Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 01.07.2011, 23:21:27
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

ei au si mijloace mai eficiente pentru suicid... A avea o arma in dotare e mai lesne sa duci pana la capat un gand necugetat. Doamne, opreste-i !
Reply With Quote
  #32  
Vechi 01.07.2011, 23:56:57
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
ei au si mijloace mai eficiente pentru suicid... A avea o arma in dotare e mai lesne sa duci pana la capat un gand necugetat. Doamne, opreste-i !
Pai daca ar lasa orgoliile la o parte, prin care multi dintre ei probabil ca le place sa se vada indistructibili prin urmare neavand nevoie de ajutorul nimanui si ar mai da iama pe la un preot sau macar un psiholog, asa cum si este recomandat in cazul lor, probabil ca ar folosi arma aia din dotare mai cu folos, sau ar pune-o deoparte si si-ar gasi o alta meserie, ramanad astfel numai cei capabili.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)
Reply With Quote
  #33  
Vechi 03.07.2011, 22:07:55
hydro314 hydro314 is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.05.2011
Mesaje: 83
Implicit

de la bani se trage. e rau fara bani-preturile cresc la gaze, curent, benzina.
le trebuie multi psihologi, multi preoti sa-si spuna pasurile-au o meserie foarte grea.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 04.07.2011, 01:25:30
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de guardian knight Vezi mesajul
Sinuciderile pe banda rulanta, din politia romana, mi se pare prea simplist explicate, doar printr-o eroare de selectie, datorata,vezi doamne,nepotismului generalizat al societatii romanesti din toate guvernele !

Nepotism,a fost,dati-mi voie,in egala proportie in toate ramurile economiei nationale de stat(banuind ca in sectorul privat a fost mai redus !) si deci, pe cale de consecinta : parca nu am auzit prea multe cazuri de doctori angajati pe pil se se fi sinucis, sau de profesori...etc...

Deci, raman la ieea ca trebuie gasit un alt tip de explicatie, pt acest fenomen, incredibil,al sinuciderii politistilor !
Cate cazuri au fost pana la urma? Zeci, sute?
Cu un an in urma erau cu adevarat mai putine?
Eu nu cred.

Diferenta este mediatizarea.
Care este scopul ei?

Doua posibile raspunsuri:
1. Se submineaza increderea populatiei in Politie. Apropo de masurile economice, urmand ca si ei sa fie stransi cu usa.

2. Sunt curios daca nu o sa urmeze punerea in discutie a dezarmarii politistilor. Sa fuga doar cu bastonul dupa infractori, cum este in Anglia.
De ce, asta e alta intrebare interesanta..
Reply With Quote
  #35  
Vechi 04.07.2011, 08:41:17
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Increderea mea in politistii din Romania, politia la noi fiind una dintre institutiile cu gradul cel mai ridicat de coruptie, este demult pierduta.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)
Reply With Quote
  #36  
Vechi 04.07.2011, 09:44:24
Pascaru Manole Pascaru Manole is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 19
Implicit Desfiintare

De ce nu se desfiinteaza;politia,jandarmii,armata(daca mai exista).in acest mod,nu si-ar mai pune capat zilelor.tot ce se numeste forma de asupritori,tortionari,hingheri,calai si oprimatori:imediat sa inceteze activitatea.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 04.07.2011, 10:10:42
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pascaru Manole Vezi mesajul
De ce nu se desfiinteaza;politia,jandarmii,armata(daca mai exista).in acest mod,nu si-ar mai pune capat zilelor.tot ce se numeste forma de asupritori,tortionari,hingheri,calai si oprimatori:imediat sa inceteze activitatea.
Politistii, jandarmii etc sunt asupritori? Ok. Hai sa desfiintam politia. Si cand o sa fie anarhie si toti o sa ucida si o sa fure in dreapta si'n stanga, sa vedem cui te mai plangi.
Reply With Quote
  #38  
Vechi 04.07.2011, 10:44:36
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Politistii astia sunt ca patrunjelul in zeama! Cu ei sau fara ei e asisjderea
Mi-au spart hotii casa de doua ori. Politistii au venit, au constatat, au facut procesul-verbal dupa care never ever n-am mai primit nici macar un telefon de la ei. A doua oara mi-au spart casa sub nasul lor....
Care se sinucid dintre ei se sinucid de fraieri ce sunt! Pai au creierul atat de relaxat ca au timp sa se gandeasca la toate tampeniile posibile. Cazuri de rezolvari spectaculoase vedem doar in filme ca la noi nu prea am vazut. Astia ai nostri sunt genul de iubareti,ingamfati si afaceristi. Inca n-am vazut pe nici unul stresati sa rezolve un caz.
Se cred Dumnezeu in persoana au impresia ca nimic nu-i poate atinge.
Reply With Quote
  #39  
Vechi 04.07.2011, 11:04:29
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Care se sinucid dintre ei se sinucid de fraieri ce sunt! Pai au creierul atat de relaxat ca au timp sa se gandeasca la toate tampeniile posibile. Cazuri de rezolvari spectaculoase vedem doar in filme ca la noi nu prea am vazut. Astia ai nostri sunt genul de iubareti,ingamfati si afaceristi. Inca n-am vazut pe nici unul stresati sa rezolve un caz.
Se cred Dumnezeu in persoana au impresia ca nimic nu-i poate atinge.
Habar n'ai ce vorbesti!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 04.07.2011, 11:33:59
maria40's Avatar
maria40 maria40 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2010
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lilith23 Vezi mesajul
Habar n'ai ce vorbesti!
Nu esti obligata sa citesti ce-am scris si mai ales nu trebuie sa fi de acord cu mine.
Cum eu ignor tot ceea ce postezi tu adica pur si simplu nu citesc ceea ce scrii tu, te rog si pe tine sa faci la fel.
Multumesc!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am incercat sa ma sinucid Stefan500 Eutanasia 221 29.07.2014 08:57:42
patriarhi romani diesel_bazatu Biserica Ortodoxa Romana 25 22.05.2013 12:15:08
Mentalitatea la romani costel Generalitati 13 12.03.2012 22:04:33
ROMÁNI NEDREPTATITI C-tin Teologie si Stiinta 16 12.01.2009 21:45:14
Despre legea duhovniceasca, in 200 de capete patinina34 Despre Sfanta Scriptura 7 02.01.2009 21:14:37