Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #91  
Vechi 04.07.2011, 15:39:33
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

http://www.radiozu.ro/farse/farsa-uniforma-179


http://www.radiozu.ro/farse/farsa-uniforma-ii-180
Reply With Quote
  #92  
Vechi 04.07.2011, 15:40:11
Delirul's Avatar
Delirul Delirul is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.02.2010
Locație: undeva-n Moldova
Religia: Ortodox
Mesaje: 476
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Delirul
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Oooohhoo sa fii tu sanatos cati au facut avere din mita!
Poate cei mai "descurcareti" dar marea majoritate nu cred ca o duc mult mai bine, totusi suntem o tara, in speta, de oameni saraci.
__________________
Omul a fost gîndit și făcut de Dumnezeu în deplină libertate și i s-au pus înainte toate condițiile pentru a-și împlini și trăi libertatea. Libertatea este darul minunat pe care l-a făcut Dumnezeu omului. Poate că prin nimic altceva Dumnezeu n-ar fi putut să-Și arate dragostea pe care ne-o poartă decît prin faptul că ne a dăruit deplina libertate de gîndire și de acțiune. ("Singuri in fata libertatii", Ieromonah Savatie Bastovoi)
Reply With Quote
  #93  
Vechi 04.07.2011, 16:01:36
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Arrow

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
totusi suntem o tara, in speta, de oameni saraci.
Si tara este atat de bogata in resurse naturale! Ce paradox coplesitor!
Reply With Quote
  #94  
Vechi 04.07.2011, 16:06:10
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
Poate cei mai "descurcareti" dar marea majoritate nu cred ca o duc mult mai bine, totusi suntem o tara, in speta, de oameni saraci.
Suntem o tara in care patura de mijloc e pe cale de disparitie. Exista la ora actuala in tara, oameni saraci si oameni foarte bogati. Intre cele doua extreme se zbat bugetarii:-), care din pacate, majoritatea, vor intari randurile de jos.

Last edited by Melissa; 04.07.2011 at 16:08:19.
Reply With Quote
  #95  
Vechi 04.07.2011, 16:17:25
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Si tara este atat de bogata in resurse naturale! Ce paradox coplesitor!
Nu e chiar asa, la ce resurse te referi?
Daca te referi la pamant, si asta trebuie muncit, trebuiesc investitii, etc.
Nu-i bai, ne-am descurca, dar am vrut economie de piata, confortul capitalist..
Reply With Quote
  #96  
Vechi 04.07.2011, 16:18:05
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Fake... :)
Reply With Quote
  #97  
Vechi 04.07.2011, 16:26:30
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nu e chiar asa, la ce resurse te referi?
Daca te referi la pamant, si asta trebuie muncit, trebuiesc investitii, etc.
Nu-i bai, ne-am descurca, dar am vrut economie de piata, confortul capitalist..
Pamant, cum spui, petrol, aur (vezi Rosia Montana), un relief ce poate fi foarte bine exploatat turistic.
Am colegi care vor sa-si faca vacanta in Romania. Am cautat pentru ei o agentie care sa le ofere un program coerent - confort si informatii financiare clare. N-am gasit (dupa sistemul de aici). De exemplu, am facut o rezervare in Lyon la un hotel pe internet. Am imprimat pagina cu oferta si cu rezervarea inregistrata de mine. Cand am ajuns la hotel, pretul era cu 5 euro mai mare. Le-am aratat hartiile cu rezervarea, si-au cerut scuze si nu doar ca au aplicat pretul din rezervare, dar au inclus si un bonus pentru a nu-si cuta imaginea. Ce spui de asta? In Romania mereu trebuie sa iei cu tine dublul sumei prevazute pentru ca intotdeauna ai surprize si nimeni nu-ti ofera bonus, dimpotriva.
Reply With Quote
  #98  
Vechi 04.07.2011, 16:28:36
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Asta e alta problema. Dar trebuie sa fim atenti la afirmatii, totusi, nu? Pentru a ramane in spiritul adevarului.

PS: tonul mesajului tau nu indica intru nimic vreun spirit de gluma!
Ce sobra esti !
Oricum, a fost un fel de gluma cu " posibilul adevar ". Nu mai conteaza....
Ma uitam astazi la acest ministru Funeriu, in timpul unui comunicat de presa....jalnic ! Nu era in stare sa formuleze o propozitie fara sa se uite pe hartie, nici macar un cuvant, si nu a formulat decat trei propozitii in toata prezentarea " punctului sau de vedere ".
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #99  
Vechi 04.07.2011, 16:38:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Delirul Vezi mesajul
Poate cei mai "descurcareti" dar marea majoritate nu cred ca o duc mult mai bine, totusi suntem o tara, in speta, de oameni saraci.
Saracia este un efect, nu o cauza.
Reply With Quote
  #100  
Vechi 04.07.2011, 16:42:13
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Pamant, cum spui, petrol, aur (vezi Rosia Montana), un relief ce poate fi foarte bine exploatat turistic.
Am colegi care vor sa-si faca vacanta in Romania. Am cautat pentru ei o agentie care sa le ofere un program coerent - confort si informatii financiare clare. N-am gasit (dupa sistemul de aici). De exemplu, am facut o rezervare in Lyon la un hotel pe internet. Am imprimat pagina cu oferta si cu rezervarea inregistrata de mine. Cand am ajuns la hotel, pretul era cu 5 euro mai mare. Le-am aratat hartiile cu rezervarea, si-au cerut scuze si nu doar ca au aplicat pretul din rezervare, dar au inclus si un bonus pentru a nu-si cuta imaginea. Ce spui de asta? In Romania mereu trebuie sa iei cu tine dublul sumei prevazute pentru ca intotdeauna ai surprize si nimeni nu-ti ofera bonus, dimpotriva.
Petrolul si gazele naturale sunt pe duca, fara import nu facem fatza.
Aurul de care zici nu se poate extrage avantajos economic decat printr-un dezastru ecologic

Turism este cat de cat ok, dar nu stiu cat venit ar putea aduce efectiv.

Nu stiu ce/unde ai cautat tu dar chiar acum o saptamana imi spunea cineva ca a fost in concediu la Marea Neagra (da, romaneasca) printr-o agentie (romaneasca) si totul a fost ok, ba chiar preturile la cazare erau mai mici decat cele practicate in mod curent de hotelul respectiv.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Exceptional -Exemplu de demnitate nationala,Biserica Ortodoxa Greaca alaturi de popor tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 4 19.11.2011 03:18:41
Cum face noua Irodiada dna Elena Udrea inselata de draci sminteala in popor mihailt Generalitati 12 29.04.2010 20:37:25
POPOR ALES, IUDEOMASONERIE SI IUDEOCOMUNISM adelin_antonescu Iudaismul 3 14.06.2007 20:17:40