Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1201  
Vechi 25.07.2010, 16:11:27
sia's Avatar
sia sia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.11.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 453
Implicit La multi ani , Jeni !

Din toata inima iti doresc

La multi ani cu sanatate ,
pace si belsug in casa , zile senine sa-ti dea Domnul si multe bucurii de la copii .

Cu tot sufletul te imbratisez .
Attached Images
File Type: jpg o inima din panselute.jpg (23,3 KB, 5 views)
__________________
Slava Lui Dumnezeu pentru toate !
Reply With Quote
  #1202  
Vechi 25.07.2010, 16:15:35
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

La multi ani, Marina si Jenica, sa fiti sanatoase si sa va dea Dumnezeu tot ce aveti nevoie!
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #1203  
Vechi 25.07.2010, 17:33:13
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

La multi ani, Marina si Jenica!Dumnezeu si Maica Sfanta sa va ocroteasca !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
  #1204  
Vechi 25.07.2010, 17:36:11
anastasia2008's Avatar
anastasia2008 anastasia2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2008
Locație: Acum, in Valenii de Munte, Prahova.
Religia: Ortodox
Mesaje: 155
Implicit



La multi ani, Jenica! Sa-ti daruiasca Dumnezeu multe bucurii!
__________________
Si-mi pare atat de rau ca se mai poate,
Gasi atata vreme pentru ura,
Cand viata nu-i decat o picatura,
Intre minutul acesta care bate ... si celalalt.

Si-mi pare neinteles si trist,
Ca nu privim la cer mai des,
Ca nu culegem flori si nu iubim,
Noi, cei care asa de repede murim.

http://pensiuneaverasilivia.wordpress.com/
Reply With Quote
  #1205  
Vechi 25.07.2010, 17:43:03
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit

La multi ani. Multa sanatate si fericire.
Reply With Quote
  #1206  
Vechi 25.07.2010, 18:06:21
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Imi cer scuze ca nu prea urez la multi ani tuturor forumistilor de ziua lor.Greseala mea.
Vreau sa urez acum un cat mai calduros LA MULTI ANI tuturor forumistilor ce si-au serbat ziua de nastere.

Sa traiti si aveti credinta si speranta in Dumnezeu!Doamne ajuta!
LA MULTI ANI!
Reply With Quote
  #1207  
Vechi 25.07.2010, 20:21:51
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit La multi ani !

Jenica draga!
A mai trecut un an, cu bune, cu rele...
Eu iti doresc din sufllet numai bine, spor in toate, sanatate tie si intregii familii, har duhovnicesc, rabdare si nadejde alaturi de traditionala urare " LA MULTI ANI! "


" Iubirea este viata...si viata e iubire! Ranile sufletului se vindeca cu dragoste...iubeste ca sa fii iubit...iarta ca sa fii fericit! Nimic nu este greu in viata asta daca ai alaturi iubirea insa fara ea inima va fi mereu trista. E-atat de usor sa spui "te iubesc" unei persoane dar daca nu sunt spuse cu suflet cuvintele acestea nu fac decat sa raneasca inimi. Iubirea e o binecuvantare de la Dumnezeu ... cei care au parte de ea nu o stiu aprecia la adevarata ei valoare ... iar cei ce nu cunosc sentimentul acesta minuntat si-ar da si viata pentru o clipa de iubire! Viata oricum nu inseamna nimic fara dragoste...e doar un desert al inimii. Dar e atatde greu sa intalnesti iubirea adevarata...e ca si cum ai incerca sa atingi stelele... Drumul spre dragoste e pavat cu spini si suferinta.!"
Attached Images
File Type: jpg Maica Domnului si Pruncul Iisus Hristos (4).jpg (37,9 KB, 1 views)
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #1208  
Vechi 25.07.2010, 22:12:40
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Sa nu-l uitam nici pe Batranul Paisie Aghioritul..

Dragii mei,
Stapana sa va rasplateasca gandurile bune pe care mi le-ati trimis. Unii prin emailuri altii prin sms altii prin telefon altii aici pe forum. Unora am raspuns altora nu am avut timp sa mai raspund..iertati-ma!

Asa cum a scris deja Dorina iubita mea prietena ( multumesc pentru minunatele flori surioara mea draga) am avut bucuria sa traiesc Sfanta Liturghie astazi langa parintele Arsenie Papacioc.
Slujba s-a tinut afara in altarul improvizat de vara iar toate rugaciunile au fost citite cu glas tare... a fost cea mai emotionanta Liturghie.
A fost cel mai frumos dar pe care mi l-a facut Stapana.

Am fost departe de voi o saptamana dar nu v-am uitat. Abia am ajuns acasa, sunt obosita dar fericita!

Trei zile am fost in Bucuresti. Cu unii dintre voi m-am intalnit pe altii doar v-am pomenit..
Au fost trei zile frumoase de pelerinaje scurte. Cu mila Stapanei am ajuns si la Cernica.

La multi ani Marina, chiar daca esti suparata pe mine eu tot te iubesc. Iar tie Cristian..sanatate multa si mantuire!
Desi sunt aspra cu voi uneori, va iubesc!

Stapana cea multmilostiva sa ne bucure sa ne tamaduiasca sufletele bolnave si sa ne astepte asa cvum frumos spunea parintele Paisie Olaru la usa raiului. Ca de ne va intampina acolo noi cu putere si credinta vom striga:
Usa milostivirii deschide-ne-o noua Stapana...iar eu am nadejdea ca Ea, Preabuna Stapana nu ne va lasa pe afara...

Doamne Iisuse Hristoase Fiul Lui Dumnezeu pentru rugaciunile Stapanei ale Sfintei Ana a carei pomenire o savarsim astazi si ale Batranului Paisie Aghioritul pe care il pomenim astazi miluieste-ne pe noi pacatosii si ne mantuieste!
AMIN!

Last edited by eduardd; 25.07.2010 at 22:23:29.
Reply With Quote
  #1209  
Vechi 26.07.2010, 00:41:24
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Smile si de la mine, cu un pic de intarziere

La Multi Ani, Jenica draga!
Sa-ti dea Domnul sanatate, dragoste si multe bucurii iar sufletul sa-ti fie mereu proaspat ca o primavara!


Reply With Quote
  #1210  
Vechi 26.07.2010, 03:12:18
MarinaAlca's Avatar
MarinaAlca MarinaAlca is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2008
Locație: The Land from Down Under
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.048
Implicit

Multumesc tuturor celor care au avut un gand bun si pentru mine in aceste zile.
Dumnezeu sa va rasplateasca.

Last edited by MarinaAlca; 26.07.2010 at 04:14:52.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Membri ai familiilor regale vest-europene "cuce- PadreCory Generalitati 69 04.07.2010 18:14:17
Hristos a inviat! si pentru membri altor confesiuni crestine mihailt Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 6 09.04.2010 01:20:01
FORUM iosif Generalitati 16 30.06.2009 08:17:16
Aniversari nede_mar Generalitati 1 30.08.2008 16:59:34
Aniversari si comemorari ancah Stiri, actualitati, anunturi 9 31.08.2007 08:01:08