Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 07.11.2008, 14:12:48
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de elom Vezi mesajul
Când e ger mă gândesc că pe sub o fustă (chiar și lungă) intră ceva frig, pe când pantalonii oferă o izolație termică mai bună.
Elom, ca purtatoare atat de fusta , cat si de pantaloni, pot sa-ti spun, ca in mod surptinzator, e mai cald in fusta, decat in pantaloni. Vorbesc de o fusta si un pantalon de aceeasi grosime. Nu stiu de ce, dar asa e. Poate are cineva o explicatie, caci eu m-am tot gandit, dar nu am gasit raspunsul.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 07.11.2008, 15:00:09
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

minciuna afishata a sulimenizatelor shi naivitatea prostului de a-shi crede deznadejdea "vindecata" prin inshelare, groapa in care cad totzi malahishtii shtiintzifici shi increzutzi... asta pare ca e moda, asha ca o pozitzie superioara, o mimica, un sevraj, o juNaluciferizare, o mishcare, un balans ce parca ar spune: ia priveshte shi hai pizmuieshte ori pofteshte ca uite asha de calitate sunt shi eu ca pantalonii, ca blugii, ca stofele pe care le port, ori ca bronzul shi pudrele de pe fatza, ori ca lacurile de unghii shi auriul shuvitzelor ori albastrul fardurilor, iar prin ele vei vedea shi goliciunile mele rotunjite shi ademenitoare... fructul... e pentru tine... shi pentru tine... shi pentru tine...

Reply With Quote
  #13  
Vechi 07.11.2008, 15:31:41
PLMA PLMA is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.11.2008
Mesaje: 11
Implicit Despre portul femeilor

Ce este in interiorul omului, se vede pe afara! Bogatia vestimentatiei si accesoriilor demonstreaza saracia interioara! Cu atat mai mult imbracamintea indecenta, nu are nici-o scuza! Bunul simt si pudoarea, au ajuns sa fie caracteristici foarte rare! Tinuta ostentativa nu are decat scopul de a manifesta sexualitate! Frigul, nu este nici el o scuza...pe sub fusta de dimensiuni decente (pana la gamba) se pot purta dresuri groase din bumbac, chiar pantaloni! Pe orice temperatura, decenta si simplitatea femeii ar trbui sa fie calitatile de baza! Numai o revolutie spirituala, poate schimba cursul istoriei!
Doresc tuturor LUMINA, IUBIRE, INTELEPCIUNE, VOINTA, FORTA DIVINA, AMIN.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 07.11.2008, 15:45:24
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

daca purtatzi pantaloni macar purtatzi ceva peste ca sa va acopere formele, iar fustele, ne spune CLD asha de lungi incat sa nu se vada osul genunchiului... Iar preasfanta Nascatoare de Dumnezeu nu doreshte nici pe copilashii de tzatza sa-i lase descoperitzi, ci shi lor le acopera goliciunile oricat ar fi de mititei... shi neshtiutori...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Societatea Nationala Ortodoxa a Femeilor Romane maria32 Spiritualitatea ortodoxa 3 01.10.2012 01:18:20
Portul popular/traditional romanesc zaharia_2009 Generalitati 32 03.09.2012 16:54:30
Intrarea femeilor in altar si a barbatilor care ajuta preotul sophia Biserica Ortodoxa Romana 203 26.07.2010 01:08:35