Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Tainele Ortodoxiei > Nunta
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #251  
Vechi 14.06.2011, 19:39:34
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Smile O postare de zile Mari , cu imagini pe masura !

Citat:
În prealabil postat de ioanacluj Vezi mesajul
Asa dupa cum v-am promis, am revenit dupa nunta cu niste poze.
Rezumat: nunta a fost frumoasa,dar parintii mei nu au venit niciunul. Au fost toate celelalte persoane invitate.
Casa de piatra ! Sa fiti binecuvantati , dragilor !
Attached Images
File Type: jpg 3cristiboss56images.jpg (9,7 KB, 8 views)
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #252  
Vechi 23.06.2011, 12:57:10
ioanacluj ioanacluj is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.03.2011
Mesaje: 79
Implicit poze nunta

Eu................. din nou pentru a ma tine de promisiune si cu poze oficiale. Vroiam doar sa va multumesc din nou pentru sprijin si sfaturi. Nu stiu daca realizati cat mi-ati fost de folos. Nu am disparut din forum. Sunt aici si citesc aproape zilnic ce se posteaza. Daca va aparea ceva notabil in viata mea va voi informa. Urmatoarea promisiune de care trebuie sa ma tin e ca peste un an sa va spun daca sunt ok. Asa ca ............daca nu ne "vedem" pana atunci.........va pup si inca odata va multumesc.
Attached Images
File Type: jpg DSC_1577.jpg (44,7 KB, 91 views)
File Type: jpg DSC_1232.jpg (23,4 KB, 85 views)
File Type: jpg DSC_1239.jpg (19,9 KB, 71 views)
File Type: jpg DSC_1422.jpg (55,8 KB, 94 views)
Reply With Quote
  #253  
Vechi 23.06.2011, 13:19:53
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Thumbs up Frumoase poze!

Citat:
În prealabil postat de ioanacluj Vezi mesajul
Eu................. din nou pentru a ma tine de promisiune si cu poze oficiale. Vroiam doar sa va multumesc din nou pentru sprijin si sfaturi. Nu stiu daca realizati cat mi-ati fost de folos. Nu am disparut din forum. Sunt aici si citesc aproape zilnic ce se posteaza. Daca va aparea ceva notabil in viata mea va voi informa. Urmatoarea promisiune de care trebuie sa ma tin e ca peste un an sa va spun daca sunt ok. Asa ca ............daca nu ne "vedem" pana atunci.........va pup si inca odata va multumesc.
Eu sper sa vedem curand poze cu tine cu burta mareee

Sa fi iubita si fericita!
Reply With Quote
  #254  
Vechi 23.06.2011, 15:47:21
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Implicit multumim....superbe poze

ai fost o miserica f.f.f.simpatica ,buchetul si el superb(ceva flori de camp) sau nu...oricum mie mi=a placut mult de tot....sa-ti dea Dumnezeu mult mult mult noroc in viata de cuplu...si inca ceva ca un sfat(daca nu-i cu suparare)...macar din cind in cind sa te rogi ptr.tine,sotul tau si ptr.parintii tai.....
Reply With Quote
  #255  
Vechi 23.06.2011, 19:58:08
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanacluj Vezi mesajul
Eu................. din nou pentru a ma tine de promisiune si cu poze oficiale. Vroiam doar sa va multumesc din nou pentru sprijin si sfaturi. Nu stiu daca realizati cat mi-ati fost de folos. Nu am disparut din forum. Sunt aici si citesc aproape zilnic ce se posteaza. Daca va aparea ceva notabil in viata mea va voi informa. Urmatoarea promisiune de care trebuie sa ma tin e ca peste un an sa va spun daca sunt ok. Asa ca ............daca nu ne "vedem" pana atunci.........va pup si inca odata va multumesc.
Casa de piatra! Ani multi binecuvantati de Dumnezeu si aducatori de mantuire!
Reply With Quote
  #256  
Vechi 29.07.2011, 17:39:28
ioan_strainul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Imi pare rau dar nu reusesc sa vad logica in ceea ce afirmati mai sus.

Sunt oameni groaznici care ajung sa fie parinti, oare asa a fost voia lui Dumnezeu?
Sa nu fi meritat acei copii parinti mai buni?

Iar copii acelor oameni, din ce spuneti, n-ar trebui cumva, Doamne fereste sa fie mai buni decat parintii lor?

N-ar trebui sa le iasa din cuvant desi viata lor (a parintilor) este o marturie a multor alegeri gresite si decizii deloc intelepte?

Inteleg ca ati avut se pare una din acele experiente neplacute care te fac sa "sufli si in iaurt", insa incercati sa priviti lucrurile cu ceva mai mult obiectivism.
Draga Aline sa ma ierti ca vin asa de tIrziu cu un raspuns su mai bine zis o explicatie la ce am spus , Insa nu am fost destul de explicit si de clar In ce am spus despre parinti . acum cred ca se va Intelege ca eu nu spun ca copii sunt raspunzatori de faptele parintilor , insa parinti sunt deacord si sustin ca vor fi raspunzatori de educatie si de invatatura data copiilor lor pina la o anumita vIrsta , si mai spun ca fiecare suntem liberi sa alegem drumul pe care mergem si copii si parinti nu suntem obligati de nimic sa urmam pe parinti nostri alegem ce este bun pentru noi, unI aleg calea mInturiri care este al lua cruce Lui Hristos iar alti calea perzari care este vrajmasul omului sarpele deavol,
sa ne rugam mult ca R U G A C I U N E A este o C H E I E care D E S C H I D E doua lumi CERUL ca D U M N E Z E U sa dea si I N I M A SI SU F L E T U L omului sa primeasca, de aceia sa crerem sa ne dea dupa a LUI Intelepciune si voie amin amin amin

S L A V I T sa fie D O M N U L AMIN AMIN AMIN

Last edited by ioan_strainul; 29.07.2011 at 17:43:31.
Reply With Quote
  #257  
Vechi 05.06.2012, 10:35:43
ioanacluj ioanacluj is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.03.2011
Mesaje: 79
Implicit A trecut 1 an !!!!!!!!!!

Am promis ca revin. Ieri s-a implinit un an de la data casatoriei. Totul este in regula intre noi doi.
Cu parintii stau asa: Tata a pus (partial ) piciorul in prag si vorbeste cu mine. Chiar a fost o saptamana la noi la Cluj :) (desigur mama era plecata din tara)
Mama azi ajunge in tara. Inca tot nu vorbeste cu mine si tot ameninta. Ultima amenintare e ca divorteaza de tata la final de iunie (dupa ce termina sora mea facultatea). Cam atat la capitolul vesti
In rest, vroiam sa va spun ca am cerut ajutorul unui psiholog. Nu mai reuseam sa fac fata situatiei. M-a ajutat enorm si inca mai lucram, invat sa traiesc din nou.

Va pup
Reply With Quote
  #258  
Vechi 05.06.2012, 11:30:28
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Ma bucur pentru d-voastra. Dumnezeu sa va binecuvanteze , sa va dea pace si buna intelegere in continuare , sa stinga orgoliul mamei si sa-i mangaie tristetea pentru a putea vedea ca ceea ce credea a fi o casnicie falimentara din start, este una reusita.
Reply With Quote
  #259  
Vechi 25.06.2012, 23:25:30
_ruxa_ _ruxa_ is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Mesaje: 56
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ioanacluj Vezi mesajul
Ultima amenintare e ca divorteaza de tata la final de iunie (dupa ce termina sora mea facultatea). Cam atat la capitolul vesti
Te ameninta cu ce scop? Sa te convinga sa divotezi tu?
Reply With Quote
  #260  
Vechi 26.06.2012, 00:09:17
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

E bine sa ne auzim de bine. :)

Esti inca marcata de povestea cu mama?
De ce?
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Se poate ierta un astfel de pacat ? marianmarian Generalitati 22 05.10.2013 09:45:59
Poate mama participa la botezul propriului copil? georgeval Botezul 50 17.05.2011 14:52:08
ce se intimpla cind o persoana nu poate ierta un rau care i s-a facut? patinina34 Generalitati 135 30.06.2009 22:37:03