Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.05.2016, 19:00:12
Alessanderonline Alessanderonline is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 10
Unhappy Ma simt tare abatut si amarat...

Hristos a Inviat, dragii mei frati.
Sunt un crestin ortodox, cu bune si cu rele...
Insa dintr-un ghinion, sau o incercare, pentru ca eu nu cred in ghinion sau noroc, ci doar in Dumnezeu.
Am avut ,,ocazia" de-a discuta cu un protestant si sa-mi dea si o carte de-a lor, numita ,, Viata in scopuri " in care cica, se citeste in fiecare zi o ,,lectie" timp de 40 de zile pentru a vedea care-i scopul Lui Dumnezeu pentru tine.
Am citit-o cam pana la a unsprezecea lectie, dupa care, tulburandu-ma am lasat-o de tot.
Prin Mila si Iubirea Lui Dumnezeu fata de mine am fost inzestrat cu talentul de-a canta...
Eu ador sa cant si fac acest lucru cu mare dragoste si evlavie, recunoscand ca e si un mijloc de-ami castiga existenta pe langa pasiunea...
Insa, in acea carte am citit anumite lucruri, cum ca: a canta si pentru oameni este un pacat, caci cantatul e se face numai pentru Dumnezeu...
Ca scopul nostru este a-L glorifica pe Dumnezeu, iar El ne-a creat doar pentru Placerea Lui.
Noi trebuie sa ne supunem Lui, si toata viata noastra este sa ne supunem Lui.
Eu sunt de-acord acest lucru, insa, a ma opri sa le cant si oamenilor si sa ma opresc sa fac ceea ce-mi place, pe langa cantatul la strana pe care-l mai practic intr-un cor bisericesc...
Ma cam doare...
Daca doreste cineva care poate ori e preot, ori cunoaste cat de cat teologie sau are rabdare sa stea de vorba cu un om ,,nebun" ca mine si sa ma linisteasca si pe mine in legatura cu acest subiect, as fi recunoscator, si cu siguranta il voi pomeni in urmatoarele mele pomelnice si ma voi ruga neincetat pentru aceasta persoana.
Nu o fac ca o ,, afacere" ma rog oricum pt multi oameni dragi, dar, chiar nu stiu cu cine sa vorbesc.
Oamenii sunt prea ocupati si nu gasesc si eu raspuns la problema mea sufleteasca....
Dumnezeu sa va binecuvitneze
Reply With Quote