Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.01.2007, 01:50:59
tarot tarot is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2007
Mesaje: 3
Implicit

buna ziua tuturor ma numesc catalina , si deschid acest topic pentru a face un sondaj de opinie despre : ( ghicit in tarot , carti , cafea etc ) Trebuie sa specific ca eu am un cabinet de consultanta in tarot . Rog daca sa poate sa va spuneti opinia sinceri dar fara rautati . multumesc www.tarot.go.ro
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.01.2007, 06:56:13
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Da, draguto, fara rautati, chiar te imbratisez si te pup pentru asemenea initiativa, cat si pentru gandul bun de a veni aici sa-ti gasesti clienti. Stiu ca e vremea ticalosilor si a escrocilor. Stiu ca voi, escrocii, platiti mult si bine ca sa fiti tolerati de autoritati. Nu exista ghicit, exista doar de-al de voi care vor sa traiasca bine fara munca. Pe cati ai fraierit, cator le-ai luat banii? Profitati de naivitatea si disperarea celor pe care ii atrageti ca sa-i deposedati de bani si bunuri materiale. Nu aveti frica de Dumnezeu, nu va ganditi la consecinte pentru voi si pentru cei de care va bateti joc.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.01.2007, 11:26:07
tarot tarot is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 10.01.2007
Mesaje: 3
Implicit

Draga Silver star , fara suparare dar esti pe alaturi , eu am deschis un topic despre tarot ! Nu despre Mine:). Cat despre cabinetul meu , sunt firma , dau factura , deci Legal , platesc taxe la stat , cat despre injuriile pe care mi-le adresezi crestineste le trec cu vederea . Eu iti dau dreptate si eu am aceiasi frustrare fata de toate Mamele Omizi , dar nu gandi ca Vdim , nu toti suntem ticalosi si escroci . Iti doresc numai bine :)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.01.2007, 11:42:26
Laurentiu Laurentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2005
Mesaje: 1.326
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tarot
Draga Silver star , fara suparare dar esti pe alaturi , eu am deschis un topic despre tarot ! Nu despre Mine:). Cat despre cabinetul meu , sunt firma , dau factura , deci Legal , platesc taxe la stat , cat despre injuriile pe care mi-le adresezi crestineste le trec cu vederea . Eu iti dau dreptate si eu am aceiasi frustrare fata de toate Mamele Omizi , dar nu gandi ca Vdim , nu toti suntem ticalosi si escroci . Iti doresc numai bine :)
Tarotul este lucrarea diavolului chiar daca este el in scopul binelui.
Ai mare grija ca diavolul stie sa se prefaca in inger de lumina chiar daca pe unii i-a pacalit in asa hal incat au inceput sa creada ca este bine ceea ce fac impartind magia in doua in cea neagra si cea alba...este o mare inselare ...dar ce dracii sunt de doua feluri?...sunt de unul singur si sunt negrii:(
Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.01.2007, 11:50:17
alexandra28 alexandra28 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.12.2006
Mesaje: 88
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tarot
buna ziua tuturor ma numesc catalina , si deschid acest topic pentru a face un sondaj de opinie despre : ( ghicit in tarot , carti , cafea etc ) Trebuie sa specific ca eu am un cabinet de consultanta in tarot . Rog daca sa poate sa va spuneti opinia sinceri dar fara rautati . multumesc www.tarot.go.ro
ne cerem scuze pentru agresivitatea anumitor useri,nu reprezinta crestinismul ortodox,cum nici eu nu sunt o buna reprezentanta a lui.despre tarot biblia spune clar ca sunt inselaciuni dracesti.te cred ca poti prevesti anumite fapte din viitor dar diavolul se foloseste de asemenea minuni si fapte uimitoare pentru a-i ispiti pe cei slabi.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.01.2007, 12:04:21
Clausemi
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pt.tarot
Am vazut ca ai mai deschis acest top in sectiunea "Vrajitorie"...ti-am scris si acolo si scriu acelasi lucru si aici.

Eu cred ca in general cand faci un lucru conteaza motivatia...parerea mea sau a celorlalti ar trebui sa conteze mai putin pt tine...importanta este motivatia ta cand faci acest lucru si asta vis-a-vis de Dumnezeu,daca tu ai o relatie declarata cu EL.

Mai exact,inainte de a-mi spune parerea personala te-as ruga sa ne spui tu care este motivatia pt care desfasori acest gen de activitate si cum raportezi asta la Iisus Hristos si Maica Domnului...cred ca e foarte important de stiut...si nu intamplator te rog sa vii cu detalii...si bunica mea a practicat asta si voia sa-i fiu "mostenitoare",iar eu,desi cochetez cu ideea de paranormal si-mi place sa cercetez anumite fenomene sau intamplari,nu s-a prins nimic de mine din dorintele bunicii...de ce?
Simplu...nu am avut motivatie vis-a-vis de Hristos...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.01.2007, 12:11:29
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tarot
buna ziua tuturor ma numesc catalina , si deschid acest topic pentru a face un sondaj de opinie despre : ( ghicit in tarot , carti , cafea etc ) Trebuie sa specific ca eu am un cabinet de consultanta in tarot . Rog daca sa poate sa va spuneti opinia sinceri dar fara rautati . multumesc www.tarot.go.ro
Fara suparare, sunt cuvintele tale: "ghicit in tarot, carti, cafea etc."
Ce inseamna "ghicit?" Sa ma bucur? Sa te felicit pentru gest?
Reply With Quote
  #8  
Vechi 11.01.2007, 07:52:07
silverstar's Avatar
silverstar silverstar is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2006
Mesaje: 1.791
Implicit

Cand vede la ce acte se dedau preotii, chiar crezi ca pe cineva la greu si la necaz il mai trage sufletul sa mearga la biserica. Bietul om, bietul roman este singur cu necazul lui si pentru ca nu are unde se duce, nimereste pe mana unor escroci, hoti, dornici de trai usor, cum sunt acesti ghicitori. Abunda mass media de faptele nelegiuite savarsite de preotii ortodocsi. Cum poti sfatui un crestin sa mearga la biserica?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.01.2007, 09:13:43
06dec 06dec is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.12.2005
Mesaje: 336
Implicit

Mare greseala este când amestecam vrajitoriile cu sfintele canoane si cu sfintele icoane,cu preotzii.Aceste ghicitorii ne descopera intr-un fel sau altu ce e in viatza asta,dar...(dupa cum spunea un preot)ni se acopera starea,cum vom fi dupa trecera din aceasta lume.Importanta e foarte viatza aceasta,cât,cum Il sevim pe Hristos,direct,sau prin oameni,dar sa nu uitam ca aceasta viatza e scurta fatza de ce ne asteapta dincolo.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 17.01.2007, 00:58:54
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tarot
Draga Silver star , fara suparare dar esti pe alaturi , eu am deschis un topic despre tarot ! Nu despre Mine:). Cat despre cabinetul meu , sunt firma , dau factura , deci Legal , platesc taxe la stat , cat despre injuriile pe care mi-le adresezi crestineste le trec cu vederea . Eu iti dau dreptate si eu am aceiasi frustrare fata de toate Mamele Omizi , dar nu gandi ca Vdim , nu toti suntem ticalosi si escroci . Iti doresc numai bine :)
Ai mai deschis un topic acum citeva zile la "vrajitorie " si ai vazut ca nu tine si ai deschis acum un nou topic pe aceasi tema stupida. Poate nu ai inteles dar aici pe forum se dezbat probleme crestin ortodoxe. Spui "dar fara rautati"! Pai draga mea la relele tale cu ce vrei sa ti sa raspunda? Iti dau o idee: dute la OTV acolo poate-ti merge. Ia-ti cartile de tarot si zatul de cafea si incearca in alta parte.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre vise? patricia2006 Generalitati 17 15.04.2018 21:52:00
Ce parere aveti despre divort? lacrimi Secte si culte 90 21.11.2010 08:30:24
Ce parere aveti despre.... mihnea45 Generalitati 10 22.10.2010 15:27:53
Ce parere aveti despre OZN-uri? alexdu Generalitati 52 04.02.2010 18:46:56
Ce parere aveti despre antropozofi ??????? ARHANGHELUL Generalitati 10 07.01.2007 17:47:54