Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 13.01.2012, 19:18:10
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TunsDiana Vezi mesajul
Ar fi culmea sa mearga orasenii din bloc, care nu se pricep la muncile agricole sa faca munca la tara!

Din moment ce supermarketurile sunt pline si masinile umplu strazile nu suntem asa de saraci cum vrem sa parem, saracie crunta era in vremea razboiului nu acum!

Ce a facut Basescu bun concret pentru tara? Daca puteti da niste exemple

De ce sunt USL mai bolsevici decat PDL, nu sunt absolut toti urmasii vechilor comunisti?
Basescu, a fost primul presedinte roman,care a condamnat comunismul in mod public in parlament, in huiduielile alesilor(mai toti erau fosti securisti !) si in scalambaielile de nebun ale lui wc tudor (poetul de curte al ceusestilor, care da lectii de morala natiunii !)...si asta dupa ce au murit acei tineri curati la suflet in 89,impuscati fara mila de o armata care pe vreme de pace i-a atacat tocmai pe cei pe care trebuia sa-i apereoporul !
Basescu si nu altul, a reformat justitia,asa cat a putut (sa nu uitam ca justitie perfecta e numai la Dumnezeu,nu la oameni !) insa asa schioapa, surda si oarba, cu e ,iete ca primarul judetului cluj zace acum la ghera (ceea ce inainte era de neimaginat !) si multe cazuri de coruptie la vamesi,politisti, primari au fost cercetate...macar au fost speriati !

Ati vazut asa ceva pe vremea psd-ului ??????? , nici macar nu era presa libera atuncea !!!

Basescu si cu Boc au reusit sa mentina pe linia de plutire salariile si pensiile, pentru ca ,din cauza unei crize globale nemaintalnite din 1929-1933, Romania intra in coma financiara; adica statul nu mai putea plati pensiile batranilor si salariile bugetarilor !!!
Pentru ca tara nu produce destul cat sa acopere consumul populatiei !
Reply With Quote
  #22  
Vechi 13.01.2012, 19:42:51
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Si eu sunt pro Basescu & Boc. Trebuie sa fii nebun sa ti cu PSD-ul care a vandut si distrus tara!

Si acum ontopic: Sa omoare cainii astia odata! Acum o saptamana unul m-a muscat! Da,ati citit bine,m-a muscat! Vreti sa-mi fac poza la picior sa va arat?? La 4 dimineata a sarit pe mine,erau trei caini,stateau la panda,in liniste,si cand am trecut au sarit direct pe mine! Noroc ca am un caracter mai puternic,cred ca daca era o femeie sau un copil nu stiu ce ar fi facut,cainii erau extrem de mari,cel care a reusit sa ma muste fiind un lup (ce cauta prin cartier liber nu pot sa-mi explic). Bine ca am reactionat,muscatura a fost destul de slaba,nici nu mi s-au rupt blugii,dar se vede o mica urma pe picior. Aveam spray-ul paralizant in buzunar,asta a fost salvarea mea,altfel puteam sa patesc ceva urat de tot,Doamne fereste!
Asa ca sa nu va mai aud ca luati apararea javrelor,eu pe ala oricum cred ca il omor cu mana mea. Am banuiala ca stateau la acea scara de bloc pentru ca le dau niste babe de mancare,trebuie sa ma iau si de ele. Eventual sa omor cainii si sa-i las la usa lor! Da,iertati-mi vocabularul si modul de gandire,dar sincer nu va doresc sa treceti printr-o astfel de situatie,caci daca sunteti mai slabi de inger... nu va vad prea bine! Acum nu-s insurat,dar sa nu mai zic ca daca ar pati asa ceva sotia sau copilul meu efectiv nu stiu ce as fi in stare sa fac!!!
Cei care zic ca iubesc jegoasele astea de javre sa puna mana sa-i adopte,sa-i tina acasa si sa-i pupe in bot cat or vrea! Daca erau cu adevarat iubiti de cineva nu ar mai fi fost pe strada! Si eu am animal si mi-l tin in casa,nu supara si nu deranjeaza pe nimeni!

Last edited by Raoul; 13.01.2012 at 19:45:28.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 13.01.2012, 19:48:07
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Si eu sunt pro Basescu & Boc. Trebuie sa fii nebun sa ti cu PSD-ul care a vandut si distrus tara!

Si acum ontopic: Sa omoare cainii astia odata! Acum o saptamana unul m-a muscat! Da,ati citit bine,m-a muscat! Vreti sa-mi fac poza la picior sa va arat?? La 4 dimineata a sarit pe mine,erau trei caini,stateau la panda,in liniste,si cand am trecut au sarit direct pe mine! Noroc ca am un caracter mai puternic,cred ca daca era o femeie sau un copil nu stiu ce ar fi facut,cainii erau extrem de mari,cel care a reusit sa ma muste fiind un lup (ce cauta prin cartier liber nu pot sa-mi explic). Bine ca am reactionat,muscatura a fost destul de slaba,nici nu mi s-au rupt blugii,dar se vede o mica urma pe picior. Aveam spray-ul paralizant in buzunar,asta a fost salvarea mea,altfel puteam sa patesc ceva urat de tot,Doamne fereste!
Asa ca sa nu va mai aud ca luati apararea javrelor,eu pe ala oricum cred ca il omor cu mana mea. Am banuiala ca stateau la acea scara de bloc pentru ca le dau niste babe de mancare,trebuie sa ma iau si de ele. Eventual sa omor cainii si sa-i las la usa lor! Da,iertati-mi vocabularul si modul de gandire,dar sincer nu va doresc sa treceti printr-o astfel de situatie,caci daca sunteti mai slabi de inger... nu va vad prea bine! Acum nu-s insurat,dar sa nu mai zic ca daca ar pati asa ceva sotia sau copilul meu efectiv nu stiu ce as fi in stare sa fac!!!
Cei care zic ca iubesc jegoasele astea de javre sa puna mana sa-i adopte,sa-i tina acasa si sa-i pupe in bot cat or vrea! Daca erau cu adevarat iubiti de cineva nu ar mai fi fost pe strada! Si eu am animal si mi-l tin in casa,nu supara si nu deranjeaza pe nimeni!
Eu am fost jefuita si lovita de un om al strazii. Ziua in amiaza mare. Am sa te rog sa iti iei spiritul justitiar si sa ucizi "javra". Eventual sa il lasi la usa celor care i'au aruncat cate un leu sau un colt de paine.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 13.01.2012, 19:52:47
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Anna,sa inteleg ca nu esti deacord cu ceea ce vreau sa fac. Ok. Acum te intreb altceva: ce solutie dai?? Efectiv mergeam linistit pe alee,era o liniste deplina,cand trei dulai au sarit pe mine,dintre care unul m-a si muscat! Tu constientizezi ca daca nu aveam paralizantul la mine eram facut praf?? Si nu stiu cum de l-am luat la mine,a fost o decizie de moment sa il bag in buzunar inainte de a iesi din casa...

Deci ce propui? Dar sa fie ceva clar. Sa mai merg inca o data (ca javrele tot prin acelasi loc bantuie - inca),si de data asta sa las si spray-ul acasa,nu? Vei avea o satisfactie sa ma vezi intr-un spital,plin de sange? Sau mai rau,mort? Ca avem destule exemple... In cazul asta iti multumesc.

Last edited by Raoul; 13.01.2012 at 19:54:59.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 13.01.2012, 19:57:49
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Anna,sa inteleg ca nu esti deacord cu ceea ce vreau sa fac. Ok. Acum te intreb altceva: ce solutie dai?? Efectiv mergeam linistit pe alee,era o liniste deplina,cand trei dulai au sarit pe mine,dintre care unul m-a si muscat! Tu constientizezi ca daca nu aveam paralizantul la mine eram facut praf?? Si nu stiu cum de l-am luat la mine,a fost o decizie de moment sa il bag in buzunar inainte de a iesi din casa...
Nu mi'am exprimat nici acordul nici dezacordul. Am facut o analogie! Si pentru cei care se vor revolta la indrazneala mea de a compara animalele cu oamenii, va spun anticipat: e chiar mai rau, pentru ca animalele nu constientizeaza ce fac, in schimb oamenii da.


Sunt de acord, solutii trebuie luate si poate e nevoie de unele radicale, daca altfel e chiar imposibil. Ce ma deranjeaza foarte tare e faptul ca unii se numesc nu numai oameni, ci si crestini adevarati si se bat cu pumnul in piept de cat de buni sunt ei si cum dreapta lor credinta ii va mantui, apoi vorbesc cu atata rautate ca iti provoaca scarba.

Linisteste'te, Raoul! Spre deosebire de altii, nu sunt plina de ura, fata de nimeni! Nu am nicio dorinta de a te vedea ranit sau mort sau mai stiu eu cum. Dar daca e sa pun problema ca si tine, te intreb si eu: Eu ce sa fac? Sa mai merg pe strada aceea [care e singura cale spre locul meu de munca] si sa risc sa fiu iar lovita, de data asta chiar mai rau, sau violata sau ucisa pentru 50-100 de lei? Hm?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 13.01.2012, 20:06:26
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit de ce ne e frica de privat si tinem cu dinti de stat ???

fratilor, noi romanii avem o mare ,mare problema. !!
am fost invatati sa lenevim la stat,sa ne complacem in neperformanta lipsa de efort, dezinteres...toate acestea cultivate ca microbii pe taramul fertil al muncii de stat !

privatul...ne da cosmare insa...si il respingem cu toata forta !
exemplu cel mai bun e cel de acum, cu toata tevatura schimbarii legii-cadru a sanatatii !

doctorii urla ca din gura de sarpe ca vor sa ramana la stat, sub mantia protectoare a statului ca sa poata dormi in continuare, si sa ia zece piei de pe omul sarac ajuns la ananghie !!!

traisca statul pe care il meritam !!!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 13.01.2012, 20:09:07
Raoul's Avatar
Raoul Raoul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.12.2006
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.046
Implicit

Ann ia-ti un pistol,un spray,o arma. Solutii exista. Sau zici ca e mai bine sa stai cu mainile in san daca vine ala sa te violeze (Doamne fereste!)?? Intelege ca eu nu o sa mor de cainele ala,insa sunt copii,femei,batrani care stau in zona si trec pe acolo. Vrei ca si ei sa riste sa pateasca ceva? Nu mai bine anulam aceast risc? Eu asa vad lucrurile.

Si nu cred ca am facut niciodata pe blandul samarinean,dimpotriva. Mi-am aratat mereu caracterul,am fost deschis,am spus ce gandesc,ce simt de fiecare data. Ca mi-am luat si critici,asta e partea a doua,dar macar sunt EU,nu ma falsific in spatele unui nickname si a unui avatar. Fii convinsa ca sunt atatia care par blanzi si buni,pt. care poate ca ai baga mana in foc,dar care in realitate injura si dracuiesc de mama focului. Si bineinteles,poate fi si invers. Pana una alta iti multumesc inca o data pt. critici

Last edited by Raoul; 13.01.2012 at 20:13:13.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 13.01.2012, 20:11:10
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Raoul Vezi mesajul
Anna,sa inteleg ca nu esti deacord cu ceea ce vreau sa fac. Ok. Acum te intreb altceva: ce solutie dai?? Efectiv mergeam linistit pe alee,era o liniste deplina,cand trei dulai au sarit pe mine,dintre care unul m-a si muscat! Tu constientizezi ca daca nu aveam paralizantul la mine eram facut praf?? Si nu stiu cum de l-am luat la mine,a fost o decizie de moment sa il bag in buzunar inainte de a iesi din casa...

Deci ce propui? Dar sa fie ceva clar. Sa mai merg inca o data (ca javrele tot prin acelasi loc bantuie - inca),si de data asta sa las si spray-ul acasa,nu? Vei avea o satisfactie sa ma vezi intr-un spital,plin de sange? Sau mai rau,mort? Ca avem destule exemple... In cazul asta iti multumesc.
toti cei care manifesta cu fanatism pentru proliferarea cainilor vagabonzi, de fapt isi urasc aproapele si vor sa il vada mort !

din ura fata de aproape, tin ei cu javrele,si le pare bine, cand javrele lor protectoare,tinute langa scara blocului sar pe trecatori, pentru ca le da,acestor oameni complexati si deplorabili un imens sentiment de putere asupra celorlalti !
asta e tot secretul filo-maidanezilor, ura fata de apropelele lor si dorinta secreta de a fi muscat ,omorta chiar, daca se poate !
Reply With Quote
  #29  
Vechi 13.01.2012, 20:13:22
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Ati vazut asa ceva pe vremea psd-ului ??????? , nici macar nu era presa libera atuncea !!!
Oamenii uită mult prea ușor. Câți mai realizează, de fapt, ce-a însemnat psd-ul? Nici măcar pnl-ul lui Crin Antonescu...
Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Basescu si cu Boc au reusit sa mentina pe linia de plutire salariile si pensiile, pentru ca ,din cauza unei crize globale nemaintalnite din 1929-1933, Romania intra in coma financiara; adica statul nu mai putea plati pensiile batranilor si salariile bugetarilor !!!
Pentru ca tara nu produce destul cat sa acopere consumul populatiei !
Iarăși, un lucru adevărat. Dar e la la fel de adevărat că orice post ți-ai dori în sistemul de stat (o avansare, ceva) nu o poți obține decât dacă te înscrii în pdl. Asta tot o reminiscență a vremurilor psd-iste! Profesionalismul și competența nu prea contează nici acum.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 13.01.2012, 20:20:03
AnnaKarenina90 AnnaKarenina90 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
toti cei care manifesta cu fanatism pentru proliferarea cainilor vagabonzi, de fapt isi urasc aproapele si vor sa il vada mort !

din ura fata de aproape, tin ei cu javrele,si le pare bine, cand javrele lor protectoare,tinute langa scara blocului sar pe trecatori, pentru ca le da,acestor oameni complexati si deplorabili un imens sentiment de putere asupra celorlalti !
asta e tot secretul filo-maidanezilor, ura fata de apropelele lor si dorinta secreta de a fi muscat ,omorta chiar, daca se poate !
Foarte civilizat limbaj pentru cineva care se considera crestin! Ca sa nu mai spun de bunul simt de a'mi adresa direct acele acuzatii! Dar asta tine de educatia ta si de cei 7 ani de acasa, iar eu nu ma pot baga aici! Cu persoanele vinovate ar trebui sa stai de vorba!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
eutanasierea cainilor Mirela0110 Generalitati 686 14.09.2013 09:14:42
Cainii vagabonzi-eterna problema a romanilor !!! guardian knight Generalitati 134 21.02.2011 20:07:32
Franta: interzicerea purtarii valului islamic in public este constitutionala horatiu.miron Religia Islamica 120 24.10.2010 23:22:10
Cainii vagabonzi- eterna problema a romanilor ! Radu32 Generalitati 141 15.08.2010 21:57:15
Am respins Crestinismul Razvan_Mihai Generalitati 41 29.12.2009 14:42:59