Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.08.2009, 17:07:50
mitospitea mitospitea is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 08.08.2009
Mesaje: 1
Implicit Insarcinata 6 luni - tumora craniana de 4,8/5,1/3,4 cm

La inceputul lunii iulie eram o mamica fericita, cu o fetita de 7 ani - Anastasia si insarcinata in sase luni cu un baietel. Aveam incredere si speranta ca totul va fi bine.
La un control de rutina i-am spus medicului ginecolog ca din cand in cand simt o amorteala in partea dreapta a corpului, la inceput mai rar – o data pe saptamana, si apoi din ce in ce mai des – de cateva ori pe zi. Am fost internata la neurologie si in urma unui RMN am aflat ca am o tumora fronto-insulara de 4,8cm/5,1cm/3,4 cm.
Recomandarea medicior a fost sa intrerup sarcina pentru a putea face biopsie, radioterapie, operatie. Ei spera intr-o buna recuperare postoperatorie pentru ca sunt sanse mici sa raman asa cum sunt, cel mai probabil voi ramane paralizata pe dreapta.
Insa mi-e imposibil sa renunt la copil desi mi s-a spus ca pot paraliza sau chiar muri in orice moment.
Il simt miscand si stiu ca are incredere in mine. El nu este afectat de crizele mele de paralizie, desi eu simt de fiecare data o frica imensa …
Am decis sa facem cezariana la 34 saptamani, caci asa ar avea sansa sa traiasca si sa fie botezat. Sa nu ramana un suflet ratacit.
Am luat legatura cu un neurochirurg din Canada (Institutul de Neurochirurgie din Montreal) si acest medic este mai optimist in privinta operatiei si a sanselor de a nu ramane paralizata, ei au avut deja cazuri similare pe care le-au rezolvat cu succes. Trebuie sa strang pana in octombrie-noiembrie 75.000 CAD. Nu stiu daca voi reusi, insa eu vreau sa incerc pentru copiii mei, atfel voi fi paralizata cu 2 copiii … unul nou nascut...
Este greu pentru Anastasia sa inteleaga ce se intampla, cu mintea ei de copil mi-a spus ca daca eu si bebe vom muri vom merge in Rai, iar ea va ramane aici sa aiba grija de tati.
Plange … dar i-am explicat ca noi oamenii nu putem intelege intotdeauna planurile lui Dumnezeu.
POCORA DORA GABRIELA - BRD PITESTI, B-dul Republicii, Nr. 69 bis, Arges
COD SWIFT: BRDEROBU
RON - RO27BRDE030SV78408300300
EURO – RO18BRDE030SV78408480300


Va multumim!
Attached Images
File Type: jpg Anastasia2.JPG (16,2 KB, 18 views)
File Type: jpg Dora si Anastasia.jpg (38,2 KB, 26 views)
File Type: jpg RMN.JPG (8,5 KB, 18 views)
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Femeia insarcinata (din minunatele Invataturi - sfaturi duhovnicesti ) cristiboss56 Nunta 23 04.02.2013 21:52:14
Sunete ciudate...produse indirect de societatea/specia-tumora a Homo sapiens. Theodor_de_Mopsuestia Generalitati 6 16.07.2012 07:59:28
Rugaciunea de Luni laura adina Intrebari utilizatori 8 28.11.2011 08:58:38
femeie insarcinata in post ginabadea Postul 26 24.03.2010 10:59:50
Rugaciune pentru a ramane insarcinata? mehiel Rugaciuni 1 12.12.2008 18:58:51