Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 03.03.2011, 13:56:53
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Implicit Sa ne rugam si pentru Teo Trandafir

stiu ca rugaciunea colectiva ajuta foarte mult si de aceea va rog ceva. cine intra si citeste acest subiect, nu este nevoie sa scrie nimik, doar daca poate si daca vrea, sa zica in gand :

1. Doamne ajuta ca Teo Trandafir sa isi revina, sa se faca bine si sanatoasa, sa o ajute Dumnezeu sa invinga boala.

si, daca nu va suparati, pentru cineva drag mie,

2. Doamne ajuta ca Dumnezeu sa o ierte de pacate pe Georgeta, sa ii aline suferintele si durerile pe care le are, sa se faca bine.

Va multumesc.

ca sa fie actualizat subiectul am sa mai pun cateva melodii.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 03.03.2011, 16:32:41
glykys's Avatar
glykys glykys is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.703
Implicit

Teodora e numele de botez al lui Teo Trandafir.
__________________
Pe noi inșine și unii pe alții și toată viața noastră lui Hristos Dumnezeu să o dăm.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 03.03.2011, 17:10:33
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alt_inceput Vezi mesajul
stiu ca rugaciunea colectiva ajuta foarte mult si de aceea va rog ceva. cine intra si citeste acest subiect, nu este nevoie sa scrie nimik, doar daca poate si daca vrea, sa zica in gand :

1. Doamne ajuta ca Teo Trandafir sa isi revina, sa se faca bine si sanatoasa, sa o ajute Dumnezeu sa invinga boala.

si, daca nu va suparati, pentru cineva drag mie,

2. Doamne ajuta ca Dumnezeu sa o ierte de pacate pe Georgeta, sa ii aline suferintele si durerile pe care le are, sa se faca bine.

Va multumesc.

ca sa fie actualizat subiectul am sa mai pun cateva melodii.

Fie ca demersul dvs. sa aibe un folos dar prin ceea ce faceti transformati iubirea si purtarea sarcinilor aproapelui (pe care il cunosti, il sti ca este si el un crestin zelos, ca iubeste si marturiseste drept pe Hristos nu prin ceea ce vorbeste ci prin fiecare fapta a sa , adica cum ca mai intii el este un crestin practicant) in umanismul invadant si necontrolabil a societatii de astazi care de multe ori suna : ,, dati un leu pt. ateneu " sau sa facem un teledon pt. intrajutorarea unor copii bolnavi de ...
Spiritul crestin ortodox privind iubirea si grija aproapelui este cu totul si cu totul altceva fata de nebunia prezenta isvorita chipurile din dragoste pt. semenul nostru dar nefundamentata religios . Faptele fara credinta tare nu au nici o valoare (Sf. Iacov ruda domnului !)

Nu doresc sa va fiu un antipatic , dar despre Teo se stie ca avea un prieten cu care traia in desfriu si cu care se afisa doar in calatoriile din starinatate , ca traia din sume imense pe care le pretindea posturilor de televiziune ( a se vedea sumele de instalare si indemnizatia de director de programe la televiziuni precum Romantica) , ca epata in toate emisiunile in care avea invitate femei obisnuindu-le sa le ingenuncheze psihologic dupa care incepea sa drege busuiocul ca si cind nu ar fi fost nimic , ca practica birfa mondena , si cite si mai cite , intr-un cuvint numai fapte crestine ! Restul care or mai fi si nu le cunoastem va rugam pe dvs, sa le faceti publice acum pt. a completa sau a intregi portretul unui crestin practicant si a ne motiva cererea !

Ma repet, nu ma intelegeti gresit cum ca as avea ceva cu dvs sau cu ea , dar am tinut sa precizez lucrurile cu care s-a facut cunoscuta Teo de cind a aparut pe piata media .
De exemplu, costul exorbitant (de pina la 1.000 euro/zi) pe ziua de spitalizare din Austria de unde credeti ca si l-a permis ? Din pensia tatalui sau a mamei ?

Iertati-ma ca sunt direct , in aceste conditii ne rugam pt. sora Teo tot asa cum ne rugam si pt. sora Elena Basescu ca sa ramina in continuare europarlamentar, ca si pt. sora Ritzi pt. ajutor in scleroza sa multipla , ca si pt. doamna Elena Udrea sa ajunga primar de Bucuresti, si ca si pt. Bercea mondialul sa se intoarca sanatos din puscarie deoarece sufera de claustrofobie , s.a.m.d.

Pt. viata si bunastarea ta individuala (tu crestine , oricare ai fi ) este mare nevoie ca mai inti tu sa fi un bun crtestin practicant, un exemplu si un nevoitor asiduu pt. mintuire ca in felul acesta rugaciunile ajutatoare ale fratilor sa aiba pe ce sa fie altoite si sa sporeasca puterea rugaciunii tale . Altminteri , ajutorul este dor acela care il v-a hotari D.zeu .


D.zeu sa o ierte si sa nu-i socoteasca greselile iar faptele bune savirsite ca pe cite doua sa i le numere , sa o usureze, sa o ajute si sa o izbaveasca cu pace si sanatate !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .

Last edited by zaharia_2009; 03.03.2011 at 17:14:17.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.03.2011, 10:26:52
alt_inceput alt_inceput is offline
Member
 
Data înregistrării: 18.11.2010
Locație: Constanta
Mesaje: 46
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=AUDMI...eature=related
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.03.2011, 10:40:15
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Unii oameni prin naturaletea,bucuria de a trai si a darui celor din jur ajung sa atinga inimile oamenilor,in ciuda greselilor si pacatelor lor,in timp ce altii devin nefiresti,impietrindu-si inima in spatele unui zid cladit din principii si dogme,ajungand sa ii puna pe goana pe cei din jur.
Om fara pacate nu exista pe lumea asta,insa oare ce va ajunge mai aproape de Tatal:o inima deschisa ori una impietrita?
Dumnezeu sa ii ajute Teodorei sa se vindece,desi starea sa este mai mult decat critica,insa daca El va dori,atunci toate sunt cu putinta!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #6  
Vechi 03.03.2011, 21:19:32
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit Sa ne rugam si pentru Teo Trandafir

"Ultima informare a Spitalului AKH din Viena despre starea de sănătate a deputatei PDL Teo Trandafir este mai pesimistă decât precedentele."
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 03.03.2011, 21:23:27
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Dumnezeu sa o insanatoseasca pe Teo!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #8  
Vechi 03.03.2011, 21:25:56
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Daca tot sunteti asa altruisti,ar trebui poate sa va rugati sa se duca mai des la Biserica.
Nu stiu ce valori crestine a spus Teo la tv,de merita atata atentie!
Reply With Quote
  #9  
Vechi 03.03.2011, 21:29:36
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Am vazut-o tinand de mana o fetita pe care a infiat-o. E o fapta buna.
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #10  
Vechi 03.03.2011, 23:31:21
caty_deea's Avatar
caty_deea caty_deea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.07.2010
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 298
Implicit

Imi doresc ca daca se va insanatosi si va reveni pe platourile de filmare sa nu o mai invite pe Carmen Hara la ea in emisiune.Cred ca ar face un mare bine atat ei cat si celor care o urmaresc
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa ne rugam pentru cei ce au nevoie anirod Stiri, actualitati, anunturi 4 27.08.2014 18:02:12
Sa ne rugam pentru Elena mara2008 Rugaciuni 12 24.02.2012 20:40:12
Sa ne rugam pentru Stefan mara2008 Slujba inmormantarii 7 08.10.2010 18:07:44
Sa ne rugam pentru Catherine t_a_pirvu Umanitare 11 31.03.2010 15:08:08
Sa ne rugam pentru Maria patinina34 Umanitare 7 08.09.2009 07:17:04