istoria se repeta".

Ca sa nu te superi pe mine am sa preiau cuvintele fratiei tale.

Toata credinta noastra este inmagazinata in noi, in fiinta noastra. Aceasta inseamna si creier si suflet (inima). Intelepciunea, ca echilibru intre mental si sufletesc, este stocata in acest minunat calculator divin care este creierul. Sufletul fratiei tale, ca si al meu, ca al oricui altcuiva este modelat functie de cele acumulate, interpretate si stocate de participarea noastra la viata. La cunoastere. Poti cunoaste si cu mintea si cu inima. Dar, cunoasterea este continua si este indisolubil legata si de creier. Ca sa intelegi, cum poate un anume cip plasat in imediata dumitale vecinatate sa-ti determine comportamentul trebuie sa iti aduci aminte palierele de frecventa pe care lucreaza constientul si subconstientul oricarui om. Nu vreau sa umplem pagini despre starile alfa, beta, teta in care participa creierul la functionarea acestei creatii minunate, corpul uman. Stii si fratia ta ca in domeniul frecventelor joase corespunzatoare nivelelor mai sus mentionate, orice bruiaj duce la schimbari comportamentale decisive in ceea ce priveste personalitatea unui individ. Asa ca textul apocaliptic referitor la insemnare are deja suficienta acoperire "stiintifica". Nimeni nu a spus ca maine incepe perioada apocaliptica. Toti, incepand cu parintele Iustin Parvu, au spus ca ne-am mai apropiat cu un pas de pragul apocaliptic. Cipul acela, azi plasat in cartile de identitate si alte acte pentru a face mai grea falsificarea sau furtul identitatii unei persoane va fi declarat maine ca nefiind sigur pentru ca hotii au gasit metode de a-l fura si falsifica. Din aproape in aproape, cel mai sigur va fi sa fii chiar fratia ta, (corpul fratiei tale) purtatorul actului de identitate pentru ca nimeni nu va putea sa te fure si sa se legitimeze cu corpul fratiei tale. Deci, cipul va fi in dumneata, intr-un loc unde sa poata fi citit usor.
Cam asta a incercat si fratele Geo sa-ti spuna: Fii atent, incearca sa intelegi ce se intampla ca sa poti sa previi. Tine oala acoperita, usa inchisa. Roaga-te, invata, afla drumul adevarat. Pentru ca si daca ai fi acum un sfant si maine te lasi cipuit, crezand ca faci un lucru bun, vei constata ca sfantul incepe sa se comporte ciudat si asa, putin cate putin va deveni altul si-i va sminti si pe cei din jurul sau.

Cu tot dragul,

Doamne-ajuta!
__________________
Parintele Arsenie Boca: Am vrut sa pun mana pe radacina durerii, care nu este alta decat pacatul... Rugandu-ma - pentru Pacea a toata lumea si pentru bunastarea Sfintelor lui Dumnezeu Biserici - aud deodata in urechea dinauntru infruntarea amarnica: "Nu te ruga de Mine sa le dau Pace, roaga-te de oameni sa-si schimbe purtarile, daca vor sa mai vada Pace pe pamant"..."
Reply With Quote
  #52  
Vechi 15.02.2009, 22:05:40
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Vladsergiu,
Prin semanatura de primire a buletinului cu cip, esti de acord ca te identifici cu un numar (CNP), al carui semn este 666. Caci intreaga tehnologie de decodificare a informatiei de pe cip-uri se bazeaza pe 666. Inginerul Mircea Vlad in cartea Apocalipsa 13. Sfarsitul libertatii umane explica stiintific cum si de ce. La botez, ni s-a dat nume, nu un numar. Acceptand numarul in locul numelui, practic lepezi de botez si de aici deriva toate relele. Calculatorul nu lucreaza cu nume, ci cu numere.

Asa talcuiesc Sfintii Parinti. Daca accepti numarul pe documentele tale, il vei accepta apoi pe bratul drept si pe frunte. Sa ne inchipuim acum ca vin la putere niste necredinciosi asemeni comunistilor si-si vor pune in cap sa ne reeduce. Daca acestia detin toate informatiile despre tine si te urmaresc pas cu pas, spune-mi cum poti sa mai ramai crestin? Iata ca prin aceasta tehnologie e posibila o lepadare de Hristos cat se poate de concreta. Iar cine nu e cu Hristos e cu balaurul, cu satana sau cu vrei sa-l numesti. Fereasca Dumnezeu! Daca Biblia ne avertizeaza sa nu luam acest numar, apoi trebuie sa ascultam, ca sa nu cadem prada celui rau.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 19.02.2009, 10:59:02
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

domnule, mie mi-e clar, e vorba de obijnuirea sufletului shi intrarea 666 ori && in tine impreuna cu iubirea de sine, cu ce foloseshti zilnic, fiind obligat sa intrebuintzezi, caci shi pe urechile animalelor care te inconjoara le-a pus, pe ce se vinde, pe acte, pe etichete, pe toate pe toate, ca inima ta sa se sufoce shi sa nu mai aiba ce sa faca decat sa primeasca mai devreme sau mai tarziu semnul...

dar ai vazut marshavie? unel editituri tiparesc eticheta aia cu
|| cod || cod ||

unde ||=6

ca sa nu o potzi racai sau da jos, deci vezi marshavie? asha or sa faca shi cu animalele cum au facut vacarii americani cu vacile lor,

shi asha or sa faca shi cu oamenii cum se practica tatuajele...

dar problema este ca pe suflet, pe inima ni se lipeshte,

in duhul nostru se scrie acceptarea spucaciunii rautatzii celei vechi, a spurcaciunii pustiirii la loc sfant shi a nebuniei de pe urma mereu noi

asha ca sa primim cu entuziastm pe fiul faradelegii din maica patimashe a patimii shi din tatal minciunii,

ca sa ne lepadam de Dumnezeu sau sa capatam o dragoste trufashe shi fatzarnica fatza de Dumnezeu shi aproape... deci pana la urma va cauta sa inshele pana shi pe cei aleshi... shi multzi se cred aleshi shi ca ei nu se insheala... dar asta e shi mai mare inshelare sa crezi ca eshti scutit... ca ai pile shi ca inima ta nu este plina de mandrie shi trufie... sa crezi ca tu nu mai eshti pacatos ci drept... sa crezi ca nu mai cazi shi ca nu mori... cand defapt eshti de mult mort in gLumea mortzilor, pentru ca "ori de cate ori..." deja ai shi murit... dar te incapatzanezi sa te mintzi cu nepasare shi mandrie shi "onoare" ca defapt nu eshti mort... ca doar te vezi cum scri, vorbeshti, mananci, de maritzi shi te insori, itzi dai cadouri unii altora... razi... ai partide de jegx... ai bani... shi multe altele... adica ca ai fi srac cu duhul.... cum se cred unii ca au priceput ce este scris acolo sau cum explica sfintzii.... vai de noi... "vai de tine pamant shi mare ca diavolul s-a coborat la tine caci shtie ca are putzina vreme"...
Reply With Quote
  #54  
Vechi 19.02.2009, 17:08:13
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tieston Vezi mesajul
Foarte crestineste din partea ta, ce mai....

n-am sufletul necajit si nici de laba, dragoste sau rabdare n-am nevoie. am doar prea mult timp libers iprea putini bani de baut.

Dumnezeu te asteapta si pe tine, cu rabdare, mila si dragoste nemarginite. Cand tu insuti, in deplina libertate, vei dori sa vii la picioarele Lui, vei fi primit cu bucurie. Treaba crestinului ortodox este de a marturisi Adevarul insa nici un crestin ortodox nu va cauta sa te convinga sau sa te ademeneasca sa vii la Dumnezeu. La Dumnezeu vii numai daca vrei tu, din toata inima ta, in mod absolut liber.
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
o lamurire va rog Hartford Botezul 8 06.07.2010 23:05:06
Lamurire Thheo Pocainta 2 21.11.2008 20:10:09
O lamurire lucyan Stiri, actualitati, anunturi 2 19.02.2008 19:49:45
Lamurire, va rog! dana_anghel2000 Stiri, actualitati, anunturi 3 24.08.2006 16:03:26