Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 10.08.2011, 20:36:04
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Pentru rugaciunile Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu , si ale tuturor Sfintilor bineplacuti Tie , Doamne Iisuse Hristoase , Fiul lui Dumnezeu , te rog apara , miluieste , usureaza si tamaduieste de boala si suferinta in care se afla roaba Ta , Maria , sora , prietena si colega noastra de aici .
Amin!+
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 10.08.2011, 21:05:40
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Doamne!!!!!Mara e o femeie extraordinara!Extraordinara!M-a ajutat muuuuuuulttttt.Scuze Mara ca zic.Trebuie sa o ajutam.Sa ne rugam pentru ea.Sa punem pomelnice.Rugaciune,rugaciune,rugaciune!!!!!N-am cuvinte !Doamne iarta-ma Mara ca zic dar nu ma pot abtine.Trebuie sa stie lumea ce femeie esti!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 10.08.2011, 21:07:02
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Poate e de la Dumnezeu faptul ca sa fie cunoscuta Mara.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 10.08.2011, 22:12:19
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Imi pare tare rau, sa o ajute Bunul Dumnezeu pe Maria sa invinga boala, ca si ea a cerut ajutor pe forum pentru altii, vii sau morti!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 10.08.2011, 22:15:08
eu-cristina83 eu-cristina83 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2008
Locație: Undeva in minunata Romanie
Mesaje: 256
Implicit

Bunul Dumnezeu si Maica Donmului sanatate sufleteasca si trupeasca sa iti daruiasca scumpa mea.
__________________
"Asa sa traiesti pe pamant, ca si cum nu ai fi, dar la plecare sa lasi un gol in urma ta."-"Nebunul", Savatie Bastovoi
Reply With Quote
  #16  
Vechi 10.08.2011, 22:46:02
marius.b.'s Avatar
marius.b. marius.b. is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.07.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 22
Implicit

cuvintele sunt de prisos,mara-un suflet extraordinar cum rar gasesti!Dumnezeu sa o ajute!
Reply With Quote
  #17  
Vechi 10.08.2011, 23:46:14
Alexuta Alexuta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 31.07.2011
Mesaje: 12
Implicit

Suntem alaturi de tine cu totii,bunul Dumnezeu si Maica Domnului sa te intareasca,sa-ti dea putere sa invingi boala.Da,un suflet extraordinar cum rar intalnesti!Fii tare....
Reply With Quote
  #18  
Vechi 11.08.2011, 04:05:32
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Rugaciune puternica in momentele grele ale vietii

Draga Mara!

Aceasta rugaciune minunata am primit-o acum un an de la tine pe mail.
O postez aici pentru a putea fi citita de toti forumistii siteului crestinortodox in special pentru tine si de ce nu, pentru toti cei ce au nevoie de mangaierea sufletului!


Rugaciune puternica pentru momentele grele ale vietii


O,Dumnezeule Mare, mantuieste-ma de toate relele;
O,Dumnezeule Mare,care ai harazit magaiere tuturor Sfintilor,harazeste-mi-o si mie, Tu care ajuti si sprijini toate lucrarile, ajuta-ma si sprijina-ma in toate nevoile, scapa-ma de toate primejdiile, de toti dusmanii vazuti si nevazuti.
In numele Tatalui care a creeat lumea, in numele Fiului care a rascumparat-o, in numele Sfantului Duh care a implinit legea in toata a ei desavarsire.

Binecuvantarea lui Dumnezeu Tatal care cu cuvantul a zidit lumea, sa fie pururea cu mine ......!
Binecuvantarea Domnului Iisus Hristos, fiul Marelui Dumnezeu, sa fie pururea cu mine.....!
Binecuvantarea Sfantului Duh cu cele mai scumpe daruri ale Sale, sa fie pururea cu mine ... !

Doamne, norii grei ai nenorocirilor si ai supararilor se abat asupra capului meu si intristarile sfasietoare ma coplesesc, dar ma mangai ca Tu ma iubesti si aceasta incredintare ma incurajeaza. Plin(a) de nadejde in dragostea si bunatatea Ta, nu voi lasa sa ma biruiasca impotrivirile soartei, ci ma voi lupta cu curaj, caci numai cu ajutorul Tau voi reusi.

La tine, dar Preabunule Doamne , alerg si ma rog:vino grabnic si ma mantuie cu puterea Ta, cu mila Ta, precum ai mantuit si pe Petru cel ce venise pe apa; intinde-mi mana ca si lui si mai presus Doamne da-mi sanatate si..........(se spune o singura dorinta).

Doamne, ai mila si nu zabovi si primeste cu bunatatea Ta rugaciunea mea ce o fac catre Tine, apara-ma cu Harul Tau si ajuta-ma sa fiu statornic in angajamentul ce-l iau fata de Tine: de a da o bucata de paine la saraci si de a ma ruga pentru cei aflati in primejdii sau suferinta si pentru mantuirea tuturor oamenilor.

Trimite Doamne binecuvantarea Ta peste dusmanii mei cunoscuti....(se spune numele) si necunoscuti si indreapta-i cu ganduri bune spre mine si spre toti ai casei mele.

Tu Doamne, doresti ca omul sa traiasca in unire si dragoste pe pamant.
Fa-i si pe cei ce ma asupresc, ma urasc, ma chinuiesc, ma napastuiesc, ma descurajeaza, ma desconsidera, sa cunoasca milostivirea Ta si lumineaza-le Tu , Doamne, inima lor si fa-o primitoare de dragoste, ca sa traim in deplina unire, cu inima curata si ne iarta noua greselile precum iertam celor ce ne gresesc noua.
AMIN!

__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 11.08.2011 at 04:07:38.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 11.08.2011, 04:53:03
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Anul trecut am avut ocazia sa o imbratisez pe Mara parca o vad cum venea catre mine cu un pachetel cu ce a putut si ea sa nu ma intampane cu mana goala. Este o dulce de femeie cu un suflet mare de tot. Draga mea Mara Domnul sa te ajute sa te faci sanatoasa si sa ne vedem din nou in acelasi park.
Maica Domnului Stapana noastra sa te acopere cu Acoperamantul ei cel Sfint.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #20  
Vechi 11.08.2011, 10:06:59
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit Pt draga noastra Mara!

Atotputernice Doamne, Tamaduitor al sufletelor si trupurilor, care cobori pe oameni si tot Tu ii ridici, care pedepsesti si vindeci din nou, ai mila de Maria, pentru ca este bolnava. Intinde-Ti bratul Tau tamaduitor, si vindeca pe ea, si ridica-o din patul de suferinta. Goneste duhul de slabiciune din ea si departeaza de la ea durerea, ranile, febra si slabiciunile. Daca are pacate si greseli, iarta-i-le, din dragostea Ta pentru oameni. Dumnezeule ai mila de ceea ce a zidit mana Ta, intru Iisus Hristos, impreuna cu care esti binecuvantat si cu bunul si de viata datatorul Sfantul Duh, acum si in vecii vecilor. Amin.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Rugaciune pentru elevi si pentru profesori spre_rasarit Sectiune dedicata profesorilor de religie 5 07.07.2012 03:50:19
Rugaciune pentru cei pierduti Jitariu Intrebari utilizatori 0 09.12.2011 10:12:35
Rugaciune pentru mine T E O L O G U L Umanitare 17 10.06.2011 22:45:09
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 23:45:09
Rugaciune pentru sot Tia Rugaciuni 0 27.11.2008 13:34:22