Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 05.08.2011, 23:20:09
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.08.2011
Mesaje: 55
Implicit Ce explicatie poate exista?

Vi se intampla vrodata sa va uitati mereu la o anumita ora?Mie mi se intampla extrem de des,sa ma uit la fara un minut in special,ori la ora fixa sau la ore de genul 10:10,11:11..etc.Mi se intampla zilnic de aproape doi ani. se intampla sa ma trezesc la astfel de ore,dimineata...si nu gasesc o explicatie logica.Daca poate cineva sa imi explice mi-ar fi de mare ajutor.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 05.08.2011, 23:32:12
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliiiii Vezi mesajul
Vi se intampla vrodata sa va uitati mereu la o anumita ora?Mie mi se intampla extrem de des,sa ma uit la fara un minut in special,ori la ora fixa sau la ore de genul 10:10,11:11..etc.Mi se intampla zilnic de aproape doi ani. se intampla sa ma trezesc la astfel de ore,dimineata...si nu gasesc o explicatie logica.Daca poate cineva sa imi explice mi-ar fi de mare ajutor.
Pai daca va veti pune ceasul sa sune LA SI 5 MINUTE, nu va veti mai trezi la ore FIXE!
Reply With Quote
  #3  
Vechi 05.08.2011, 23:43:29
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.08.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Pai daca va veti pune ceasul sa sune LA SI 5 MINUTE, nu va veti mai trezi la ore FIXE!
Nu acum lasand gluma la o parte,stiu ca din exterior nu pare ceva serios insa numai azi m-am uitat de foarte multe ori la fara un minut!Incepe sa devina enervant!Ma intreb doar daca exista o explicatie.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 05.08.2011, 23:55:59
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliiiii Vezi mesajul
Nu acum lasand gluma la o parte,stiu ca din exterior nu pare ceva serios insa numai azi m-am uitat de foarte multe ori la fara un minut!Incepe sa devina enervant!Ma intreb doar daca exista o explicatie.
Nu cred ca exista nicio explicatie:-)

Totusi, mi-am amintit ceva. Cand eram eu la liceu, o anumita categorie de fete si baieti isi luau repere existentiale de la ceas.:-) Credeau asa:

-daca te uiti la ceas la FARA 1 MINUT, inseamna ca NU TE IUBESTE!
-daca te uiti la ceas la FIX, inseamna ca TE IUBESTE!
-daca te uiti la ceas la SI 1 MINUT, inseamna ca TE INSEALA!

Acum depinde tu ce varsta ai, in ce etapa a vietii te afli si in ce esti dispusa sa crezi..:-)

Parerea mea este sa nu te mai uiti la ceas pana nu scapi de aceasta mica obsesie:-)
Reply With Quote
  #5  
Vechi 06.08.2011, 00:06:06
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.08.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Nu cred ca exista nicio explicatie:-)

Totusi, mi-am amintit ceva. Cand eram eu la liceu, o anumita categorie de fete si baieti isi luau repere existentiale de la ceas.:-) Credeau asa:

-daca te uiti la ceas la FARA 1 MINUT, inseamna ca NU TE IUBESTE!
-daca te uiti la ceas la FIX, inseamna ca TE IUBESTE!
-daca te uiti la ceas la SI 1 MINUT, inseamna ca TE INSEALA!

Acum depinde tu ce varsta ai, in ce etapa a vietii te afli si in ce esti dispusa sa crezi..:-)

Parerea mea este sa nu te mai uiti la ceas pana nu scapi de aceasta mica obsesie:-)
Si eu daca ma uit si la FARA 1MINUT si dupa la FIX ,inseamna ca un minut nu ma iubeste si dupa ma iubeste:))))))).Offf !Oricum de ceas nu ma pot lipsi,si este destul de enervant ce se intampla pentru ca nu e de azi de ieri,este de doi ani si vreau sa scap!


Ce m-a facut sa intreb este ca aseara am auzit marturia unui baiat care spunea ca el inainte facea tatuaje.Iar dupa o perioada,se trezea in fiecare noapte la ora 03:15.Iar intr-o seara s-a trezit si a avut o vedenie cum ca satana ii spunea ceva la ureche.De atunci a spus ca a incetat sa mai faca tatuaje,iar dupa ce a incetat nu s-a mai trezit noaptea.Si intamplarea asta m-a facut sa intreb.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 06.08.2011, 00:10:06
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.08.2011
Mesaje: 55
Implicit

Bine acum eu nu ma ocup cu niciun lucru necurat!
Insa din moment ce mi se intampla des acest lucru cu orele,ma intreb care este motivul.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 06.08.2011, 00:15:00
tara tara vrem ostas tara tara vrem ostas is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.07.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Implicit

din cauza superstitiei..
Reply With Quote
  #8  
Vechi 06.08.2011, 00:15:16
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliiiii Vezi mesajul
Bine acum eu nu ma ocup cu niciun lucru necurat!
Insa din moment ce mi se intampla des acest lucru cu orele,ma intreb care este motivul.
Cred ca trebuie sa te lasi de fumat..
Reply With Quote
  #9  
Vechi 06.08.2011, 00:18:59
Iuliiiii Iuliiiii is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.08.2011
Mesaje: 55
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Cred ca trebuie sa te lasi de fumat..
nu fumez=))
Reply With Quote
  #10  
Vechi 06.08.2011, 00:38:03
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Iuliiiii Vezi mesajul
nu fumez=))
Ma gandeam ca nu fumezi, dar suna fain sugestia mea:-))
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Poate exista biserica fara canoane? sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 13 20.11.2009 00:31:57
EXPLICATIE cristina83 Generalitati 12 10.05.2009 11:53:41