Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 17.03.2015, 22:23:53
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
Trist de scurta. Din lista europarlamentarilor romani crestini, doi sunt unguri din UDMR.
Halank jeleul fogadd el: cinste celor si-au pastrat credinta si demnitatea.
  #22  
Vechi 18.03.2015, 10:06:48
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.856
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bluester Vezi mesajul
Eu nu pot sa inteleg de ce europarlamentarii din PC (Partidul CONSERVATOR !) au votat pentru casatoriile intre homosexuali. Conservatorismul are ca datorie apararea valorilor morale, traditionale si religioase ! Insa acei indivizi fac invers !
chiar crezi ca acesti "politicieni" au devenit europarlamentari din dorinta de a fi in slujba cetateanului sau pentru a se imbogati peste noapte?
__________________
Cel ce nu iubește n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru că Dumnezeu este iubire
  #23  
Vechi 18.03.2015, 11:07:57
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Mihnea Dragomir Vezi mesajul
In schimb, cu democratia are ceva probleme. Pe de alta parte, dintre doua rele...
Subscriu. Teoria lui Orban cu privire la democratia "non-liberala" incepe sa-mi faca cu ochiul. Si cred ca va prinde teren tot mai mult ca singura alternativa pentru conservarea valorilor crestine europene.
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
  #24  
Vechi 18.03.2015, 12:20:03
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Subscriu. Teoria lui Orban cu privire la democratia "non-liberala" incepe sa-mi faca cu ochiul. Si cred ca va prinde teren tot mai mult ca singura alternativa pentru conservarea valorilor crestine europene.
Ai mare dreptate.
Chit ca vor sari unii in sus de fund pe aici, sa ne rugam pentru sanatatea d-lor Orban Viktor si Vladimir Vladimirovici Putin.
  #25  
Vechi 18.03.2015, 12:26:36
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
Subscriu. Teoria lui Orban cu privire la democratia "non-liberala" incepe sa-mi faca cu ochiul. Si cred ca va prinde teren tot mai mult ca singura alternativa pentru conservarea valorilor crestine europene.
Te referi la cartea asta ?:
http://www.polirom.ro/catalog/carte/...i-in-lum-3492/
  #26  
Vechi 18.03.2015, 15:27:55
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Ai mare dreptate.
Chit ca vor sari unii in sus de fund pe aici, sa ne rugam pentru sanatatea d-lor Orban Viktor si Vladimir Vladimirovici Putin.
Siriza din Grecia e etichetata astazi drept extrema stanga, desi politica Sirizei, in anii 60-70 ar fi fost catalogata de (atentie!) centru stanga. Exista o (in?)evolutie a doctrinelor politice. Spre bine, oare? Eu unul nu cred!

De exemplu, SUA au declansat o adevarata ofensiva pentru promovarea ideilor homo: au facut din aceasta o "prioritate" politica sub conducerea lui Barack Obama. Ce fel de democratie e asta in care cei multi sunt fortati sa accepte opinii ale celor putini?

"3.Și'ntru duh m'a dus în pustiu; și-am văzut o femeie șezând pe o Fiară stacojie, plină de nume blasfemiatoare, având șapte capete și zece coarne."
Sa fie, oare, fiara stacojie noul concept de gandire democratica ce trebuie impus lumii? Hm!
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"

Last edited by Illuminatu; 18.03.2015 at 16:51:46.
  #27  
Vechi 18.03.2015, 17:51:30
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
De exemplu, SUA au declansat o adevarata ofensiva pentru promovarea ideilor homo: au facut din aceasta o "prioritate" politica sub conducerea lui Barack Obama. Ce fel de democratie e asta in care cei multi sunt fortati sa accepte opinii ale celor putini?
<sarcasm>
Exact, cine sunt ei sa ne dicteze pe cine sa discriminam si pe cine nu? E democratie, si discriminez pe cine vreau! Asa si in Romania, sa-i discriminam pe tigani, sa-i dam pe toti afara din tara, ca sigur majoritatea romanilor ar fi de acord cu asta!
</sarcasm>
  #28  
Vechi 18.03.2015, 18:37:41
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Iar vesnica poezie cu discriminarea..

Discriminezi un orb daca remarci ca e orb si ii spui ca un anumit task care implica acuitate vizuala nu e pentru el?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
  #29  
Vechi 18.03.2015, 18:44:29
Illuminatu Illuminatu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.03.2012
Locație: Mures
Religia: Ortodox
Mesaje: 951
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
<sarcasm>
Exact, cine sunt ei sa ne dicteze pe cine sa discriminam si pe cine nu? E democratie, si discriminez pe cine vreau! Asa si in Romania, sa-i discriminam pe tigani, sa-i dam pe toti afara din tara, ca sigur majoritatea romanilor ar fi de acord cu asta!
</sarcasm>
[raspuns la sarcasm]
Buna ideea! Sa recunosti dupa aceea ca mi-ai fost muza inspirativa: ce-ai zice sa-i dam afara din tara pe sectari? Buna idee mi-ai dat! [/raspuns la sarcasm]

La urma urmei sectarii care nu vor sa-si apere tara cu arma in mana sunt un real pericol national, nu-i asa?
A stiut Sf.Imparat Constantin ce face!!
__________________
"Pentru că mulți amăgitori au ieșit în lume, care nu mărturisesc că Iisus Hristos a venit în trup; unul ca acesta e amăgitorul și antihristul." 2 Ioan 1,7.
"Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru, ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai marita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu Cuvantul L-ai nascut, pe tine cea intru adevar Nascatoare de Dumnezeu te marim!"
  #30  
Vechi 18.03.2015, 19:28:00
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Iar vesnica poezie cu discriminarea..

Discriminezi un orb daca remarci ca e orb si ii spui ca un anumit task care implica acuitate vizuala nu e pentru el?
Cred ca regulile se schimba cand este pusa in pericol siguranta altora. Nu-i dai unui orb o macara pe maini.

Citat:
În prealabil postat de Illuminatu Vezi mesajul
La urma urmei sectarii care nu vor sa-si apere tara cu arma in mana sunt un real pericol national, nu-i asa?
A stiut Sf.Imparat Constantin ce face!!
De ce nu si-ar apara sectarii tara? Avem un presedinte "sectar" pana la urma.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare