Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 03.08.2012, 14:53:05
Simply_me
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Fratilor, deja vad ca vorbiti limbi straine neindo-europene.
Daca imi descarc kaspersky-ul acela internet-security valabil 365 de zile, din linkul dat de antiecumenist, trebuie sa imi pun si un anti-virus? Orice alt anti-virus? Nu interfereaza?
Eu am crezut ca kaspersky este antivirus....
Reply With Quote
  #22  
Vechi 03.08.2012, 15:21:55
Cornel Urs's Avatar
Cornel Urs Cornel Urs is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.05.2012
Locație: Miercurea Ciuc - Harghita
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.621
Implicit

AVG am, cu firewall cu tot.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 03.08.2012, 16:43:08
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Fratilor, deja vad ca vorbiti limbi straine neindo-europene.
Daca imi descarc kaspersky-ul acela internet-security valabil 365 de zile, din linkul dat de antiecumenist, trebuie sa imi pun si un anti-virus? Orice alt anti-virus? Nu interfereaza?
kaspersky internet-security pe langa antivirus contine si alte module cum ar fi: Parental control, antispam, firewall, sandbox, anti phishing si altele.

-deci nu trebuie instalat alt antivirus ,doar kaspersky internet-security
-si sa fii atenta la instructiunile de instalare
-in primul rand deconecteaza-te de la internet inainte sa incepi instalarea
Reply With Quote
  #24  
Vechi 03.08.2012, 17:03:27
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
la ce imagine te referi ?
Back up partiție C.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 03.08.2012, 18:00:07
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Merge o de câteva ori cu imaginea....apoi trebuie reinstalat normal windows-ul. Reinstalarea imaginii nu este același lucru cu reintalatul normal. Hiren's Boot CD e de aseamnea un program bun pentru a crea imaginea.
-eu mi-am facut backup la partitia c anul trecut (iunie 2011) si de fiecare data cand se micsoreaza spatiul in partitia c,sau am ceva probleme restaurez imaginea de backup :adica se formateaza c-ul dupa care imaginea de back-up este restaurata pe partitia c si am windows-ul si toate programele ca si cum le-as fii instalat acum pe curat,desi l-am instalat acum un an;
-si restaurarea backup-ului se poate face la infinit din cate stiu .
-eu am folosit un cd bootabil care contine Acronis True Image,deci crearea backup-ului si restaurarea lui il fac din afara windows-ului prin bios.
-Restaurarea imaginii nu este același lucru cu reintalatul normal,numai ca avantajul e restaurarea dureaza pana in 10 minute pe cand instalatul normal 2 ore,si tot acolo ajungi,adica se instaleaza win si softurile pe care le vrei pe pc.

Last edited by antiecumenism; 03.08.2012 at 18:06:42.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 03.08.2012, 18:24:03
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Nu e acealasi lucru...doar se restaurează o imagine .... iar un instalat de win nu îți ia 2 ore...eu win 7 îl pun în aprox 10 min..
Reply With Quote
  #27  
Vechi 03.08.2012, 19:23:20
stefan florin's Avatar
stefan florin stefan florin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.02.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.857
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Suzana Vezi mesajul
Cam ce solutii antivirus ar fi bune? eu am nod32. Este bun?
eu de 5 ani folosesc F-SECURE. E perfect!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 03.08.2012, 22:50:52
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Nu e acealasi lucru...doar se restaurează o imagine .... iar un instalat de win nu îți ia 2 ore...eu win 7 îl pun în aprox 10 min..
-deci eu anul trecut mi-am instalat windowsul 7,drivere,office,si alte 10-15 softuri sa zic,si am setat divese chestii,am instalat browsere ,optiuni etc si toate acestea dureaza sa zic 1 ora si jumatate ,si dupa ce le-am instalat pe toate de mai sus pe c am facut backup partitiei c;
-si acum daca am ceva probleme cu c-ul,cu win,cu virusi pe c etc nu mai instalez toate de mai sus din nou cu toate optiunile,pt ca ar dura 1 ora si jumate sa zic,ci doar restaurez backup-ul pe care il am salvat pe pc ,pe alta partitie decat c-ul;si acest lucru dureaza vreo 7 minute.
-ai inteles ce vreau sa zic ?
-deci imaginea de back-up care are la mine 9 gb contine si windowsul,si drivere si office si o gramada de alte softuri si optiuni
Reply With Quote
  #29  
Vechi 06.08.2012, 07:41:52
antiecumenism antiecumenism is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.08.2006
Locație: ROMANIA,jud. Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.218
Implicit

-cine vrea sa afle mai multe din lumea it-ului sa intre pe http://www.videotutorial.ro/ unde gaseste peste 700 de tutoriale video in limba romana despre pc,sisteme de operare,browsere,antivirusi si alte softuri...
Reply With Quote
  #30  
Vechi 06.08.2012, 11:41:06
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antiecumenism Vezi mesajul
-ai inteles ce vreau sa zic ?
Da am înțeles...și de asta îți ziceam că atunci când restaurezi imaginea back up-ului salvată pe o altă partiție decât C...nu e același lucru ca și când ai pune din nou sistemul. Îți restaurează doar sistemul la setările și cu driverele și utilitarele existente în momentul efectuării back up-ului.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare