Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 27.02.2024, 07:39:55
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Scandalul "divortului" pare a fi o facatorie.
Au nevoie de diverse pastile aruncate pentru credibilitate.
Pare cât se poate de real divorțul, nea Silvestru spune că vrea să o lase fără numele de familie

https://www.youtube.com/watch?v=vq3ERF09DZU

Cică numele real al ei e Macovei, ca pe fosta ministresă a justiției, îți dai seama cum va arăta pe ștampila de vot Diana Iovanovici Macovei.

Se pare că mai toată lumea i-a ignorat rolul lui Silvestru Șoșoacă în devenirea ei politică, el a dus-o la Iași să vorbească, el i-a dat numele și a fost printre fondatorii partidului șamd.

E clar că Diana se izolează și nu va mai face mare lucru, chiar de ar prinde 5%, peste 4 ani nu mai face pragul sau peste 8 ani cel târziu, apoi va rămâne în afara instituțiilor să facă show.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 29.02.2024, 03:33:39
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.568
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Pare cât se poate de real divorțul, nea Silvestru spune că vrea să o lase fără numele de familie
Inteleg, banuiesc ca tu stii mai bine.
In cazul asta imi pare tare, tare rau de ea. Mi-e mila de ea, mai ales in iuresul asta, si cit suflet pune cu politica asta. Este groaznic sa treci prin asa ceva.
Off, amarata de ea..
Reply With Quote
  #23  
Vechi 29.02.2024, 03:41:33
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Aha, tu stii mai bine.
In cazul asta imi pare tare, tare rau de ea. Mi-e mila de ea, mai ales in iuresul asta, si cit suflet pune cu politica asta. Este groaznic sa treci prin asa ceva.
Off, amarata de ea..
L-a făcut praf pe Silvestru și l-a adus în pragul disperării deși omul e destul de răbdător, Diana e la a treia căsătorie deja.

A explicat foarte clar Silvestru Șoșoacă nu-i pasă decât de ea, dă afară oameni care au avut o contribuție serioasă din partid la mânie.

Îl amenința că nu-și va mai vedea copilul să nu uităm de abuzul societății moderniste, unde femeia e favorizată la partaj și poate face abuzuri cu programul de vizită.

Mie nu-mi pare rău de ea, acu 2 ani ponegrea în presa de cancan căsnicia lui George Simion din rațiuni politicianiste, spunea că Ilinca e o idealistă și că e împinsă să se mărite cu Simon, Diana era singura dintre toți politicienii care vorbeau cu un tupeu peste limite de viața privată a altuia, nici măcar useriștii nu au pus în umbră căsnicia altui politician ca ea.

Uite că râzi de altul și cazi tu în mocirlă.

Singurul rol al Șoșoacăi e să scadă cât mai mult procentul AUR, să fărâmițeze electoral, iar pe cei care ar fi suveraniști și ar vota între Simion și alții să-i scârbească să mai vină la vot cu ieșiri care provoacă lehamite și obosesc privitorul neutru.

Rolul ei e să paraziteze culoarul suveranist, cum făcea Vadim după 2008 când nu mai trecea pragul la niciun tip de alegeri, dar alunga și spurca pe oricine dorea să intre pe culoarul respectiv, la umbra lui nu creștea nimic.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 29.02.2024, 03:50:15
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.568
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
L-a făcut praf pe Silvestru și l-a adus în pragul disperării deși omul e destul de răbdător, Diana e la a treia căsătorie deja.

A explicat foarte clar Silvestru Șoșoacă nu-i pasă decât de ea, dă afară oameni care au avut o contribuție serioasă din partid la mânie.

Îl amenința că nu-și va mai vedea copilul să nu uităm de abuzul societății moderniste, unde femeia e favorizată la partaj și poate face abuzuri cu programul de vizită.

Mie nu-mi pare rău de ea, acu 2 ani ponegrea în presa de cancan căsnicia lui George Simion din rațiuni politicianiste, spunea că Ilinca e o idealistă și că e împinsă să se mărite cu Simon, Diana era singura dintre toți politicienii care vorbeau cu un tupeu peste limite de viața privată a altuia, nici măcar useriștii nu au pus în umbră căsnicia altui politician ca ea.

Uite că râzi de altul și cazi tu în mocirlă.

Singurul rol al Șoșoacăi e să scadă cât mai mult procentul AUR, să fărâmițeze electoral, iar pe cei care ar fi suveraniști și ar vota între Simion și alții să-i scârbească să mai vină la vot cu ieșiri care provoacă lehamite și obosesc privitorul neutru.

Rolul ei e să paraziteze culoarul suveranist, cum făcea Vadim după 2008 când nu mai trecea pragul la niciun tip de alegeri, dar alunga și spurca pe oricine dorea să intre pe culoarul respectiv, la umbra lui nu creștea nimic.
Multumesc Iorest, nu stiam multe din detaliile de mai sus, decit de faza cu Vadim. De el stiu mai multe.
A
Da, asta este, Dumnezeu sa-i lamureasca si sa-i lumineze mai departe ce au de facut!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.02.2024, 04:19:17
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Multumesc Iorest, nu stiam multe din detaliile de mai sus, decit de faza cu Vadim. De el stiu mai multe.
Sorin Lavric care era liderul de grup al AUR la Senat a făcut încă din 2020 un portret al ei:

https://youtu.be/3_zdZOvLX3o?t=1017

Extrase din ce spunea Sorin Lavric acum vreo 3 ani jumătate, culmea e că și pe atunci se victimiza că ar fi încercat să o lovească:

Doamna Șoșoacă aduce pur și simplu un damf de mahala în Senat, ne-am simțit atât de prost în ultimele 2 luni încât am încercat cu duhul blândeții să-i explicăm.

Este o ființă lipsită de eleganță, de tact și de bun simț, nu doar că se pune pe ea într-o lumină neprielnică, ci și colectivul.

Este o ființă agresivă, dominantă, cu o structură psihologică de tip paranoid, intoxică atmosfera oricărui anturaj.

Moderator Ema Zeicescu: Ați încercat să o loviți pe doamna Șoșoacă după cum spune, că ați ridicat mâna asupra ei ?

Nici vorbă a existat o altercație verbală, ea având temperamentul coleric te molipsește îți transmite nervozitatea.

E genul acesta de ființă care dacă apare într-o încăpere aerul începe să tremure de încordare, tot timpul este tensionată.

[...]Sunt oameni procesomani, colerici, care se hrănesc din scandal și din ceartă, este fermentul lor sufletesc, pt că altul nu-l au, ei trăiesc din conflict, dacă le-ai luat confilctul și războiul se prăbușesc.
Diana Șoșoacă nu poate trăi decât în fața camerelor de luat vederi, e felul ei bovaric de a trăi.

[...]Dacă continuam cu ea pe termen lung efectul era catastrofal, nu am reușit să facem echipă cu ea pur și simplu.

Este un soi de harpie a discordiei, creează dihonie, ceartă, oriunde apare.

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Da, asta este, Dumnezeu sa-i lamureasca si sa-i lumineze mai departe ce au de facut!
Din păcate răul e făcut, probabil va fi ajutată de PSD să treacă pragul la europarlamentare și parlamentare, pt rolul ei de a-l neutraliza pe Simion și de a nu lăsa AUR să meargă spre 30%.

Iar peste 4 ani nu va mai trece niciun prag, dar își va îndeplini rolul de a frâna creșterea suveraniștilor, chiar și a altora care intră pe culoarul acesta dar nu sunt din AUR.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 29.02.2024 at 04:29:57.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 02.03.2024, 10:42:07
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Interesant, Diana are tot felul de idei năstrușnice care să sporească puterile statului de a condamna, închide, pe motive arbitrare.

https://www.youtube.com/watch?v=jg1VRcy8O4A
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 11.03.2024, 04:40:00
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

https://www.cotidianul.ro/sosoaca-a-...-de-conducere/

Senatoarea Diana Șoșoacă a rămas fără permis de conducere, după ce a fost prinsă de Poliția Rutieră conducând cu peste 110 kilometri pe oră într-o zonă cu limită de 40 km/h.

Potrivit imaginilor postate pe Facebook, Șoșoacă a coborât din mașină și s-a dus la autospeciala de poliție cerându-le agenților filmarea pe baza căreia a fost oprită.

În timp ce încerca să-i intimideze acuzându-i că i-au luat permisul pe 90 de zile cât e campania electorală, polițiștii au închis geamul.

”La data de 10 martie a.c., în jurul orei 11:59, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu și acționau cu aparatul radar pe DN7- km16+600, polițiștii rutieri din Buftea au depistat un autoturism, condus de o femeie, care circula cu viteza de 110 km/h, pe un tronson de drum pentru care limita maximă de viteză este de 40 km/h.Potrivit normelor legale în vigoare, polițiștii au procedat la sancționarea contravențională a persoanei care a condus autoturismul, cu amendă în valoare de 1.485 lei, precum și la reținerea permisului de conducere al acesteia, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule, pentru o perioadă de 90 de zile“, a informat IPJ Ilfov.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #28  
Vechi 08.04.2024, 23:23:30
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.568
Implicit

https://www.youtube.com/watch?v=1qH0fHmxNmk

Fiul Dianei Șoșoacă, mărturii și acuzații grave în instanță la adresa tatălui său vitreg

Mi se face rau cind aud cum vorbeste de rau cu seninatate despre tatal sau care l-a crescut.
Acest cuplu Sosoaca face o mare greseala ca isi tarasc copii prin tribunale. Ea, care-i avocat ar fi trebuit sa-si dea seama de ce greseala capitala face. Femeia este orbita de furie. Deja se vede dupa baiat ca este foarte afectat desi se tine batos.
Sunt surprins ca judecatorul care-i audiaza nu i-au pus in vedere Dianei S. ca nu este o idee buna sa-si implice copiii in circul lor.

Doamne lumineaz-le si linisteste-le mintile!
__________________
Menirea omului pe pamant nu este de a manca si de a-si face nevoile ci sa ajunga asemenea lui Dumnezeu Tatal.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 08.04.2024, 23:33:09
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.968
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cozia Vezi mesajul
Mai degrabă aruncă totul în aer pt acel 5% care-i asigură 5 ani la căldurică, încep să cred că și boschetăreala asta publică la care nici Vadim nu s-a coborât (când vine vorba de propria-i familie) și niciun politician are tot interesul de a ține prima pagină a știrilor pt reclamă și spațiu de emisie gratuit.

Cel mai bine e să nu o mediatizăm deloc pe această făptură, va pica și ea sub prag mult mai repede, fără să fi fost la guvernare, dacă nu face acum 5% un loc se redistribuie la AUR și poate intră și Mihai Neamțu, îl prefer oricând pe el în P.E. decât pe madame Iovanovic.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 09.04.2024, 15:53:36
MineaPeter MineaPeter is online now
Member
 
Data înregistrării: 14.11.2017
Locație: Pitesti, RO
Religia: Ortodox
Mesaje: 55
Unhappy

Citat:
În prealabil postat de Iorest Vezi mesajul
Mai degrabă aruncă totul în aer pt acel 5% care-i asigură 5 ani la căldurică, încep să cred că și boschetăreala asta publică la care nici Vadim nu s-a coborât (când vine vorba de propria-i familie)
Bine punctat cu Vadim Tudor!
Cu toată culoarea lui de limbaj, Vadim Tudor și-a respectat mult-mult familia de origine și pe cea întemeiată de el, desigur. Iar mamei sale i-a păstrat o pioasă amintire, chiar în ultima lui zi de viață s-a sprijinit în ușa casei și a zis ceva de forma: „Astăzi e ultima mea zi. Mamă, azi vin la tine!”

Chiar am văzut de curând pe YouTube un clip cu soția văduvă și una din fetele lui Vadim Tudor, doamna a vorbit despre Vadim Tudor cel din familie (pe care publicul nu îl cunoștea cu adevărat) și despre ultima sa zi de viață din 2015. Este clar că Tribunul și-a respectat familia, ceea ce este o diferență de clasă față de ce vedem că se petrece la Pianina Politicii Românești!
Unde mai pui că și numele ei de familie ar putea ajunge... Macovei (dacă domnul Silvestru finalizează divorțul și îi ia înapoi numele cu Ș).

Eu personal am aflat din 2020 de existența doamnei Dian(in)a, prin vară cred, era deja perioada virusului cu coroniță și ea tuna și fulgera împotriva restricțiilor, iar oamenii o apreciau pentru „atitudine”. Ar fi putut fi o veritabilă Doamnă de Fier a politicii românești, și britanicii au avut-o așa pe Margaret Thatcher, dar ceea ce vedem până acum se aseamănă zgomotului mult care este făcut de butoiul gol!

Săptămâna trecută tanti Diana a avut totuși dreptate cu momentul acela de reculegere în memoria semenilor noștri uciși la bombardamentul din marțea de 4 aprilie 1944, când americanii erau dușmani oficiali cu noi. Iar faptul că de pe scaune (și chiar și din lojile de sus, aparent) nu prea au reacționat oamenii ne spune iarăși niște lucruri. Dar nu tocmai despre persoana ei, ci mai mult despre ceilalți aleși ai noștri!

Ea, însă, ar fi făcut bine să ne ofere o pildă bună a vieții de familie cu bărbatul și copiii. Și să nu gireze prin prezența ei un eveniment cu orientare New Age. Ca să dăm doar aceste două exemple de purtare ieșitoare din rânduiala bunei Ortodoxii. Insultele televizate și gura mare pusă pe cleveteală și țipat nu sunt soluția cea bună. Pe noi înțelepciunea poporului ne învață că „Câinele care latră nu mușcă”, pardon de cacofonie, și mai au și spaniolii un proverb: „Depinde de câinele care mușcă, doare sau nu”!

În vizită pe pământul Vaticanului celui eretic, ea s-a conformat frumos atunci când polițistul (sau carabinierul, ce-o fi fost) i-a cerut să nu mai filmeze, în schimb a înălțat gura atunci când polițiștii noștri, pe pământ străbun, au penalizat-o luna trecută cu mașina. Un bun conducător de noroade, sau un om care se vrea a fi astfel, trebuie să aibă și dreapta măsură în purtarea față de autoritățile pământești, or abordarea de tipul „Pentru alții mumă, pentr-ai noștri ciumă” este dublu standard!

Iar legat de cumpăna comportamentului demn și vertical, când cineva susține niște principii trebuie să fie bine echilibrat și în gesturi, nu doar în vorbire. Atunci când a fost oribilul incendiu de la Matei Balș, când cinci oameni au plecat mai devreme de pe acest Pământ, tanti Diana mergea dimineața nervoasă către intrarea în spital, amenințând să intre cu forța acolo unde „românii nu aveau voie”, dar nu mai găsesc filmarea cu secvența aceasta exactă , ideea este că ea s-a împiedicat pe tocuri!
Cine este hotărât pentru ceva, trebuie să și pășească bine! Iar Domnul ne-a dat minte și puterea de a judeca și de a discerne lucrurile vieții, ceea ce și facem atunci când este vorba de cineva care pretinde să conducă destinele celorlalți, așa cum este dânsa.

Astfel, nu putem spune exact că Diana Șoșoacă este varianta feminină a lui Corneliu Vadim Tudor. Cultura, memoria și familismul Tribunului rămân marcante. Probabil amândoi vor rămâne în istoria recentă drept aspiranți eșuați la fruntea țării. Nu a fost să fie ca Tanti Vio să fie prima femeie președinte, mă îndoiesc că vom avea o „Zeiță a Vânătorii” acolo (fie-mi iertată exprimarea păgânească). Dacă ne va fi dat să avem o președintă, bine ar fi ca aceasta să fie o ortodoxă credincioasă și un bun model de mamă și femeie destoinică, fără gura slobodă aiurea!
__________________
La sfârșitul lumii, toți vom învia!

Last edited by MineaPeter; 09.04.2024 at 15:56:08.
Reply With Quote
Răspunde