Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 16.12.2009, 20:54:31
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
alegerile au trecut... dar maine, poimaine o luam de l-a'nceput... ca ashtia nu o sa se lase niciodata... nici de viclenie shi minciuna... shi iar o sa suspende preshedintele shi o sa dea jos guvernul shi iar o sa puna betze-n roate... la orice lucru bun... shi o sa le vie shi ajutoare din est shi vest shi o sa ne distruga toata bucuria... victoriei... parca vad... fiindca shtiu ce le poate capul...

asha ca am sa cant mereu ca sa uit de ce-a fost shi de ce o sa mai vie... asha ca privesc la floarea soarelui...

shi cant singur... singurel...

impreuna cu acest miracol... ca sa mai uit de hora trufashilor mincinoshi... shi sa vedem reialitartea... cruda... shi gata... cu H1N1... shi cu la-Tina shi cu baciu saracu'... care parca se topeshte... cand ishi aminteshte... de tineretze... shi batranetze... shi de fericire... shi clipa a venit.
Da, impresia asta ti-au facut-o discutiile de azi dintre Presedintele tarii si sefii partidelor politice? Eu am vazut un presedinte pus pe treaba, care i-a solicitat pe toti la o guvernare stabila, care sa nu-i dezamageasca pe alegatori.
  #112  
Vechi 17.12.2009, 13:01:28
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

L-a desemnat tot pe Boc... și astfel se încheie epopeea alegerilor...

deci am avut pâna acuma 2 moți și un oșan (Ciorbea, Boc, Remeș), oameni de bază care au scos țara ista din crizele catastrofale puse la cale de ISARESCuiLIESCU și acoliții... inca imediat dupa '47...

am trecut cu bine de primul vai...

dar sa vedem ce o sa mai puna la cale lupii răpitori îmbracați în haină sfânta, prin politică sau prin biserici sau prin alte moduluri subverisisive... ca noi iată ca am caștigat deocamdată lupta dar nu am caștigat și războiul... caci războiul se câștigă dor ducând lupta cea buna... insuflați fiind de Dumnezeu...

deci urmează cel puțin 5 ani de incercari de a ne preschimba, ei noua, sau noi prin neascultare și mândrie, izbanda in eșec... sau 5 minute... sau 5 luni.

''Bobul lui se preschimbă in tăciune iar el se crede grâu nedreptățit'' (P.Pr. A.BOCA... nci)

Last edited by vsovivi; 17.12.2009 at 13:07:48.
  #113  
Vechi 17.12.2009, 15:03:18
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Ninge frumos

Îmbracă-te'n alb preafrumoasa Mireasă... (la V românica ma refer) ...

și cântă iar... și iar... și iar... shi iar...... shi iar...

și dacă n-ai obosit mai cântă un pic... și ai răbdare încă un pic...

Last edited by vsovivi; 17.12.2009 at 15:52:07.
  #114  
Vechi 17.12.2009, 15:55:04
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Ninge...

așa că în concluzie... românică dragă, îmbracă-te așa.

sau măcar asha... și așa...

Last edited by vsovivi; 17.12.2009 at 16:24:17.
  #115  
Vechi 17.12.2009, 20:02:41
iulyaan's Avatar
iulyaan iulyaan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.09.2006
Mesaje: 315
Implicit

si iata ca a iesit piticu atomic......doamne ajuta......va duce tara si mai jos
  #116  
Vechi 18.12.2009, 14:49:39
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iulyaan Vezi mesajul
si iata ca a iesit piticu atomic......doamne ajuta......va duce tara si mai jos
poi chiar așa că au mandrit-o in desherți destul ”oamenii de bine”... pe Românica mea, dar măcar acum știm cum stăm... dupa perioada de 20 de ani a lăcustelor lui isarescuiliescu și a ac-oliți-biții-lor... distractivi... și mitomani... mari hoțomani fără rușine... păcălindu-ne mereu cu minciuna mare și repetând-o pragmatic... ca-să ne ducă spre ....... spre al câtelea? răikch... ăla din pădurea adormitămită... cu alune... acolo unde traiesc ei cu toții împreună foarte fericiți... se joacă și se distrează... iar apoi, la final, își cer iertare... că au stricat Românica noastră furioși că nu le-a ieșit pasiența cu flacăra violentă... adica pasiența violetă... că Hrebenciuc a zis că de aia a ieșit Băsescu, că l-a ajutat ezotericii... poi la ce să-l ajute? că violeta e acolo e unde e că acolo au pus-o roșcații aștia vulpiști, deci violeta e acolo unde are casă trei pitici... aia e pasiența cu violeta... și acolo sunt și ceilalți mikiduți... mulți... și agenți... secreți... că după război... mulți berrăi și apoi urmează dans... că au reușit să scoată un pui sau doi... dar pe tine cine o să te mai scoată?

Last edited by vsovivi; 18.12.2009 at 17:52:50.
  #117  
Vechi 13.01.2010, 14:19:11
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

lupta continua, chiar daca pare ca batalia s-a incheiat... deci trebuie sa ne mai antrenam ca să nu o pățim si noi acuma dupa ce ''i-am ciuruit la alegeri''... ca ei nu stau liniștiți ci se antreneaza ... cum să ne ciuruiasca și apoi s-o fure pe RomânicaI sau RomânicaII sau RomânicaIII ... deci or să tragă fără milă căci nu le-a pasat niciodată de Românica noastră și ne bagă apoi la proces ca de ce i-am dat... ciucalată... deci cam stiu ce urmează ca am vazut ce le poate capul... si daca nu priveghem o să ajungem iar de râsul universului cosmic... adică noi cei din linia întâi o să greșim... adică aia care s-au rugat, au luptat, au rabdat și au votat și acum cântă, noi o să ajungem ciuruiți de ei... deci știu ce urmeaza, urmează cacealmalele antichriste ale ''băieților buni'' autointronatzi de către cc de la tribuna senatului... cu ocazia juramântului președintelui tuturor Românilor într-o splendidă și impunătoare 'biserică'... deci avem de răbdat 42 de luni de prigoana dupa autointronarea senatului prin grija CCR cu participarea patriarhului... 3 ani și jumătate de prigoană păna ce se va aplica referendumul validat și iar se va respecta Constituția și suveranitatea României exact așa cum este scris la constituție: că votul românilor prin referendum exprimă voința și suveranitatea și nu este doar o consultare a unei păreri cum voit au confundat și insinuat membrii CC nerespectând articolul 2 și 90, amestecându-le cu articolele in care se consulta parlamentul sau curtea constitutionala cerându-li-se păreri consultative pe diferite probleme... deci răbdaree, răbdărică, răbdaroi ca să nu ne preschimbăm în moroi... că suntem în timpul lui antichrist... căci ne-au furat și subtilizat suveranitatea de sub nas exact dupa secunda 47 din filmul acesta și înainte de secunda 50!

Last edited by vsovivi; 13.01.2010 at 17:41:22.
  #118  
Vechi 13.01.2010, 17:47:03
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
lupta continua, chiar daca pare ca batalia s-a incheiat... deci trebuie sa ne mai antrenam ca să nu o pățim si noi acuma dupa ce ''i-am ciuruit la alegeri''... ca ei nu stau liniștiți ci se antreneaza ... cum să ne ciuruiasca și apoi s-o fure pe RomânicaI sau RomânicaII sau RomânicaIII ... deci or să tragă fără milă căci nu le-a pasat niciodată de Românica noastră și ne bagă apoi la proces ca de ce i-am dat... ciucalată... deci cam stiu ce urmează ca am vazut ce le poate capul... si daca nu priveghem o să ajungem iar de râsul universului cosmic... adică noi cei din linia întâi o să greșim... adică aia care s-au rugat, au luptat, au rabdat și au votat și acum cântă, noi o să ajungem ciuruiți de ei... deci știu ce urmeaza, urmează cacealmalele antichriste ale ''băieților buni'' autointronatzi de către cc de la tribuna senatului... cu ocazia juramântului președintelui tuturor Românilor într-o splendidă și impunătoare 'biserică'... deci avem de răbdat 42 de luni de prigoana dupa autointronarea senatului prin grija CCR cu participarea patriarhului... 3 ani și jumătate de prigoană păna ce se va aplica referendumul validat și iar se va respecta Constituția și suveranitatea României exact așa cum este scris la constituție: că votul românilor prin referendum exprimă voința și suveranitatea și nu este doar o consultare a unei păreri cum voit au confundat și insinuat membrii CC nerespectând articolul 2 și 90, amestecându-le cu articolele in care se consulta parlamentul sau curtea constitutionala cerându-li-se păreri consultative pe diferite probleme... deci răbdaree, răbdărică, răbdaroi ca să nu ne preschimbăm în moroi... că suntem în timpul lui antichrist... căci ne-au furat și subtilizat suveranitatea de sub nas exact dupa secunda 47 din filmul acesta și înainte de secunda 50!
așa ca au trecut 24 de zile din cele 42 de luni de prigeoană...
  #119  
Vechi 18.01.2010, 13:15:38
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

când am vazut aseară că nu a ieșit Prigoniță, că monstruoasa coaliție care a ieșit la vot l-au linșat... stârnind pisma pe tembeliziuni fiindca Prigoniță are mașină tare sau firma cu avioane mititele sau că a studiat în America... și ca atare nu merită a fi ales că e de vină tacsu' masonu' ... am suferit amarnic fiindcă eram sigur că el o să cîștige ca mă pacaliseră analistii de pe TV fiindca are mesaj bun deci am crezut ca o sa fie cum spun ei și că o să cîstige fără probleme dar se pare ca pisma a orbit alegatorii și nimeni nemaifiind interesat de diferențele de mentalitate, de mesaj, de comportament și alte lucruri pe care le iei in seama atunci când mergi la vot... s-a ales praful de strădania lui, lucru care tare m-a întristat pentru el... și acum iarăși nu pot decât să mă mir iar cum poporul acesta preferă mereu să voteze cu cei care 42 de ani cu prelungiri încă 20 și-au tot batut joc de poporul Domnului, de poporul român........... dar mai au un pic echipa asta de păcălici ce conduc senatul, mai au 42 de luni de huzur și gata... o să se termine cu prigeoana... asta... deci au mai trecut câteva zile ce necesită multă rabdaree, răbdărikă, răbdăroi ca să nu ne preschimbăm în moroi... așa cum ar vrea unii să ne nemulțumim și să nu mai răbdăm... minciuna și furtul și diversiunea... adică linghishpirul învârtoselilor și dezinformărilor...

AMR 1260-(18+31-21)=1233 sau 1232 de zile... de prigeoană... ca ziua de azi înca e în derulare.

Last edited by vsovivi; 18.01.2010 at 13:57:50.
  #120  
Vechi 19.01.2010, 10:31:17
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit



aproape că au mai trecut 34 de zile, deci

AMR 1197 zile (defapt nopți) de prijegoană... plină de poante căci acum s-au regrupat rechinii cu colți de arginți crescători, și și-au pus sînge tânăr la gospodăriile lor ca șefi la conducerea mașinăriilor de război spre distrugere... că doar așa au și declarat că vor să distrugă referendumul cu PDL cu tot... și nimic nu o să le stea în cale, că doar daca curtea constituțională nu s-a încurcat cu respectarea celei mai importante prevederi din ea, cu suveranitatea, înscăunându-l lejer pe șeful parlamentului că mare dictator, cu participarea patriarhului, absorbindu-ne în absolut nimic, iar poporul ce să mai zică despre voința lui? că acum iată că în loc de voință avem așa, doar o părere, consultativă și nicidecum o voință obligator de pus în aplicare în cel mai scurt timp... deci atunci cum or să se încurce ei între ei, tinerii adepți ai lui cheguevara și cum credeți că vor renunța ei așa benevol la fidelitate față de democarția asta originală a lui fidel castro-lova; lova, lova lova... fantastic, bombastic... făcând în comisia aia de revizuire cu constituția până la urmă harcea parcea... și aplicând referendumul la anu' și la mulți babani...

deci întrebarea este cum se aplică referendumul până atunci?

aceasta e întrebarea! căci se prevede clar la Constituție că referendumul exprimă voința și nu părerea maselor! iar suveranitatea... a cui e suveranitatea?

până atunci firește că Pisikaa o să încerce să păcălească boborul cu prezicătorul... că asta a ajuns tembelizorul... prezicătorul de dezastre și calamități stârnite într-o halbă de bere... de la avere firește... că nu se lasă până nu ne ștampilează pe toți... cu laser, cu ultra sunete, cu timbre... cu orice numa' ca să li se piardă urmele... dar sigur n-or să scape... numai Domnul, Cuvântul lui Dumnezeu te scapă... pentru că El chiar poate să te scape, măi creștinule bun... de erete... oricât te-ai da tu căprioară nevinovată...

Last edited by vsovivi; 22.02.2010 at 17:13:52.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27