Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Vrajitoria
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 12.04.2013, 19:41:51
Adriana-Simona's Avatar
Adriana-Simona Adriana-Simona is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Mesaje: 181
Unhappy Rugaminte- vrajitorie si morti

Doamne ajuta!
Am si eu nevoie de un pic de ajutor pt un prieten de al meu.
El provine dintr-o familie mai indepartata de Biserica. Cand era adolescent mama lui vitrega, care nu prea il iubea, a murit de o boala grea, si in ultimele clipe a zis ca vrea sa il ia si pe el.
Tot in acea perioada tatal lui a gasit tot felul de carpe si pietre cu insemne ciudate, dar le-a aruncat si nu le-au dat importanta.
O vreme au tot avut apoi vedenii si cosmaruri dar le-au pus pe seama clipelor grele prin care au trecut, ei nefiind superstitiosi sau ceva.
A urmat apoi o perioada de liniste caci prietenul meu s-a mutat din oras. Insa nu dupa mult timp tatal lui a disparut de acasa.

De atunci au trecut ani buni, tatal nu a fost gasit, iar acum prietenul meu a inceput sa aibe cosmaruri tot mai intense cu mama moarta care il cheama.

El se roaga, a fost la preot, s-a spovedit de mai multe ori, dar cand i-a povestit de acest subiect preotul a cam inceput sa se fereasca de el, sa il evite.
Din cauza aceasta el a cam inceput sa-si piarda si putina incredere ce o avea in Biserica.
Eu il cunosc de ani buni, e un om bun, milos, linistit, nu fumeaza, nu bea, nu umbla dupa fete, nu stiu sa fi facut pacate mari.

Intrebarea mea e: Ce e de facut in cazul lui? Cum poate fi ajutat practic? Ce ar trebui sa faca? (as avea nevoie de un raspuns cat mai repede si cat mai detaliat fiindca cu fiecare zi ce trece ii este tot mai rau)

Multumesc!
__________________
"Tu cel care nu stii la ce iti foloseste apendicele, cum indraznesti sa spui ca ai inteles lumea intreaga si pe Cel ce a creat-o?"
My blog...enjoy: http://anairda-photography.blogspot.com/
Reply With Quote
 

Tags
chemare, moarte, vise, vrajitoare, vrajitor

Thread Tools
Moduri de afișare