Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.05.2024, 15:18:06
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 166
Implicit Pot ajunge un vindecator cu ajutorul cărții asteia?

Ce părere aveți de aceasta carte?Jose Silva-Tu ,vindecatorul
Promite ca te invata cum sa te ajuti pe tine sa te vindeci ca mai apoi sa devii tu insiti un vindecator.
Eu mi-am dorit din tot sufletul și îmi doresc sa fac ceva legat de sanatate în viata.
Oare chiar poți ajunge vindecator cu cartea asta, reper nu nascocesc eu asta cartea cică promite asta.
Eu mi-am luat-o sa vedem ce iese.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.05.2024, 18:04:44
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.588
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigeratlantic9 Vezi mesajul
Ce părere aveți de aceasta carte?Jose Silva-Tu ,vindecatorul
Promite ca te invata cum sa te ajuti pe tine sa te vindeci ca mai apoi sa devii tu insiti un vindecator.
Eu mi-am dorit din tot sufletul și îmi doresc sa fac ceva legat de sanatate în viata.
Oare chiar poți ajunge vindecator cu cartea asta, reper nu nascocesc eu asta cartea cică promite asta.
Eu mi-am luat-o sa vedem ce iese.
Merita incercat. Totul este sa nu te pacaleasca astia sa introduci mizerii toxice in tine prin diverse metode.
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 09.05.2024, 12:20:58
ALARIC ALARIC is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.09.2020
Mesaje: 95
Implicit

Nu ajunge nimeni vindecator, doar vanzator de iluzii. Multi cunoscuti apeleza la sarlatani din astia, fac sedinte si cursuri (pe bani multi, evident). Cartea asta in speta te invata cum sa renunti la partea rationala a gandirii si sa o iei pe aratura. Am colegi care participa la genul asta de activitati, ce pot sa spun insa e ca nici unul nu a devenit mai bun, mai ciudati da, au ajuns dependenti de "instructori", cotizeaza in continuare pentru next level.
Sunt niste paraziti care se joaca cu mintile oamenilor, profita de neajunsurile si necazurile lor ca sa faca bani.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.05.2024, 21:10:53
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.992
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ALARIC Vezi mesajul
ce pot sa spun insa e ca nici unul nu a devenit mai bun, mai ciudati da, au ajuns dependenti de "instructori", cotizeaza in continuare pentru next level.
Sunt niste paraziti care se joaca cu mintile oamenilor, profita de neajunsurile si necazurile lor ca sa faca bani.
Au prea mulți bani.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
Răspunde