Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Istoria bisericii
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.06.2014, 22:46:32
leonte leonte is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.10.2012
Locație: Bacau
Mesaje: 472
Implicit Master in Teologie

Dragilor. As vrea sa ma in scriu la un Master la Facultatea de Teologie. Prima mea optiune ar fi Bucurestiul, din pricina ca am acolo niste cunostinte, mireni cu care am relatii de reala fraternitate la momentul prezent.
Totusi nu as vrea sa ma cazez prin "blocurile gri" pe durata examinarii, ci as prefera una din manastirile din Bucuresti sau din preajma. Daca este cineva dintre voi care cunoaste vreun Staret din zona mi-ar fi de un real ajutor.

Al doilea aspect ar fi cel referitor la materialul didactic necesar admiterii. Mi s-a recomandat specializarea in Istorie, fiind numita cea mai serioasa parte a ofertelor de Master de la Teologie in Bucuresti. Primesc si alte opinii cata vreme sunt opinii avizate.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 27.06.2014, 18:58:14
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Ati facut facultatea de teologie sau altceva? Am mai ntalnit persoane chiar n media care au facut alte facultati ( unele chiar indepartate) si master sau chiar doctorat in teologie ( una e psiholoaga, vine la tv, alta e chiar Oreste, realizator tv, cu studii de jurnalistica si regie).
Am vazut pe site-ul fac. Sf Andrei Saguna din Sibiu specializarea " teologie practica". Aveti idee la ce se refera?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 27.06.2014, 19:00:52
leonte leonte is offline
Banned
 
Data înregistrării: 03.10.2012
Locație: Bacau
Mesaje: 472
Implicit

Citat:
În prealabil postat de fallen Vezi mesajul
Ati facut facultatea de teologie sau altceva? Am mai ntalnit persoane chiar n media care au facut alte facultati ( unele chiar indepartate) si master sau chiar doctorat in teologie ( una e psiholoaga, vine la tv, alta e chiar Oreste, realizator tv, cu studii de jurnalistica si regie).
Am vazut pe site-ul fac. Sf Andrei Saguna din Sibiu specializarea " teologie practica". Aveti idee la ce se refera?
Nu stiu la ce se refera, dar ma gandesc ca e vorba despre realtii sociale sau meserii cu aplicatii sociale - de la om la om. Eu am absolvit studii laice, socio-umane.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare