Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 04.07.2011, 12:08:39
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De ce va mirati?
Reformele s-au facut exact cum trebuie si functioneaza dupa cum vedeti, exemplar.

Mai exact, Guvernul te vrea prost, oamenii destepti sunt dificil de dus de nas.
Oamenii destepti vor locuri de munca bune, platite bine, cei prosti stiu ca trebuie sa se multumeasca cu putin.
Exact, asta este o strategie politica, altfel s-ar fi procedat la ridicarea nivelului de educatie a societatii.
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #72  
Vechi 04.07.2011, 12:10:44
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
De ce ne miram, atata timp cat ne conduce un ministru al invatamantului care are 11 clase, sau poate ca mai putin, atata timp cat el considera substantivul " coleg " de genul neutru....
Ganditi-va ca acest procent de promovare la bac considerat " jalnic ", nu este tocmai cel real, s-a putut si copia in unele situatii.
Cu cata usurinta se denigreaza!!!

http://www.ziare.com/daniel-funeriu/...m-vitae-171428

http://www.zf.ro/zf-24/cv-europarlam...tului-5031797/
Reply With Quote
  #73  
Vechi 04.07.2011, 12:16:28
Lilith23
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Bineinteles ca se denigreaza, daca merita! Poate sa stie el chimie moleculara si chimie anorganica. Atata timp cat e ministru al educatiei, exprimarea corecta e un lucru elementar. Nu are nicio scuza!
Reply With Quote
  #74  
Vechi 04.07.2011, 12:18:10
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Lilith23 Vezi mesajul
Bineinteles ca se denigreaza, daca merita! Poate sa stie el chimie moleculara si chimie anorganica. Atata timp cat e ministru al educatiei, exprimarea corecta e un lucru elementar. Nu are nicio scuza!
Nu are doar 11 clase cum afirma colega. Atat am subliniat!

Last edited by LapetiteMoc; 04.07.2011 at 12:21:45.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 04.07.2011, 12:29:17
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Nu are 11 clase cum afirma colega. Atat am subliniat!
Am glumit cu faza celor 11 clase, aceasta teorie este vehiculata in popor, desi 11 clase sunt suficiente pentru a-ti insusi corect limba romana.
Eram convinsa ca detine un CV pompos, se poarta pe la noi, a devenit ca un brand, indiferent de " originea " acestuia.
Poate ca omul chiar este capabil, insa pentru alt " fotoliu ", nicidecum pentru cel al educatiei .
Sau, poate ca omul stie mai bine limbile straine decat romaneste, am vazut ca a enumerat destule competente in acest sens. Ce-i drept, pentru japoneza s-ar adapta mult mai usor, acolo nu-ti trebuie prea multa gramatica !
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
  #76  
Vechi 04.07.2011, 12:48:10
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

S-a spus ca elevii au fost emotionati pana peste din cauza camerelor de filmat. De aici trebuie sa intelegem altceva, ca sunt pe deplin emotionati si cand intra in mall. Ne facem de ras dand explicatii de acest gen. Profesorii nu mai sunt de calitate, iar elevii nu mai invata, de aceea avem parte de aceste rezultate.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 04.07.2011, 12:59:41
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
In sfarsit a iesit la iveala nepregatirea elevilor romani.Aceste rezultate sunt ca urmare a figurilor elevilor,nepregatirii,notelor umflate date de profesori,mentalitatii proaste a elevilor si a tineretului in general si cate mai sunt..Daca eu vad pe strada numai baieti,fete(elevi in general) care asculta numai muzica,manele la maxim,se distreaza,fac asa zisa ''caterinca'' a lor,isi bat joc de semenii mai mari,nu le pasa de carte,de cultura,de geografie,de istorie,religie etc.,nu au mai deloc credinta asta inseamna ca avem un tineret cu o mentalitate jalnica si o pregatire la fel de jalnica.


Cum spuneam si aici,TOATA PROBLEMA,CAUZA ESTE PREZENTA DATORITA RAUTATII,SMECHERIEI,NEPREGATIRII,FIGURILOR ELEVILOR ROMANI DIN INCEPAND DIN CLASA A 5-A PANA IN CLASA A-12-a.Am vazut copil de clasa a 5-a cu telefonul mobil,cu nu stiu cati baieti langa el,toti plini de figuri,cu gasti.Am vazut un baiat de clasa a 9-a pe care il cunosc de cand era mic,cu tigara in gura,piercing nu stiu unde,telefon de ultima generatie...etc.Doar uitandu-te la ce am zis eu se intelege de ce promovabilitatea la Bacalaureat e asa de mica.
Reply With Quote
  #78  
Vechi 04.07.2011, 13:04:28
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de costel Vezi mesajul
S-a spus ca elevii au fost emotionati pana peste din cauza camerelor de filmat. De aici trebuie sa intelegem altceva, ca sunt pe deplin emotionati si cand intra in mall. Ne facem de ras dand explicatii de acest gen. Profesorii nu mai sunt de calitate, iar elevii nu mai invata, de aceea avem parte de aceste rezultate.
As adauga ,si programa scolara s-a modificat ,s-a micsorat numarul de ore de predare la foarte multe materii.
Nu mai este timp pt.aprofundarea cunostintelor.
La unele materii se facea o ora la doua saptamani .
A vorbit cineva la televizor si a spus ca nu avem nevoie de mai multi absolventi de liceu si facultate.
Mai trebuie si muncitori.
Reply With Quote
  #79  
Vechi 04.07.2011, 13:09:28
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alinnasser2010 Vezi mesajul
Vai, ma gandesc cu groaza la vremurile ce vin ... 1 din 2 tineri au picat bac-ul ... inimaginabil ca sa nu zic altceva ... ce poror de analfabeti ... vo veni strainii sa ne conduca..Azi de dimineata urmaream cu stupoare inainte sa plec la biserica de dimineata pe la 7:20 un irlandez care era mai patriot decat multi dintre noi chiar si decat mine ... Trist dar adevarat, sunt pe aici parinti ai caori copii au picat bac-ul ?
Conform statisticilor vom ajunge o tara de crestini! Nu inteleg de ce te revolti pt atata lucru!
Reply With Quote
  #80  
Vechi 04.07.2011, 13:10:42
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ory Vezi mesajul
Exact, asta este o strategie politica, altfel s-ar fi procedat la ridicarea nivelului de educatie a societatii.
Pai ori catedrala ori educatie!!!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Exceptional -Exemplu de demnitate nationala,Biserica Ortodoxa Greaca alaturi de popor tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 4 19.11.2011 03:18:41
Cum face noua Irodiada dna Elena Udrea inselata de draci sminteala in popor mihailt Generalitati 12 29.04.2010 20:37:25
POPOR ALES, IUDEOMASONERIE SI IUDEOCOMUNISM adelin_antonescu Iudaismul 3 14.06.2007 20:17:40