Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserici Protestante
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.09.2023, 22:21:15
Penticostalul Traditional Penticostalul Traditional is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2015
Mesaje: 1.644
Implicit

Pentru că îmi plac anumite aspecte din ortodoxie.
Dar nu am ce discuta cu tine.

Pentru că îmi pari un ortodox cam sectant care crede că are căderea să-și atace ierarhii. Mie îmi place să discut cu ortodocși care au o părere bună despre ortodoxie și își vorbesc de bine superiorii.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.09.2023, 22:28:00
RappY's Avatar
RappY RappY is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 760
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Penticostalul Traditional Vezi mesajul
Pentru că îmi plac anumite aspecte din ortodoxie.
Dar nu am ce discuta cu tine.

Pentru că îmi pari un ortodox cam sectant care crezi că ai căderea să ataci ierarhii. Mie îmi place să discut cu ortodocși care au o părere bună despre ortodoxie și își vorbesc de bine superiorii.
Am inteles! Nu doar ca esti un protestant expert in ortodoxie dar mai esti si un protestant care isi permite sa judece ortodoxia ortocsilor si sa tina predici despre cum e corect sa se comporte si cum nu, cum sa ne aranjam casa. Draga, vezi-ti de treaba ta atunci.
__________________
„Nu e rău televizorul ci e rău ascultătorul dacă rău îl folosește și rău vremea-și cheltuiește” - Părintele Cleopa
Reply With Quote
  #3  
Vechi 28.09.2023, 10:48:57
Penticostalul Traditional Penticostalul Traditional is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.02.2015
Mesaje: 1.644
Implicit

Citat:
În prealabil postat de RappY Vezi mesajul
esti si un protestant care isi permite sa judece ortodoxia ortocsilor si sa tina predici despre cum e corect sa se comporte si cum nu
Las-o moartă că șmekerași d'ăștia de-alde tine și userul David_1859 care vă credeți mai dihai decât preoții și înalții ierarhi și vă considerați competenți să-i beșteliți și să-i corectați voi, sfințișorii, am văzut cu nemiluita.

Nu ai nevoie de nicio expertiză pentru a-ți da seama de falsitatea unor ipochimeni supercorecți care măcar că-s niște nimenea-n drum știu ei cum să urecheze arhiepiscopii. Arhiepiscopii sunt judecați de Sinod, ortocsule!
Nu de habarniști ca voi.

Last edited by Penticostalul Traditional; 28.09.2023 at 10:59:23.
Reply With Quote
Răspunde

Tags
comunicare, neoprotestanti