Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.01.2007, 21:52:08
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Doamna aceea doctor radiolog a primit binecuvantare de la ,3 preoti iar "autenticitatea raiului" prin care a trecut a mai fost intarita de inca 2 preoti printre care sper,viitorul canonizat Sofian Boghiu.Atentie mare,si neoprotestantii au avut trairi (morti fiind cu trupul) de genul acesta,sa nu ne amagim!Noi avem preoti.Merita citit articolul.Vad ca pe formatul electronic,aici,pe site,nu l-au postat.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.01.2007, 23:46:52
Aalin Aalin is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.01.2007
Mesaje: 58
Implicit

;) diavolul poate lua multe chipuri...
tu daca ai avea parte de asa ceva, nu ai incerca dupa aceea sa meditezi la ce ti s-a intamplat nu sa fugi in goana mare sa urli ca ai fost in rai? :D dar poate e adevarat de ce sa calcam autencitatea faptelor
Reply With Quote
  #3  
Vechi 16.01.2007, 15:01:37
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 06dec
Doamna aceea doctor radiolog a primit binecuvantare de la ,3 preoti iar "autenticitatea raiului" prin care a trecut a mai fost intarita de inca 2 preoti printre care sper,viitorul canonizat Sofian Boghiu.Atentie mare,si neoprotestantii au avut trairi (morti fiind cu trupul) de genul acesta,sa nu ne amagim!Noi avem preoti.Merita citit articolul.Vad ca pe formatul electronic,aici,pe site,nu l-au postat.
Cate minuni,ghicirea viitorului si vindecari miraculoase nu vedem noi pe la tv si nu numai zi de zi?Diavol se cheama asta,pentru ca si el face minuni si fapte bune,pentru a insela pe om,chiar si preoti sunt inselati,stati linistiti,nu inseamna daca are barba si e preot e si sfant.Singurul recunoscut de B.O.R. ca avand acest har este parintele Arsenie Boca,restul sunt in inselare diavoleasca.Diavolul vine sub diferite forme bune,altfel cum l-ar mai urma cineva???Antichristul cand va veni va face mari minuni,va vindeca si chiar va invia oameni si pe multi va insela.La ora actuala,toate religiile asteapta venirea Mantuitorului,budistii pe Buda,musulmanii pe Allah,evreii inca il mai asteapta si acum pe Mesia,fiindca l-au rastignit acum peste 2000 de ani fiindca nu l-au acceptat ca fiind fiul lui Dumnezeu,iar crestinii il asteapta pe Hristos.Astfel multi vor fi inselati de Antichrist si vor crede ca e Hristos. :(
Reply With Quote
  #4  
Vechi 16.01.2007, 15:32:39
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Nu ma mira ca parintele Arsenie Boca,acel mare traitor in Hristos,a dat porunca ca trupul sau sa nu fie dezgropat,pentru ca maicutzele l-au intrebat.Asta,,,pentru ca unii crestini sa nu faca greseala indumnezeindu l pe parinte.Si sa-ti mai spun inca ceva,,,Marius...parintele Arsenie Boca,inca nu e canonizat....
Reply With Quote
  #5  
Vechi 16.01.2007, 15:46:12
MARIUS_DANIEL MARIUS_DANIEL is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.06.2006
Mesaje: 670
Implicit

Citat:
În prealabil postat de 06dec
Nu ma mira ca parintele Arsenie Boca,acel mare traitor in Hristos,a dat porunca ca trupul sau sa nu fie dezgropat,pentru ca maicutzele l-au intrebat.Asta,,,pentru ca unii crestini sa nu faca greseala indumnezeindu l pe parinte.Si sa-ti mai spun inca ceva,,,Marius...parintele Arsenie Boca,inca nu e canonizat....
Da,stiu ca inca nu e canonizat,chiar ma intrebam de ce,ca au trecut atatia ani...Am inteles acum ca au in vedere acest lucru.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 16.01.2007, 20:49:15
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de MARIUS_DANIEL
Citat:
În prealabil postat de 06dec
Doamna aceea doctor radiolog a primit binecuvantare de la ,3 preoti iar "autenticitatea raiului" prin care a trecut a mai fost intarita de inca 2 preoti printre care sper,viitorul canonizat Sofian Boghiu.Atentie mare,si neoprotestantii au avut trairi (morti fiind cu trupul) de genul acesta,sa nu ne amagim!Noi avem preoti.Merita citit articolul.Vad ca pe formatul electronic,aici,pe site,nu l-au postat.
Cate minuni,ghicirea viitorului si vindecari miraculoase nu vedem noi pe la tv si nu numai zi de zi?Diavol se cheama asta,pentru ca si el face minuni si fapte bune,pentru a insela pe om,chiar si preoti sunt inselati,stati linistiti,nu inseamna daca are barba si e preot e si sfant.Singurul recunoscut de B.O.R. ca avand acest har este parintele Arsenie Boca,restul sunt in inselare diavoleasca.Diavolul vine sub diferite forme bune,altfel cum l-ar mai urma cineva???Antichristul cand va veni va face mari minuni,va vindeca si chiar va invia oameni si pe multi va insela.La ora actuala,toate religiile asteapta venirea Mantuitorului,budistii pe Buda,musulmanii pe Allah,evreii inca il mai asteapta si acum pe Mesia,fiindca l-au rastignit acum peste 2000 de ani fiindca nu l-au acceptat ca fiind fiul lui Dumnezeu,iar crestinii il asteapta pe Hristos.Astfel multi vor fi inselati de Antichrist si vor crede ca e Hristos. :(
Apropo de asa zisul antichrist ( nu merita scris asa ceva cu majuscule) pe va bazati pe afirmatii? Ce documentatie crestina subliniez crestina a-ti studiat ?
Reply With Quote
  #7  
Vechi 17.01.2007, 16:31:19
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Dansane!Iti spun sigur ca si printre noi,ortodocsii,care au avut trairi asemenea,li s-au pus pata,adica mândria.Dar apoi,ceilaltzi fratzi crestini.La fratzii neoprotestantzi toate experientzele de genu asta sunt valabile...
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.10.2010, 12:47:10
Elesya Elesya is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.10.2010
Locație: intre doua nemuriri
Religia: Ortodox
Mesaje: 169
Implicit legat de acest subiect...

Legat de acest subiect...Acum destui ani, am suferit o moarte clinica...Ce s-a petrecut si ce am trait nu importa , ....insa cert este ca am vazut anumite lucruri care mult mai tarziu s-au dovedit exacte si in acel tunel prin care trecusem cu repeziciune, intalnisem o tanara care era trista si-mi cerea insistent sa-i spun mamei ei ca ii pare rau ca a murit si ca o iubeste, dupa care mi-a spus numele ei....Cand mi-am revenit, dupa destul timp, am intrebat acolo la reanimare unde am zacut mult si bine, cine este fata cu acel nume , ....TOTI de acolo, medici, asistente, infirmiere, s-au mirat....deoarece in perioada cat eu am fost in moartea clinica, acea persoana pe care eu nu o cunoscusem inainte, chiar murise...fara sa ne fi zarit in fizic vreodata...Apoi stiu ca s-a deshis in capat de tunel o poarta imensa, stralucitoare, iar o entitate alcatuita din aburi parca, in forma de inger inaripat si par auriu, mi-a soptit ca nu a sosit inca ceasul plecarii mele...De atunci am crezut cu si mai multa putere in Cele de Sus....Stiu ca Tatal Ceresc ma iubeste enorm si mai stiu ca nu mereu ii sunt pe plac, oricat m-as stradui...dar cel putin incerc...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care au fost variantele originale? victortiti89 Din Noul Testament 6 10.07.2013 19:17:37
Ati citit despre germanul care s-a insurat cu o pisica? Panthera Generalitati 26 25.06.2010 11:51:33
CE PARERE AVETI DE TEOLOGII CARE AU FOST RACOLATI paulac Preotul 4 06.12.2006 19:31:00