Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 31.08.2008, 23:07:03
cotorceanucarmen cotorceanucarmen is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2008
Mesaje: 5
Implicit

Numele meu este Carmen si am 22 de ani sunt studenta in ultimul an la Ingineria si securitatea produselor alimentare.Pe timpul facultatii am lucrat in diferite locuri si in niciunul nu am ramas mai mult de cat as fi vrut.Imi doresc mult sa am un servici stabil si parca cel rau imi face in ciuda si nu ma lasa sa ma concentrez si sa imi fac treaba cat pot eu de bine.Daca s-ar putea sa ma ajutati si pe mine sa gasesc o rugaciune prin care sa ma rog la Dumnezeu sa ma ajute si imi pot tine slujba pe care mi-o doresc cu toata inima.Va rog din suflet sa ma ajutati
Reply With Quote
  #2  
Vechi 31.08.2008, 23:18:55
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Roaga-te la Dumnezeu, din toata inima ta, cu cuvintele tale.
Spui ca la nici un serviciu nu ai ramas mai mult decat ai fi dorit. Inseamna ca ai ramas cat ai dorit. Icearca sa doresti sa ramai mai mult.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 01.09.2008, 07:45:51
dux dux is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.05.2008
Mesaje: 10
Implicit

cred ca a fost o greseala de exprimare cu ramanerea conform dorintei ei :)
Reply With Quote
  #4  
Vechi 01.09.2008, 08:20:09
alynnna alynnna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.12.2007
Mesaje: 385
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cotorceanucarmen
Numele meu este Carmen si am 22 de ani sunt studenta in ultimul an la Ingineria si securitatea produselor alimentare.Pe timpul facultatii am lucrat in diferite locuri si in niciunul nu am ramas mai mult de cat as fi vrut.Imi doresc mult sa am un servici stabil si parca cel rau imi face in ciuda si nu ma lasa sa ma concentrez si sa imi fac treaba cat pot eu de bine.Daca s-ar putea sa ma ajutati si pe mine sa gasesc o rugaciune prin care sa ma rog la Dumnezeu sa ma ajute si imi pot tine slujba pe care mi-o doresc cu toata inima.Va rog din suflet sa ma ajutati
Cerem indrumari dar ne temem sa le urmam. Nu mai dati vina pe cel rau pentru patimile voastre! Spovedeste-te curat si ramaii sub ascultarea duhovnicului daca vrei sa-ti fie bine.:)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 01.09.2008, 09:30:56
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

??? poi daca ai numai ghinioane, nu te indeamna necuratul sa jertfeshti shi sa arunci la dihanii, la bube, la spurcaciuni, la fiare, nu te indeamna sa arunci copii frumoshi sau fecioare la idoli? la dumnezei straini? nu de alta dar ca sa-tzi fie bine, ca sa ai NOROC, nu vrei sa-tzi ghiceasca baba din GHIOC?... ca ne spune parintele Cleopa ce faceau unii in trecut, venea asha o carutza cu zeul noroc shi femeile care voiau sa le fie bine sa le mearga bine ishi dadeau copii sa fie arshi shi friptzi pe tigaie in fatza la zeul noroc, iar in alte partzi, ca sa nu-i atace dihania shi balaurul, il hranea cu fecioare shi astfel le mergea bine, iar altzii se multzumesc sa scuipe sau sa te injure sau sa blasteme asha ca sa fi ferit de diochi, deci sa faca spurcaciunea ca sa ai noroc... sa fi sanatos, ... nu te indeamna diavolul ca sa desfranezi shi sa te sulimenizezi ca sa fi frumoasa shi atragatoare shi apreciata de shef la locul tau de munca? tu ai zis ca doreshti o rugaciune... de ajutor... poi daca ceri ajutor Duhovnicesc de ce crezi in superstitzii? alipeshte-te de Biserica creshtin-ortodoxa shi rabdand pana la sfarshit ai sa te mantuieshti... ca asha ne-a promis Hristos-Dumnezeu. :)
Reply With Quote
  #6  
Vechi 01.09.2008, 13:20:31
cotorceanucarmen cotorceanucarmen is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.08.2008
Mesaje: 5
Implicit

va multumesc pentru sfaturi si cred ca asta o sa fac sa vorbesc cu parintele care ma va cununa pentru ca el este si duhovnicu meu si sa ma spovedesc la el.Va multumesc si sper din suflet sa fim prieteni buni
:):):)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 01.09.2008, 22:20:32
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de dux
cred ca a fost o greseala de exprimare cu ramanerea conform dorintei ei :)
Incurajarea prin gluma are, de multe ori, un efect mai bun decat un sfat mutros
Reply With Quote
  #8  
Vechi 02.09.2008, 11:47:57
filotegheorghe filotegheorghe is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.01.2008
Mesaje: 8
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cotorceanucarmen
Numele meu este Carmen si am 22 de ani sunt studenta in ultimul an la Ingineria si securitatea produselor alimentare.Pe timpul facultatii am lucrat in diferite locuri si in niciunul nu am ramas mai mult de cat as fi vrut.Imi doresc mult sa am un servici stabil si parca cel rau imi face in ciuda si nu ma lasa sa ma concentrez si sa imi fac treaba cat pot eu de bine.Daca s-ar putea sa ma ajutati si pe mine sa gasesc o rugaciune prin care sa ma rog la Dumnezeu sa ma ajute si imi pot tine slujba pe care mi-o doresc cu toata inima.Va rog din suflet sa ma ajutati
Nu conteaza cum te rogi...insa un lucru conteaza...sa te rogi mereu...( " daca te rogi numai atunci cand te rogi...inseamna ca nu te rogi..") ; daca o sa urmezi acest sfat pe care si eu la randul meu l-am primit ,cu siguranta o sa reusesti...si inca ceva...sa crezi cu adevarat atunci cand te rogi...
Reply With Quote
  #9  
Vechi 02.12.2008, 19:22:48
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Sunt situatii cand ajungem sa primim un anumit post, dar nu suntem pregati sa ne indeplinim sarcinile. Stiu, nu este usor sa intrii in raionul cu meserii si sa-ti alegi una dupa gust si pe masura, dar e bine sa ne mai analizam si noi inainte de a da curs unei cereri de angajare.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 03.12.2008, 19:38:01
goldfinger17 goldfinger17 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 05.06.2008
Locație: Craiova,Dolj,Romania
Mesaje: 72
Red face

Citat:
În prealabil postat de cotorceanucarmen Vezi mesajul
Numele meu este Carmen si am 22 de ani sunt studenta in ultimul an la Ingineria si securitatea produselor alimentare.Pe timpul facultatii am lucrat in diferite locuri si in niciunul nu am ramas mai mult de cat as fi vrut.Imi doresc mult sa am un servici stabil si parca cel rau imi face in ciuda si nu ma lasa sa ma concentrez si sa imi fac treaba cat pot eu de bine.Daca s-ar putea sa ma ajutati si pe mine sa gasesc o rugaciune prin care sa ma rog la Dumnezeu sa ma ajute si imi pot tine slujba pe care mi-o doresc cu toata inima.Va rog din suflet sa ma ajutati

cum au spus si cei de dinainte.... roaga-te cum poti tu si sa crezi din toata suflarea ta!!!!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mantuirea - numai la ortodocsi?! Florin-Ionut Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 1350 16.08.2013 12:05:58
Intrebari si nu numai cristiboss56 Calugarul 160 14.02.2013 23:09:01
Numai 6000 de ani ? Templier Knight Din Vechiul Testament 11 23.10.2011 21:06:39
AJUTOR ! Am numai 7 ani si am leucemie calinbadea Umanitare 16 15.06.2010 17:13:33
Liturghie numai dimineata? sophia Sfanta Liturghie 12 11.08.2009 15:39:59