Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfanta Scriptura > Rugaciuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.04.2010, 17:30:25
georgeval's Avatar
georgeval georgeval is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.09.2007
Locație: Valenii de Munte
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.065
Implicit Rugaciune la ziua nasterii si a numelui

Rugaciune la ziua nasterii si a numelui
Dumnezeule Preasfinte, cum voi putea sa-ti multumesc cu vrednicie pentru viata ce mi-ai dat-o? Tu m-ai scos din haosul nefiintei si viata mea este dar al bunatatii Tale, care m-a pazit pana acum, ma sprijineste in necazuri si implineste trebuintele mele. Tu esti cel ce priveghezi asupra mea, indreptezi pasii mei in calea binelui si ma aperi de ispita. Când ma pierd, Tu ma întorci la calea poruncilor Tale, cand ma poticnesc ma sprijinesti, cand cad ma ridici si cand ma ratacesc, ma intorci si-mi deschizi parintestile Tale brate. O, cat de nemarginite sunt datoriile mele catre Tine, pentru ca mi-ai dat viata si-mi dai în toate zilele noi dovezi de parinteasca Ta bunatate si îngrijire. Plin dar de o vie recunostinta, Tie iti închin toate zilele vietii mele si mai ales aceasta zi de sarbatoare pentru mine. Si ma rog cu umilinta, ca bunatatea Ta sa nu ma paraseasca, in tot cursul vietii mele si intelepciunea Ta sa ma povatuiasca totdeauna in calea binelui si a fericirii, pentru rugaciunile si mijlocirile sfantului (numele caruia l-ai primit la botez) si ale Preacuratei Maicii Tale.
Amin.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Maica Pelaghia , de ce o rugaciune de la 12 seara e cat 40 rugaciuni spuse ziua spre_rasarit Generalitati 5 20.12.2013 22:14:18
Ziua de rugăciune pentru pacea Ierusalimului ! cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 0 26.09.2012 22:09:22
Rugaciune la ziua numelui gbystef Intrebari utilizatori 0 08.11.2011 15:11:01
Ziua Nasterii Maicii Domnului silverstar Generalitati 0 08.09.2006 08:54:00