Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 19.11.2010, 04:30:11
bluesite33 bluesite33 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.11.2010
Mesaje: 20
Implicit

scumpete,

daca-l vrei doar pentru tine, este o exprimare ce evidentiaza egoism! Tocmai ce dorim noi cu ardoare, este semnul autonomiei si caposeniei noastre pe care le-a manifestat si Lucifer si protoparintii, Adam si Eva-cand au cazut- .
Asadar, de ai incercat sa-l trezesti din transformarea lui rea si nu se poate, mergi mai departe si gaseste pe cineva serios si credincios-asta daca iti doresti o familie crestina-, caci daca doresti o familie moderna, e mai potrivit un gigolo. Este alegerea si riscul tau!

marian
norway
Reply With Quote
  #42  
Vechi 20.11.2010, 19:45:28
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluesite33 Vezi mesajul
scumpete,

daca-l vrei doar pentru tine, este o exprimare ce evidentiaza egoism! Tocmai ce dorim noi cu ardoare, este semnul autonomiei si caposeniei noastre pe care le-a manifestat si Lucifer si protoparintii, Adam si Eva-cand au cazut- .
Asadar, de ai incercat sa-l trezesti din transformarea lui rea si nu se poate, mergi mai departe si gaseste pe cineva serios si credincios-asta daca iti doresti o familie crestina-, caci daca doresti o familie moderna, e mai potrivit un gigolo. Este alegerea si riscul tau!

marian
norway
Nu, nu vroiam numai pentru mine;vroiam sa fie bine! Fie voia Domnului!
Reply With Quote
  #43  
Vechi 20.11.2010, 22:44:33
florinbrasov0 florinbrasov0 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 596
Implicit

http://www.homosexualitate.ro/

Si eu sper de multe ori ca oamenii se vor indreapta si cateodata ma apuca dezamagirea cand nu vad vreo schimbare. Astfel am inteles ca nu pot forta lucrurile si ca totul ramane in seama lui Dumnezeu de la un animit punct...
__________________
Pedepseste-ne Doamne in viata aceasta si nu in cea viitoare.
*
Reply With Quote
  #44  
Vechi 21.11.2010, 19:00:26
diana-lorena diana-lorena is offline
Member
 
Data înregistrării: 16.08.2010
Locație: romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 48
Implicit

Gabriela, am citit o parte din sfaturile pe care le-ai primit...nu cred ca am experienta de viata necesara pentru a-i sfatui pe ceilalti, dar tin totusi sa iti spun ca nu il poti ajuta decat cu rugaciunea...am vazut ca multi te indeamna sa renunti si sa iti vezi de viata ta...dar asta ar insemna nepasare si un crestin nu are dreptul la nepasare...nu putem sta indiferenti la necazul sau devierea celui de langa noi....
Roaga-te sa il lumineze Dumnezeu si sa il intoarca pe calea cea buna!
Si incepe orice discutie cu el avand in gand ,,Doamne miluieste'' sau orice alta rugaciune scurta,pentru ca Dumnezeu sa fie cu voi, in inima si vorbele voastre. Poti discuta cu el numai daca crede in Dumnezeu si in viata la care El ne cheama. Altfel, va aflati pe planuri opuse si nu va puteti intelege.

cu drag,
Diana

ps: poti sa ii trimiti un mesaj si Maicii Siluana, te poate ajuta.
http://www.sfintiiarhangheli.ro/maic...na-va-raspunde
__________________
''Una am cerut de la Domnul,pe aceasta o voi cauta: sa locuiesc in casa Domnului in toate zilele mele.''(Ps. 26)
Reply With Quote
  #45  
Vechi 23.11.2010, 22:31:19
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florinbrasov0 Vezi mesajul
http://www.homosexualitate.ro/

Si eu sper de multe ori ca oamenii se vor indreapta si cateodata ma apuca dezamagirea cand nu vad vreo schimbare. Astfel am inteles ca nu pot forta lucrurile si ca totul ramane in seama lui Dumnezeu de la un animit punct...
Dumnezeu poate si vrea!
Reply With Quote
  #46  
Vechi 23.11.2010, 22:33:23
gabriela8 gabriela8 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.10.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.122
Send a message via Skype™ to gabriela8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de diana-lorena Vezi mesajul
Gabriela, am citit o parte din sfaturile pe care le-ai primit...nu cred ca am experienta de viata necesara pentru a-i sfatui pe ceilalti, dar tin totusi sa iti spun ca nu il poti ajuta decat cu rugaciunea...am vazut ca multi te indeamna sa renunti si sa iti vezi de viata ta...dar asta ar insemna nepasare si un crestin nu are dreptul la nepasare...nu putem sta indiferenti la necazul sau devierea celui de langa noi....
Roaga-te sa il lumineze Dumnezeu si sa il intoarca pe calea cea buna!
Si incepe orice discutie cu el avand in gand ,,Doamne miluieste'' sau orice alta rugaciune scurta,pentru ca Dumnezeu sa fie cu voi, in inima si vorbele voastre. Poti discuta cu el numai daca crede in Dumnezeu si in viata la care El ne cheama. Altfel, va aflati pe planuri opuse si nu va puteti intelege.

cu drag,
Diana

ps: poti sa ii trimiti un mesaj si Maicii Siluana, te poate ajuta.
http://www.sfintiiarhangheli.ro/maic...na-va-raspunde
Multumesc Diana, deja am scris Maicii Siluana. Si eu nu deznadajduiesc pentru ca Mare este Dumnezeu!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti? Rodica50 Generalitati 49 02.08.2013 17:24:38
Da-ti o parere Darkanian Generalitati 3 19.01.2012 21:06:38
O parere! Hartford Generalitati 1 22.12.2011 13:32:51
o parere va rog Sergiu_A Vrajitoria 1 28.08.2011 06:39:34
Parere asmosis Generalitati 8 26.01.2009 23:13:49