Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Despre Biserica Ortodoxa in general
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 03.02.2021, 22:29:24
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Gata Secti, ti-a mancat limba pisica?

......
Vezi ca ti-am explicat mai sus care e diferenta. Repet pentru handicapatii care nu pot pricepe cat sunt ei de "teologi" nici dupa ce citesc din dex.
Citat:
În prealabil postat de Moroco
O secta se rupe ea si se insingureaza si nu e exclusa! Pricepi diferenta? Trambitele nu s-au rupt si s-au insingurat ci au fost excluse din BOR de colaborationistii sistemului. Trambitele in mesajele lor se opuneau sistemului afirmand ca fiara rosie e de la satana. Ai citi proorociile sfintilor calugari nemteni din linkurile pe care ti le-am dat? Ti-a explicat Petru7 de ce le-a convenit sa-i scoata secta. Aveau nevoie de voturi de la popor. Daca poporul afla ce inseamna ciuma rosie nu-i mai vota nimeni. BOR s-a executat si i-a condamnat exemplar. Iliescu si echipa a aplaudat si poporul s-a recorcit cu comunistii.
Unde nu e nici Dumnezeu nu cere. "Cine sapa groapa altuia el cade in ea. Cine fura azi un ou maine va fura un bou." deh lacomia goliatilor.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #42  
Vechi 03.02.2021, 22:33:47
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
O secta se rupe ea si se insingureaza si nu e exclusa! Pricepi diferenta? Trambitele nu s-au rupt si s-au insingurat ci au fost excluse din BOR de colaborationistii sistemului. Trambitele in mesajele lor se opuneau sistemului afirmand ca fiara rosie e de la satana. Ai citi proorociile sfintilor calugari nemteni din linkurile pe care ti le-am dat? Ti-a explicat Petru7 de ce le-a convenit sa-i scoata secta. Aveau nevoie de voturi de la popor. Daca poporul afla ce inseamna ciuma rosie nu-i mai vota nimeni. BOR s-a executat si i-a condamnat exemplar. Iliescu si echipa a aplaudat si poporul s-a recorcit cu comunistii.
Trompetele sectare au luat-o razna si desi li s-a spus sa se indrepte nu s-au indreptat..

Uiti sa mentionezi pocainta si indreptarea care li s-a cerut inainte si REFUZUL TROMPETELOR DE A SE INDREPTA.

Sectarel, iar o dai pe negationisim si conspirationism. Ca BOR avea nevoie... BOR nu are nevoie de nimic. BOR A CERCETAT DOGMA.

Nu mai manca dovlecei presupunand ca BOR. BOR nu este mafia pe care o vinzi tu pe un forum, ia-ti ereziile si valea de aici.


Unii dintre care vorbesti erau nebuni. Nu ii fa pe toti trambite si trompete, deja ati recrutat jumate de Romania in clubul vostru de nebuni...

Deja sunt toti trompetele sectei noului ierusalim...

Pai de asta ati fost dati afara CA NU V-ATI INDREPTAT, nu ca erati voi mai deosebiti.


Ca ati luat-o razna.. Erezel cel mare, ca bubuie erezia in tine, aseaza corect lucrurile in pagina, nu le pune din incheietura cum vrei.

Ordinea lucrurilor este;

1. Ati luat-o razna si v-ati izolat
2. Vi s-a spus sa va pocaiti
3. NU ATI VRUT SA VA POCAITI
4. ATI FOST DATI AFARA..


Asa ca nu o mai da pe conspirationism si ngationsi.. Sectarel cel mare, nu le mai aranja din incheietura nu tine rahatul sa miroase a parfum..
Reply With Quote
  #43  
Vechi 03.02.2021, 22:35:16
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Vezi ca ti-am explicat mai sus care e diferenta. Repet pentru handicapatii care nu pot pricepe cat sunt ei de "teologi" nici dupa ce citesc din dex.


Unde nu e nici Dumnezeu nu cere. "Cine sapa groapa altuia el cade in ea. Cine fura azi un ou maine va fura un bou." deh lacomia goliatilor.
Vezi ca ti-am explicat mai jos.

Faptul ca ATI FOST DATI AFARA PENTRU CA ATI CREAT O SECTA care se dorea in BOR dar NU ERA.

Da, ati creat o secta, care dorea sa fie in BOR.


Doar S-A CONSTATAT CA SUNT AFARA si S-A CONDAMNAT IZOLAREA SI IESIERA DIN BISERICA...

Sectele nu sunt niciodata in BOR si nu vor fi... sa ca argumentarae ta ca "au fost dati afara" este improprie.


Orice SECTA ESTE IMPLICIT INAFARA DE BOR....

Mult-prea-desteptule in teologie Moroco...

Deci tu ai nevoie sa ti se explice in detaliu de ce rahatul in care te balacesti este de om tanar sau de om batran altfel nu accepti ca esti in rahat pana peste cap pana nu ti se arata ADN-ul... Dar sa stii ca esti in rahat pana peste cap cu erezia asta. Iar de aratat ADN-ul rahatului ti l-am aratat foarte multi dar tot refuzi sa accepti ca miroase...

Secti, mai usor ca repeti ca papagalul si nu stiu daca ti-a explicat cineva corect pana acum cum e cu teologia, ca vad ca stii foarte multe sectarisme pe de rost, dar niciuna din ale Bisericii... nu stiu cat ti-a explicat cineva cum e cu Biserica..

Si cand termini cu una incepi cu alta. Poate epuizeazi totusi subiectele poate iti dai toata "energia" ta interna pe aici...

Nu te-ai gandit sa faci si tu ceva teologie pe undeva? Sa vezi si tu comparativ dogmaortodoxa si cea sectara???

Pana acum vad ca ai ai o placa avand 4 linii:

1. Cuvantul lui Dumnezeu
2. NIP
3. BOR e Rai nu e cu NIP
4. NIP E bun, BOR E RAI...

Si apoi o iei de la capat. In rest redus vocabularul teologic (zero), doar BOR e rai cu NIP, NIP e buni, e in BOR... cam semi-analfabet discursul tau. Zero recitare din BOR/dogma, doar cateva onomatopee ale Noului Ierusalim, cateva zgomote teologice nearticulate din partea ta. Un analfabetism teologic deplin, acoperit luxuriant de lucrarea si cunoasterea sectara a "cuvantului lui Dumenzeu". Un analfabet teologic cu multe cunostinte din sectarismul NIP. Cam asta este prezentarea ta.

"BOR e buni, dar e rai, e rai cu NIP, dar e buni, Irineu POP e bun, BOR e rai." Cam astea sunt onomatopeel teologice auzite de la tine.

Last edited by gpalama; 03.02.2021 at 22:47:15.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 03.02.2021, 22:52:41
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Trompetele sectare au luat-o razna si desi li s-a spus sa se indrepte nu s-au indreptat..
blablabla si nu respecti definitia sectei. Sectele se rup, Trambitele au fost exclusi.

Citat:
Uiti sa mentionezi pocainta si indreptarea care li s-a cerut inainte si REFUZUL TROMPETELOR DE A SE INDREPTA.
Adica sa nege pe Dumnezeu si sa se inchine fiarei rosii, aia nu e pocainta. Trambitele au dus viata de martir.

Citat:
Sectarel, iar o dai pe negationisim si conspirationism. Ca BOR avea nevoie... BOR nu are nevoie de nimic. BOR A CERCETAT DOGMA.
Bor s-a executat la comanda securitatii caci altfel adio fonduri si multe dosare penale.
Citat:
Nu mai manca dovlecei presupunand ca BOR. BOR nu este mafia pe care o vinzi tu pe un forum, ia-ti ereziile si valea de aici.
Nu vand nimic, tu vinzi Cuvantul si martirii ortodocsi care au luptat cu fiara rosie, minti si excluzi, alungi pentru ca esti un om slab.


Citat:
Unii dintre care vorbesti erau nebuni. Nu ii fa pe toti trambite si trompete, deja ati recrutat jumate de Romania in clubul vostru de nebuni...
Multi au indurat temnitele comuniste. Nebuni sunt cei ce in loc sa le aduca laude ii mai condamna inca odata.
Citat:
Deja sunt toti trompetele sectei noului ierusalim...
Trompete si tromboane ai tu in tupeul tau de psdist "ortodox", martirii si Trambitele au facut cinste Ortodoxiei si neamului romanesc.
Citat:
Pai de asta ati fost dati afara CA NU V-ATI INDREPTAT, nu ca erati voi mai deosebiti.
Au fost dati afara ca sa se mentina la putere ciuma rosie. Trambitele au dus si duc o viata exemplara, de sfinti, de ingeri incununata de martiraj.


Citat:
Ca ati luat-o razna.. Erezel cel mare, ca bubuie erezia in tine, aseaza corect lucrurile in pagina, nu le pune din incheietura cum vrei.

Citat:
Ordinea lucrurilor este;

1. Ati luat-o razna si v-ati izolat
2. Vi s-a spus sa va pocaiti
3. NU ATI VRUT SA VA POCAITI
4. ATI FOST DATI AFARA..
Condamni a doua oara pe sfintii inchisorilor. Decat un papagal comunist "ortodox".

Citat:
Asa ca nu o mai da pe conspirationism si ngationsi.. Sectarel cel mare, nu le mai aranja din incheietura nu tine rahatul sa miroase a parfum..
Oricine poate constata cine e cel ce manaca rahat turcesc .

Nu poti nega realitatea si schimba istoria oricat ai incerca. Fac parte din ea si stiu ce vorbesc. Asta era practica lor a comunistilor, au rescris istoria si tot ce era bun in tara asta se datora lor si colaboratorilor.

Alta e ordinea lucrurilor:
1.Te-a apucat frica.
2. Ai inceput sa scoti pe gurita tone de minciuni.
3. Nu poti nici sa mai scrii si sa citesti romaneste. Normal te-ai facut kgbist acoperit ce "apara" BOR.
4. Ai inceput sa faci cenzura si teroare. Atata pot tiranii si teroristii, sa minta, sa excluda. E clar pentru oricine ca tiranii si teroristii nu sunt de la Dumnezeu si nu fac Voia Lui.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 03.02.2021 at 22:56:45.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 03.02.2021, 23:08:29
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

De atunci au trecut 30 de ani. Mulți s-au spovedit și au fost iertați pentru colaboraționism. Nu cred să mai fie in BOR la putere oameni ce ar putea fi acuzați de colaboraționism cu vechiul regim sau cu regimul iliescu. Vorbim de ceva ce s-a întamplat acum aproape 20-30 de ani.

E unii pe aici care scriu românește ca
E unii care scriu pe aici ca huliganii.
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote
  #46  
Vechi 03.02.2021, 23:12:57
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
E unii pe aici care scriu românește ca
E unii care scriu pe aici ca huliganii.
Noi sa fim sanatosi si in pace unii cu altii.
Si in dreapta credinta.
Ca gramatica se adauga la dreapta credinta dupa credinta noastra..

Sa fii iubit si in pace dar in dreapta credinta!!!

Ps am mai scos din godaci sa pot adauga si eu un emoticon
Reply With Quote
  #47  
Vechi 03.02.2021, 23:16:33
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Trombonel sectarel vezi ca scapi de sub presiune si dai toate ereziile afara.
Inca putin si mai dejectezi inca 2-3 erezii.

Ai trecut pe "e rai BOR" pe din alea cu "dusmanii le poartapica" si negationism si conspirationism??

E rai toti moroco? E rai cu nip?
Reply With Quote
  #48  
Vechi 03.02.2021, 23:21:17
Petru7's Avatar
Petru7 Petru7 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.04.2019
Locație: în dor sfânt de Iisus
Religia: Ortodox
Mesaje: 251
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Noi sa fim sanatosi si in pace unii cu altii.
Si in dreapta credinta.
Ca gramatica se adauga la dreapta credinta dupa credinta noastra..

Sa fii iubit si in pace dar in dreapta credinta!!!

Ps am mai scos din godaci sa pot adauga si eu un emoticon
Chiar așa, bine că ți-a venit mintea la cap. Pace tuturor.
Nu știu când îți revin literele.

Poți să-i scoți numai să nu-i confunzi cu oamenii. Oamenii doar la sfârșitul veacurilor. ”Până atunci nu smulgeți neghina decât pe aia din inima voastră!”
__________________
”-Simone, fiu al lui Iona, Mă iubești tu pe Mine?
-Da Doamne........te iubesc.
-........”
Reply With Quote
  #49  
Vechi 03.02.2021, 23:52:04
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.277
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Trombonel sectarel vezi ca scapi de sub presiune si dai toate ereziile afara.
Inca putin si mai dejectezi inca 2-3 erezii.

Ai trecut pe "e rai BOR" pe din alea cu "dusmanii le poartapica" si negationism si conspirationism??

E rai toti moroco? E rai cu nip?
Ziceam ca e bun BOR din moment ce sunt mirean ortodox in BOR dar mai zic ca e bun si Cuvantul.

Tu nu crezi ce ziceam si sustinand mereu ca e rau Cuvantul afirmi ca sa te scoti ca defapt eu zic ca e rau BOR. Nu e rau NOR aia zic. Doar ca a osandit ce nu se cuvenea, adica pe Hristos-Cuvantul. Atat.

Toate sectele lumii ce au aparut in Romania ca ciupercile dupa ploaie, alea osandesc ierarhii din BOR si te acosteaza pe strazi sa-ti dea brosuri si te invata sa nu crezi in sfinti dar mai nou vad ca au aparut niste "ortodocsi" ciudati bolnavi de orbul gainilor care osandesc martirii si sfintii inchisorilor comuniste si osandesc Trambitele Apocaliptice. Oricat ai osandi Trambitarea ea tot se aude peste tot in Cer si in lume caci o poarta Duhul. Nu poti pune Lumina sub obroc si oricat ar incerca intunericul din lume tot n-o poate cuprinde.

Neg faptul ca ai fi un om cu care se poate dialoga. Oricine-si da seama ca e imposibil ca dumneata sa poti accepta ceva. Sunt convins ca esti conspirationist dubios si ca boala ti se trage de la afaceri murdare cu bila-sfera-idolul-lumea.

Minti mereu ca mint.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 03.02.2021 at 23:59:17.
Reply With Quote
  #50  
Vechi 03.02.2021, 23:57:04
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Petru7 Vezi mesajul
Chiar așa, bine că ți-a venit mintea la cap. Pace tuturor.
Nu știu când îți revin literele.

Poți să-i scoți numai să nu-i confunzi cu oamenii. Oamenii doar la sfârșitul veacurilor. ”Până atunci nu smulgeți neghina decât pe aia din inima voastră!”
Iertare frate de ti-am gresit si Dumnezeu sa ne ierte.
Reply With Quote
Răspunde