Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Alte discutii > Homosexualitatea
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 08.05.2007, 01:50:07
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

au fost perioae in care am suferit. acum pot sa sfidez. si nu imi pasa. alegerea partenerului... nu l-am ales. s-a intamplat. cat referitor la homosexualitate nu a fost o decizie sau o alegere. insa stiiu ca nimeni de aici nu ma credesi vor cauta sa gaseasca fie scuze, fie traume fiesa ma arunce insmoala incinsa.

marele meu noroc este ca sunt rabdator si totodata curios.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 11.05.2007, 18:40:43
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.464
Implicit

Citat:
În prealabil postat de romandragut
referitor la homosexualitate nu a fost o decizie sau o alegere. insa stiiu ca nimeni de aici nu ma credesi vor cauta sa gaseasca fie scuze, fie traume fiesa ma arunce insmoala incinsa.
La fel cum ne gindim noi la tine incearca sa vezi si tu lucrurile din perspectiva heterosexuala, cea dadatoare de viata, cea a copiilor.
Mai gindeste-te ca Pedofilia este in prezent in pozitia ocupata de Homosexualism acum , sa zicem 20 de ani, ceea ce inseamna ca ea va trebui sa fie acceptata in viitorul apropiat si "respectata" prin lege. Cit sa-i dam pina va fi "inteleasa" si legislata, 10, 20 de ani cel mult?
- Atitudinea lor fata de femei este identica cu cea a voastra adica de camarad.
- Faptul ca nu pot avea relatii sexuale normale cu femei este identica si nu se pot abtine de apropierea de copii, vezi similaritatile...
- In societate sunt iar la fel ca voi, pot evita usor identificarea, sunt la costum , cravata, geanta diplomat, ochelari scumpi, citeodata si casatoriti, business man in toata regula...

Dupa care ce va mai urma, alte deviatii care trebuiesc intelese si impuse cu forta. Nici nu vreau sa ma gindesc, dar ele vin... Intelegi? nu inteleg cum poti sa nu vezi clar acest drum care ni se impune.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 11.05.2007, 22:17:32
macs macs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2007
Mesaje: 214
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia
- Atitudinea lor fata de femei este identica cu cea a voastra adica de camarad.
- Faptul ca nu pot avea relatii sexuale normale cu femei este identica si nu se pot abtine de apropierea de copii, vezi similaritatile...
- In societate sunt iar la fel ca voi, pot evita usor identificarea, sunt la costum , cravata, geanta diplomat, ochelari scumpi, citeodata si casatoriti, business man in toata regula...
este o diferenta majora intre cele doua situatii.

1. lui homosexualul A ii place de homosexualul B. lui homosexualul B ii place de homosexualul A. si aia e. => o situatie stabilita de comun acord

2. Lui pedofilul X ii place de copilul Y. si atat. daca se va intampla ceva mai departe, nu va fi de comun acord, de aici ilegalitatea care asa va ramane considerata mereu.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 11.05.2007, 23:52:07
inlove inlove is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2007
Mesaje: 3
Implicit

Tot ceea ce am scris aici a fost deschis si simpla mea opinie pe care eu o respect.nu tagaduiesc lezarea niciunui membru de pe acest forum, doar apreciez corectitudinea posturilor. Va multumesc!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 11.05.2007, 23:54:16
IC IC is offline
Member
 
Data înregistrării: 21.02.2007
Mesaje: 83
Implicit

Sa intelegem ca esti homo?
Reply With Quote
  #26  
Vechi 12.05.2007, 00:09:25
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.464
Implicit

Citat:
În prealabil postat de inlove
Cumva aici se crede ca HOMOSEXUALITATEA=HIV?
Nu Inlove, topicul era altul,
Homosexualitatea= Boli transmisibile prin AER, vezi TBC, Pneumoni incurabile, boli de piele prin atingere si se mai discuta faptul ca promiscuitatea este mare in rindul majoritatatii gay-ilor, nu la toti, adica nu ies bine dintr-un boschete ca deja fac cu ochiul altui posibil partener. Aici este partea cea mai dureroasa.
Macar cei care au crescut inainte de 89 in Romania sunt parca mai tentati sa aibe un singur partener, incearca sa puna valoare pe fidelitate, macar atit, adica ceva, ceva morala estica sanatoasa s-a lipit de ei si ii aud ca critica apucaturile hom-ilor din Apus si asa sper ca sunteti si voi cei trei de aici cu care discutam. Adica aveti o mama un tata care s-au straduit sa va ofere o educatie aleasa, au muncit o viata intreaga pentru ca voi sa aveti de toate si sa fiti tineri sanatosi buni de casatorit, nu? si sunt curios cum au reactionat cind au aflat ca "vedeti altfel lumea din jur"???
Reply With Quote
  #27  
Vechi 12.05.2007, 00:25:20
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.464
Implicit

Ideea este ca publicului occidental imbuibat, obez si din pacate blazat,li se serveste o mare minciuna gogonata despre discriminarea "saracilor gay, bolnavi la locurile de munca" prin filme "clasice" gen "Philadelphia" unde Tom Hanks, plin de bube si bolnav de boli respiratorii cumplite are pretentia sa fie lasat sa munceasca alaturi de oameni sanatosi

...adica dintr-o cauza care-mi scapa, se impinge puternic si se promoveaza aceasta idee ca 100 de sanatosi trebuie sa sufere pentru unul bolnav. Nu luam in considerare drepturile celor 100 ci drepturile unui bolnav de TBC netratabil. Nu conteaza ca cei 100 sunt in pericol de a se infecta, mai important e ca cel bolnav sa-si pastreze locul de munca

...la fel se intimpla si in scoli, toata energia profesorilor se duce pe nedisciplinati si grav bolnavi psihic, in numar crescind, care dau toata clasa peste cap, si cei care vor efectiv sa invete trebuie sa sufere, deoarece acei citiva sunt tinuti acolo ca sa fie "Integrati"
Reply With Quote
  #28  
Vechi 12.05.2007, 11:47:11
inlove inlove is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.05.2007
Mesaje: 3
Implicit

Citat:
În prealabil postat de IC
Sa intelegem ca esti homo?
Fac parte din comunitatea LGBT si sunt B.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 13.05.2007, 03:55:05
romandragut romandragut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2007
Mesaje: 338
Implicit

se incearca din rasputeri aducerea unor boli pe seama homosexualitatii. afirmatiile lui cozia sunt medical nefo,date si nu poate sa dovedeasca acest lucru inexistent.

promiscuitate, de acord si adevarat. HIV? mai mult o problema depasita de comunitatea gay europeana. totusi semne alarmante sunt in comunitatile gay in SUA. TBC? am spus deja.

apoi un lucru pe care atat comunitatea gay cat si cea hetero il au in comun este combatarea pedofiliei si nu promovarea ei. apoi pedofilia presupune relatii sexuale neconsensuale. homosexualitatea este conditie ampla.

Reply With Quote
  #30  
Vechi 14.05.2007, 03:17:46
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.464
Implicit

Citat:
În prealabil postat de romandragut
pedofilia presupune relatii sexuale neconsensuale.
Nu demult in SUA a fost prins un pedofil care traia cu un tinar de 14 ani, de 4 ani de zile, timp in care tinarul desi a avut ocazia nu a dorit sa evadeze. Chiar era liber sa faca ce vroia. Tipul lucra la o pizzarie ( cred ca si Mirela a auzit mai multe detalii). Asta nu suna a consens?

Ai auzit probabil in SUA de miile de copii minori care sunt dati disparuti, considerati fugiti de acasa, si care de fapt traiesc cu "alte persoane" mature. Organizatia pentru drepturile pedofililor deja sapa puternic pentru recunoasterea acestui drept. Deci unde ati fost voi acum 20 de ani in domeniul drepturilor voastre se afla pedofilii acum, este clar ca buna ziua. Totul consta in timpul mai lung sau mai scurt pina se obisnuieste publicul cu ideea:
Pedophile party starts in Netherlands
A new political party in the Netherlands is dedicated to legalizing sex between adults and children.


Nu suna asemanator cu demersurile voastre anormale?
Tu nu vezi similaritatile!!!!! nu-mi vine sa cred, Doamne cita dreptate au Sfintele scripturi!

Multi vor spune: NU SE VOR OBISNUI IN VEAC!....sa nu uitam ca la fel spuneau si de gay, ...si sa nu uitam ca poftele pentru copii sunt deja demult satisfacute prin zonele Indoneziei, Thailanda, etc
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bolile psihice mirelat Generalitati 103 26.09.2017 15:22:27
Sexualitatea in Credinta Crestina sunsray Spiritualitatea ortodoxa 116 30.07.2012 17:47:57
Sunete ciudate...produse indirect de societatea/specia-tumora a Homo sapiens. Theodor_de_Mopsuestia Generalitati 6 16.07.2012 08:59:28
Rugaciunea vindeca bolile Paisie Aghioritul Rugaciuni 1 20.12.2010 19:13:08