Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Slujbele Bisericii Ortodoxe > Tinuta in Biserica
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #16  
Vechi 07.12.2010, 08:55:47
addavv addavv is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.12.2010
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 72
Implicit

Citat:
În prealabil postat de unamic Vezi mesajul
Foarte frumos spune Cleopa! multumiri lui Dumnezeu ca ne-a dat sa avem asa credinciosi. As avea o neclaritate cu privire la citatul de mai jos:

"sa te ierti cu toti", nu cred ca inseamna sa fi mers deja la preot la spovedit. Mai degraba cred ca tre sa mergi la ala la care i-ai gresit si sa-l rogi sa te ierte. Cred ca se vorbeste despre iertarea adevarata din inima, nu doar cu a-si da mana unul cu altul. ce credeti?

Mama mea are un obicei frumos cand pleaca la biserica.
Inainte de a iesi pe usa ii roaga pe toti cei din casa s-o ierte pentru greselile sau supararile pe care le-a pricinuit in timpul saptamanii. Spune: "Iertati-ma", iar cei prezenti ii raspund cu "Dumnezeu sa te ierte" si apoi pleaca.

Incerc si eu sa pastrez acest lucru in familia mea.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre avorturi - Parintele Cleopa pacatoasa Nunta 41 20.05.2023 14:52:41
Parintele Cleopa despre purtarea fata de cei ce nu sunt ortodocsi catalin2 Spiritualitatea ortodoxa 61 07.03.2012 11:20:00
Parintele Cleopa - despre sarbatoarea Nasterea Domnului(I) cornel cornel Intrebari utilizatori 0 10.01.2011 14:01:32
Despre Iad - Parintele Cleopa patinina34 Din Noul Testament 3 02.01.2009 20:40:32