Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 21.01.2012, 03:54:07
florintoro florintoro is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2010
Mesaje: 5
Implicit minunile de azi

mi-a venit asa in gand ,dupa multa rugaciune si dupa ce am fost binecuvantat sa ma gaseasca Sfantul meu protector (SFANTUL ANTONIE CEL MARE),sa fac un topic unde sa impartasim experientele cu Dumnezeu,practic minunile din zilele noastre,cu sfintii,raspunsurile la cererile rugaciunilor noastre si sa le adunam pe toate intr-o carte(sunt sigur ca sunt numeroase)si sa le public pentru acei oameni care nu mai au nadejde in DUMNEZEU,care si-au pierdut firul credintei.Poate in acest fel dam si noi o mana de ajutor si daca intoarcem macar cateva persoane pe drumul cel bun atunci ne-am indeplini scopul.
O sa incep eu prin a relata o intamplare traita nu de mine ci de fratele meu in urma cu cativa ani.Fiind elev la seminarul teologic din Bucuresti fratele meu trebuia sa plece intr-o excursie in Italia.Evident ii trebuia un pasaport,pe care de altfel l-a avut dar il pierduse inainte cu doi ani.Bineinteles ca nu avea bani sa-si faca altul;,parintii nostri nu erau instariti,s-a gandit sa citeasca acatistul sfantului Mina sperand el ca-si va gasi pasaportul pierdut.Nu a trecut foarte mult timp si un taximetrist opreste in fata lui si cu pasaportul in mana l-a recunoscut pe fratele meu si i l-a inapoiat.Dupa doi ani de zile fratele meu a gasit pasaportul pierdut chiar inainte de plecarea in Italia.Trebuie doar sa avem incredere oarba in Dumnezeu si in Sfintii nostri protectori si vom realiza intotdeauna ceea ce dorim.Astfel de intamplari cu Sfantul Mina mai sunt.Sper sa reusesc sau sa reusim daca se mai ofera cineva sa adunam aceste intamplari si sa le transmitem mai departe.daca se mai aduna ceva mai cunosc o experienta cu Sfantul Mina care a dus la ridicarea unei biserici,dar trebuie mai intai sa intreb persoana in cauza daca pot sa povestesc intamplarea
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
minunile Sf. Nectarie 2 cosmin_82 Intamplari adevarate 682 12.01.2023 13:29:14
minunile sf. nectarie cosmin_82 Intamplari adevarate 140 17.04.2020 06:26:54
minunile Sfantului Nicolae steliana-steli Generalitati 12 03.08.2014 20:17:37
Minunile lui Iisus Florin Liviu Generalitati 24 21.01.2011 22:47:33
Din minunile Maici Domnului Laurentiu Generalitati 11 12.02.2007 00:50:39