Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #181  
Vechi 30.05.2010, 22:33:29
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Mai, insasi "galceava" voastra-i parte din plan.
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #182  
Vechi 30.05.2010, 23:41:15
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de eodor nastasa Vezi mesajul
Mai, insasi "galceava" voastra-i parte din plan.
Ce te face sa fii sigur ca-i asa? Ai citit linkul anterior? Era vorba despre ceva serios, nu despre o galceava. Marea Britanie, care e mult mai bogata decat noi, sustine ca nu-si permite buletine electronice pentru cetatenii ei pentru ca sunt prea scumpe!

Tu crezi ca noi merita sa facem chiar sacrificii pentru a ne indosaria electronic?

De asemenea Marea Britanie sustine ca acest mod de indosariere electronica incalca drepturile cetateanului. Tie ti se pare normal sa stie totul despre tine cine vrei si cine nu vrei? Caci s-a demonstrat ca indosarierea electronica nu ofera siguranta, asa cum se spune. Ce bine ar fi daca ne-am trezi la timp si noi!
Reply With Quote
  #183  
Vechi 30.05.2010, 23:53:38
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ce te face sa fii sigur ca-i asa? Ai citit linkul anterior? Era vorba despre ceva serios, nu despre o galceava. Marea Britanie, care e mult mai bogata decat noi, sustine ca nu-si permite buletine electronice pentru cetatenii ei pentru ca sunt prea scumpe!

Tu crezi ca noi merita sa facem chiar sacrificii pentru a ne indosaria electronic?

De asemenea Marea Britanie sustine ca acest mod de indosariere electronica incalca drepturile cetateanului. Tie ti se pare normal sa stie totul despre tine cine vrei si cine nu vrei? Caci s-a demonstrat ca indosarierea electronica nu ofera siguranta, asa cum se spune. Ce bine ar fi daca ne-am trezi la timp si noi!
Hei prietene, ma refeream la faptul, ca se tot incearca a se motiva "necesitatea" indosarierii electronice, stii tu, treaba cu cip-u, ca unia vin cu tot felul de argumente pro, cum ca-i chestie de progres, ca-i mai bine, ca Doamne fereste esti pe munte ranit, si te gasesc astia cu gps-u, despre asta zic io...intelegi, adicatelea tocmai "galceava" asta-i de la uzurpator...noi ne "galcevim" si ei baga cip-u...si cu marea lu' bretania..ramane de vazut...ca asa-i in politichie, la'nceput toti is lei para-lei...
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #184  
Vechi 29.11.2014, 15:17:53
OneChris1 OneChris1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2014
Mesaje: 1
Implicit

[quote=AlinB;225696]Penibil. Mai ales faza cu "microfonul din iad".
Mai sunt cateva care daca ar fi lipsit, ar fi fost mai respectabil.



Sa-l lasam de o parte pe par. Paisie a carui singura vina a fost ca fost poate cam credul in ceea ce priveste vestile care i le aduceau unii.
In orice caz, pozitia lui nu e impartasita intocmai de apologetii moderni ai luptei "anticip" dupa cum am mentionat deja.

Sfantul Lavrentie de Cernigov n-a glasuit nimic anticip, doar unii (Danion Vasile) l-au inrolat in lupta anti-apocaliptica cu lanturile propriilor rationamente cara arata ca totusi n-a trecut suficient de mult timp de cand s-a lasat de yoga.

Daca dl. "inginer" Mircea Vlad zice o prostie si am dat deja un exemplu cat de prost poate sa argumenteze ceva (strici reperele de pe codul de bare, nu mai functioneaza, asta inseamna ca codul de bare are 666 si cipurile la fel) , nu inseamna ca altii trebuie sa-si sparga capul sa arate ca prostia nu e adevarata.

Adica daca zice un nebun ca e luna patrata, poate ar trebui trimis pe Luna sa vada ca nu e in colturi. Si nu doar el (ca poate a fost corupt pe drum) ci toata echipa de sustinatori.

Mai ai pe lista? Ca iti mai zic.



Care varianta e aia? Ai aflat-o cumva inaintea mea? Ca nu cred ca am mentionat-o pe aici.
Si cum am impus-o?



Da..s-a vazut, erau vreo 100 la Guvern si pe dealul Patriarhiei, cu tot cu yoghini si cei de la Noua Dreapta, ceea ce nu inteleg de ce unii din ei tineau sa se numeau ortodocsi din moment ce strigau lozinci anticlericale.



Poate la tine in buletin o fi trecut vreun "666" la mine nu e.

In ceea ce priveste legitimarea, sa nu te plangi daca ai sa trebuiasca sa platesti un teanc de amenzi in locul Antoniei care o fost prinsa de vreo cateva zeci de ori pe centura practicand "cea mai veche meserie din lume" (cum i se zice), ca doar cu numele de botez ai vrut sa te legitimezi, dupa ala te-au luat..
Deci, aveti aceleasi nume de botez, impartiti acelasi destin social. De martiri, desigur..



Sigur ca da, nu e o gluma, legatura cu codurilede bare si cu cipurile ESTE.

Citeste invers card, sau chiar si la buletin si acolo scrie card, sunt curios ce mai zici si la asta daca tot esti asa destept :)
Reply With Quote
  #185  
Vechi 29.11.2014, 16:30:14
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

[quote=OneChris1;573983]
Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Penibil. Mai ales faza cu "microfonul din iad".
Mai sunt cateva care daca ar fi lipsit, ar fi fost mai respectabil.



Sa-l lasam de o parte pe par. Paisie a carui singura vina a fost ca fost poate cam credul in ceea ce priveste vestile care i le aduceau unii.
In orice caz, pozitia lui nu e impartasita intocmai de apologetii moderni ai luptei "anticip" dupa cum am mentionat deja.

Sfantul Lavrentie de Cernigov n-a glasuit nimic anticip, doar unii (Danion Vasile) l-au inrolat in lupta anti-apocaliptica cu lanturile propriilor rationamente cara arata ca totusi n-a trecut suficient de mult timp de cand s-a lasat de yoga.

Daca dl. "inginer" Mircea Vlad zice o prostie si am dat deja un exemplu cat de prost poate sa argumenteze ceva (strici reperele de pe codul de bare, nu mai functioneaza, asta inseamna ca codul de bare are 666 si cipurile la fel) , nu inseamna ca altii trebuie sa-si sparga capul sa arate ca prostia nu e adevarata.

Adica daca zice un nebun ca e luna patrata, poate ar trebui trimis pe Luna sa vada ca nu e in colturi. Si nu doar el (ca poate a fost corupt pe drum) ci toata echipa de sustinatori.

Mai ai pe lista? Ca iti mai zic.



Care varianta e aia? Ai aflat-o cumva inaintea mea? Ca nu cred ca am mentionat-o pe aici.
Si cum am impus-o?



Da..s-a vazut, erau vreo 100 la Guvern si pe dealul Patriarhiei, cu tot cu yoghini si cei de la Noua Dreapta, ceea ce nu inteleg de ce unii din ei tineau sa se numeau ortodocsi din moment ce strigau lozinci anticlericale.



Poate la tine in buletin o fi trecut vreun "666" la mine nu e.

In ceea ce priveste legitimarea, sa nu te plangi daca ai sa trebuiasca sa platesti un teanc de amenzi in locul Antoniei care o fost prinsa de vreo cateva zeci de ori pe centura practicand "cea mai veche meserie din lume" (cum i se zice), ca doar cu numele de botez ai vrut sa te legitimezi, dupa ala te-au luat..
Deci, aveti aceleasi nume de botez, impartiti acelasi destin social. De martiri, desigur..



Sigur ca da, nu e o gluma, legatura cu codurilede bare si cu cipurile ESTE.

Citeste invers card, sau chiar si la buletin si acolo scrie card, sunt curios ce mai zici si la asta daca tot esti asa destept :)
Eu cred ca n-ar strica sa te mai documentezi inainte de a te lansa in discutii. Nu ne tregem de sireturi cu sfintii care au spus lucruri care nu ne convin. Cine refuza cardul stie de ce-l refuza, fii sigur.
Reply With Quote
  #186  
Vechi 29.11.2014, 16:51:05
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Eu cred ca n-ar strica sa te mai documentezi inainte de a te lansa in discutii. Nu ne tregem de sireturi cu sfintii care au spus lucruri care nu ne convin. Cine refuza cardul stie de ce-l refuza, fii sigur.
Amani o potentiala venire al lui Iisus, dar fie, fa cum vrei.
Reply With Quote
  #187  
Vechi 29.11.2014, 17:08:00
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Amani o potentiala venire al lui Iisus, dar fie, fa cum vrei.
Ma supraestimezi acum! Eu nu am astfel de puteri. Doar ca nu suport atata infuzie de noutate. Demodata mai sunt! Cipurile nu le suport si gata. Un colt de rai tuturor!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Semnul crucii Hartford Intamplari adevarate 10 29.05.2010 19:03:21
Despre semnul fiarei Lory10 Biserici Protestante 82 23.03.2010 20:43:42
Despre semnul fiarei Lory10 Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 77 18.03.2010 13:53:02
Cuvantul (din 2003) al staretului athonit Rafail despre semnul fiarei! tot-Laurentiu Stiri, actualitati, anunturi 2 18.01.2009 22:57:17