Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 04.07.2011, 12:56:57
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Lilith are dreptae in felul ei. politistii sunt un rau necesar, asa corupti cum sunt, fiindca cat de cat mai tin lucrurile sub control. Daca vreti este ca si chestia cu roata avand cauciucul spart. O masina cu cauciucurile sparte (Politia Romana) cat de cat mai merge insa o masina fara roti sta pe loc.

Raul avand o politie corupta este totusi mai mic, dar tot rau este, decat raul pe care l-am trait in lipsa ei. Mai ales avand in vedere mentalitatile din Romania cand unii ti-ar da in cap pentru 100 de lei.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)

Last edited by Delirul; 04.07.2011 at 12:59:24.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 04.07.2011, 13:06:56
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Nu toti politistii sunt corupti.
Acum este momentul ca sa plece cei corupti.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 04.07.2011, 13:30:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lilith23 Vezi mesajul
Habar n'ai ce vorbesti!
Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Nu esti obligata sa citesti ce-am scris si mai ales nu trebuie sa fi de acord cu mine.
Cum eu ignor tot ceea ce postezi tu adica pur si simplu nu citesc ceea ce scrii tu, te rog si pe tine sa faci la fel.
Multumesc!
Fetelor, simpatiile personale incercati sa le impartasiti pe MesajePrivate.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 04.07.2011, 13:38:44
hydro314 hydro314 is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.05.2011
Mesaje: 83
Implicit

Nu toti politistii sunt corupti.
Acum este momentul ca sa plece cei corupti.

Surpriza-vor pleca cei fara bani.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 04.07.2011, 13:58:48
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

As dori ca persoanele care vorbesc despre coruptia in politie sa dea exemple concrete...sau sa recunoasca faptul ca vor doar sa isi verse energia negativa. Chiar sunt curios, ca sa imi fac o ideea (reala) privitor la activitatea politiei.
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
  #46  
Vechi 04.07.2011, 14:30:17
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The_Fallen Vezi mesajul
As dori ca persoanele care vorbesc despre coruptia in politie sa dea exemple concrete...sau sa recunoasca faptul ca vor doar sa isi verse energia negativa. Chiar sunt curios, ca sa imi fac o ideea (reala) privitor la activitatea politiei.
Am vazut aseara la TV niste sateni din jud.Bacau care se plangeau ca li s-au taiat copaci din padure si politia locala nu a luat nici un fel de masuri , nici ancheta nu a facut.
S-au plans la politia judeteana si s-au gasit hotii si au primit lemnele inapoi.
De unde stia politia din Bacau cine a furat ,daca nu tot de la reprezentatii locali?
Reply With Quote
  #47  
Vechi 04.07.2011, 14:37:43
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The_Fallen Vezi mesajul
As dori ca persoanele care vorbesc despre coruptia in politie sa dea exemple concrete...sau sa recunoasca faptul ca vor doar sa isi verse energia negativa. Chiar sunt curios, ca sa imi fac o ideea (reala) privitor la activitatea politiei.
Uita-te un pic la graficul urmator,ce vorbeste de la sine, si ai sa vezi ca la capitolul spaga politia sta pe locul doi dupa sanatate.

http://www.antena3.ro/romania/barome...tie-72933.html

Unul dintre motivele pentru care coruptia la nivel de tara este combatuta atat de greu consta si in faptul ca tocmai organele care ar trebui sa se ocupe de combaterea ei sunt in speta corupte.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)
Reply With Quote
  #48  
Vechi 04.07.2011, 14:45:37
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de anita Vezi mesajul
Am vazut aseara la TV niste sateni din jud.Bacau care se plangeau ca li s-au taiat copaci din padure si politia locala nu a luat nici un fel de masuri , nici ancheta nu a facut.
S-au plans la politia judeteana si s-au gasit hotii si au primit lemnele inapoi.
De unde stia politia din Bacau cine a furat ,daca nu tot de la reprezentatii locali?
Ho ho si inca cate alte cazuri similare cunosc, in care nici cei ce au in paza padurile (de cele mai multe ori fiind si ei complici) nu se sesizeaza nici politia. Nu degeaba la noi exista expresia se fura ca in codru, este cat se poate de adevarat. Cum se fura in padure nu se fura nicaieri.

Acum un an de zile niste jurnalisti au venit sa ancheteze un caz de taieri ilegale din niste paduri de pe langa Timisoara si au ramas stupefiati vazand ca in plina zi, in timp ce respectivii responsabili cu protectia stateau la bariera facandu-se indiferenti, ceva de genul o alta zi de rutina, prin spate se fura cu caii, pe culoare bine sapate pentru scos bustenii. La acest nivel de ticalosie s-a ajuns ca nici macar jena aceea de a se ascunde nu o mai au talharii si cei care-s mana-nmana cu ei.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)
Reply With Quote
  #49  
Vechi 04.07.2011, 15:01:03
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria40 Vezi mesajul
Nu esti obligata sa citesti ce-am scris si mai ales nu trebuie sa fi de acord cu mine.
Cum eu ignor tot ceea ce postezi tu adica pur si simplu nu citesc ceea ce scrii tu, te rog si pe tine sa faci la fel.
Multumesc!
Trebuie sa manifesti intelegere, Maria, pentru un om bolnav!

Citat:
În prealabil postat de Lilith23 Vezi mesajul


Problema mea e una de sanatate. E destul de grav, daca chiar vreti sa va rugati pentru mine si credeti ca m'ar ajuta, v'as fi recunoscatoare. Pentru ca, la drept vorbind, oricat de tare mi'as ascunde disperarea, ea exista. Nu vreau sa mor la 21 de ani, nu vreau sa'mi las copiii fara mama. Vreau sa'i vad crescand, vreau sa le fiu prietena cand ajung la adolescenta, sa'i duc la facultate, sa ii vad indragostiti, sa am nepotei.
Of, ma induiosez prea tare si nu imi place deloc sa plang.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 04.07.2011, 15:31:55
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Trebuie sa manifesti intelegere, Maria, pentru un om bolnav!
Da, asa cum eu manifest intelegere pentru toate insectele!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am incercat sa ma sinucid Stefan500 Eutanasia 221 29.07.2014 09:57:42
patriarhi romani diesel_bazatu Biserica Ortodoxa Romana 25 22.05.2013 13:15:08
Mentalitatea la romani costel Generalitati 13 12.03.2012 23:04:33
ROMÁNI NEDREPTATITI C-tin Teologie si Stiinta 16 12.01.2009 22:45:14
Despre legea duhovniceasca, in 200 de capete patinina34 Despre Sfanta Scriptura 7 02.01.2009 22:14:37