Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 11.05.2010, 18:57:29
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gibilan Vezi mesajul
cind spuneam eu ca penticostali sunt mincinosi nu o spuneam moca in'92'cind mergeam la adunarile lor nici nu vroiau sa auda de cruce acu e centru credintei lor,repede au mai schimbat legea nici pe biblie nu era crucea era un vas de pamint acu se lauda cu crucea hm...prin'93' am realizat o troita sectari miau rupt- o si miau aruncat-o in riu Doamne ce realizare pt.ei.am, aflat lucruri noi e bun forumul.
Din ceea ce spui nu reiese minciuna frate Gibi.

Este drept ceea ce spui ca penticostalii au avut fata de cruce o atitudine negativa. Dar nu fata de Jertfa Domnului Iisus. A fost o forma de protest fata de ortodocsi cred eu dar nu stiu sigur. Fata de semnul crucii golit de semnificatia ei.

Intre timp lucrurile s-au mai schimbat. Am vazut ca Sfanta Scriptura, atunci cand vorbeste de Cruce o asimileaza Jertfei de pe ea. Cum ar fi versetul: Și printr-Însul toate cu Sine să le împace, fie cele de pe pământ, fie cele din ceruri, făcând pace prin El, prin sângele crucii Sale

Cat despre gestul troitei rupte si aruncate in rau aceia nu erau sectari, erau niste golanasi teribilisti.

Ma bucur ca, pana la urma ai ajuns la concluzia ca e bun forumul.
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre vorbirea cu mortii strajeru Secte si culte 2 09.04.2018 22:32:16
Care este adevarul despre vorbirea in limbi ? petrut-angel Secte si culte 1534 12.03.2018 22:00:37
Vorbirea in limbi - ajutor Archangel Reguli generale de utilizare a forumului 37 03.01.2013 12:16:48
Dilema unui ortodox privind darul vorbirii in limbi la penticostali gpalama Secte si culte 4 29.05.2010 21:11:29
DESPRE VORBIREA IN LIMBI Ioan_Ciobota Generalitati 4 24.03.2010 17:09:10