Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Viata monahala > Calugarul
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 19.03.2009, 12:07:52
adeodatus adeodatus is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.09.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 21
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
No comment!Daca privesti lucrurile superficial nu ai cum sa intelegi,iar eu scriu pentru cei care nu privesc doar de suprafata.
Afla ca intro oarecare masura am inteles ce ai vrut sa spui.
Iertare! Vreau sa stiu doar daca insuti tu stii ce scrii. Pilda ta nicidecum nu schimba frumusetea si tainica splendoare a vietii unui monah fie el patimas sau neputincios in a carui ochi se vede trasaturile fine ale unui barbat (sau respectv femeie) normal ... si nu inger.
Da nu sunt ingeri din fire , sunt ingeri din duh. Si daca a ajuns un oarecare din monahi sa doreasca din cele ale firii omenesti normale, cum o numesti tu, e tragic dar nu e inca o tragedie. Ceea ce vezi tu, dupa cum inteleg eu, trasaturi fine a unui barbat normal (oare monahii nu sunt barabati normali) e insalare.
Ma intreb cu sa ajuns pina la aceea ca acel preot sa roage asa ceva. Ce motiv a avut si cine ia dat motiv ca sa-si ea indrazneala, pricina de poticneala?
tu ai mai postat cateva intimplari de asa gen care , cred eu, ca nu e normal, nu e locul lor aici.
Iertare!
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
De la lume adunate, si-napoi la lume date... ucenic Generalitati 27 28.06.2012 22:50:26
Ce manastire recomandati ? Petre. Calugarul 40 07.02.2012 16:14:13
O manastire uitata de lume: Bezdin Ilie Pelerinaje la locuri Sfinte 17 26.09.2010 22:32:10
Despre lume si lepadarea de lume buiacu gabriel Intrebari utilizatori 12 10.08.2010 11:27:11