Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 24.08.2010, 16:18:54
Lavrentiu's Avatar
Lavrentiu Lavrentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.09.2005
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 790
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
In legatura cu Sfantul Anton de Padova astept in continuare raspunsul domnului colaps. Dansul stie bine de ce.
Pai daca aveti doar voi doi un dialog privat, poate ar trebui sa-l purtati prin mesageria interna :)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 24.08.2010, 21:51:17
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Nici eu nu sunt de acord cu ecumenismul, dar nici nu ma tem de el. Voi ramane cu Hristos indiferent ce hotarasc capii Bisericilor. Nimeni nu poate face mai mult decat ce ii este dat, iar crestinului ii este dat sa ramana in Hristos chiar de s-ar pravali muntii. Probabil ca ei isi vor face o singura Biserica, o singura moneda, un singur guvern...si vor culege roadele faptelor lor. Lucrurile acestea trebuie sa se intample, ca sa vina sfarsitul. Noi sa avem grija de sufletele noastre.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #23  
Vechi 25.08.2010, 17:26:35
adrian010155 adrian010155 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.05.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 564
Implicit

Citat:
În prealabil postat de TreciLaRugaciune Vezi mesajul
avem milioane de sfiniti!!!!!!!!!!!!! :)
Erau doi cersetori care s-au intalnit la granita imparatiilor pe teritotiile carora cerseau si unul a inceput sa se laude ca imparatul sau are straie mai bogate decat ale imparatului celuilalt cersetor...
__________________
Te rog, Doamne, intareste-ma in credinta, caci murdar si pacatos sint dinaintea Fetei Tale.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Lasati copiii si nu-i opriti sa vina la Mine Kyrie Eleison Arta bisericeasca in general 4 01.03.2012 20:20:04
Posibila legatura intre iluministi inselati de draci si reprezentari ale Satanei? mihailt Generalitati 2 12.05.2010 19:07:04
Lasati lumea sa vada ca avem nevoie de Iisus Ioan_Ciobota Generalitati 0 17.02.2008 09:36:51
DOSARIADA - Lasati Biserica in pace cotizo Despre Biserica Ortodoxa in general 3 24.12.2006 23:45:52