Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 04.12.2008, 16:35:51
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

sau o alta superstitzie ciudata, ar fi impartzirea 666 la 6 apoi iar la 6 shi apoi iar la 6, rezultand 3,0833333333333333333333333333333....

ce pare o cifra cu oarecari sensuri simbolistice, referitor la sfanta Treime, ziua 8-a shi varsta Domnului la rastignire... 33 de ani, deci e un fel de adaugare la sfanta Treime a unor chestiuni neglijabile... formate din cele ale Domnului, rezultad un pacat insemnat....

shi alte multe interpretari infricoshatoare shi ispititoare....
Reply With Quote
  #22  
Vechi 04.12.2008, 16:51:34
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

adica tatal shi fiul cu duh de drac intre ei, shi nu cu Duhul Sfant, caci sunt nume de om, numar de om... tata shi fiul gLumii, a mamonei.

666=tatal minciunii
666/6=111=tata, tata, tatat ca om, asemanat cu Dumnezeu
111/6=18,5= duhul rau =6*3, 5 porunca moshtenirii pamanteshti
18,5/6=3,0833333333333333333333333333333 fiul faradelegii, al pacatului ce pare ca asculta de Dumnezeu, ca Hristos de Tatal Sau, neshtiind ca ascultand de tata lui pamantesc asculta de... tatal minciunii din maica patimii, deci firea shi faptura de drac invartoshata din intzelepciuna Domnului, meshterirea minciunii.

v-a placut socoteala? ca pe mine m-a infricoshat...
Reply With Quote
  #23  
Vechi 04.12.2008, 16:54:33
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

v-a placut socoteala? ca pe mine m-a infricoshat...

dar nu de dracul trebuie sa ne fie frica ci lui Dumnezeu sa-i dam slava... prin viatza noastra curata, cu haine spalate in sangele mielului injunghiat, shi pastrate albe pe cat posibil.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 20.02.2009, 22:43:43
iulcar iulcar is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 20.02.2009
Mesaje: 2
Implicit

Citat:
În prealabil postat de varia Vezi mesajul
desi legea este votata de mult timp nu s-a pus in aplicare, pana cand zilele acestea mi-a venit ca un trasnet si ca un fulger mesajul pe site-ul avocatnet.ro despre aceste carti de identitate electronica care comtin codul de bare cu numarul "666" semnul Anticristului".
ce parere aveti cum ne supunem de raipd raului, ce atitudine ia biseria noastra ortodoxa, foarte multi crestini care sunt cu adevarat crestini nu situ adevarul si vor fi pacaliti pur si simplu.
daca doriti mai multe informatii despre acest subiect veti gasi pe sit-ul sfaturiortodoxe.ro
CIP-uri in pasaporte (buletine) biometrice . CITESTE CU ATENTIE.!!!!!!!!!!


Exista doua tipuri de motive pentru care nu ar trebui sa acceptam pasapoartele (buletine) cu cipuri:
1. Din p.d.v. laic: datele (atit de) personale pe care le contin aceste cipuri nu sint criptate- cu alte cuvinte oricine are un scanner (care pe moment are o raza de actiune de pina la 90 de metri, dar care mai tirziu va putea fi marita), poate avea acces la datele noastre din acel cip pentru ca nu exista nici un password care sa impiedice accesarea lor. Pe de alta parte, dupa cum se stie, cipurile pot fi clonate, cu alte cuvinte reproduse. Exista destul de multi indivizi care ar putea avea acces la o astfel de tehnologie. Deci te poti trezi cu crime si jafuri puse in seama ta, de catre cineva care ti-a furat indentitatea, tot asa cum, in functie de cum vor evolua lucrurile (foarte probabil se va merge si pe BULETINUL cu cip, dupa cum o arata dezbaterile din Parlamentul European din 14 ianuarie a.c.), te poti trezi deposedat de bunuri, de bani, de catre "sosia" ta de ID. Asta pe linga faptul ca nimeni nu-ti garanteaza bunacredinta a angajatilor statului care au acces la aceste date.

Este inutil de spus ca acest gen de initiative cuplat cu legile de ascultare a convorbirilor nu sint decit niste pasi spre controlul total, mult mai rau decit cel comunist pentru ca este mult mai intim si mai bine pus la punct tehnologic)

2. Din punct de vedere religios- aici cred ca s-a vorbit destul de mult pe tema asta, si n-am sa spun decit ca: cipul contine intr-adevar 666, dar dincolo de asta el este evident o faza premergatoare pentru implantul de cip. Nu o spun eu ci chiar ei, vezi de ex: http://www.youtube.com/watch?v=JZHAI409uqo - NBC- prezinta America in 2017, toata lumea este "cipata" (dar sint multe materiale pe tema asta).

Care este problema cipului in corp pina la urma? Se reduce toata problema numai la numarul 666? De ce este Biblia atit de radicala: cei care primesc cip-ul nu mai au nici o sansa la minturire?

Problema este ca cipul care se vrea a ne fi implantat in corp, sub diverse pretexte (gen identificare mai usoara, nu-l pierzi, terorism si alte prostii), va fi un mod de supraveghere nu numai fizica (adica unde esti si ce faci), nu numai ca va fi o modalitate foarte usoara de a controla si elimina persoanele care nu sint "political correct" prin simpla inchidere a cipului care nu-i mai permite accesul nici macar la mincare, dar cel mia grav, activitatea cerebrala, cu alte cuvinte acei centri nervosi care sint responsabili de tot ceea ce inseamna comportament si gindire, de ceea ce reprezinta insasi esenta umana vor fi controlati si ajustati. La ora actuala sub pretextul imbunatatirii memoriei sau a sanatatii se face propaganda la "ultimul racnet" cipurile din creier:
daca cautati pe internet, veti vedea http://www.wired.com/medtech/health/news/2004/10/65422
http://www.livescience.com/health/06...ro_chips.html;
http://www.rsc.org/AboutUs/News/Pres...brainchips.asp

Ori asta inseamna ca odata primit acel cip, iti pot ajusta frecventa electromagnetica in asa fel incit sa gindesti numai cum vor ei (foarte probabil doar munca si distractie)- adica nu vei mai putea sa te rogi, nici nu vei mai vrea macar sa te rogi , si sa ai in general, o gindire de tip reflexiv- meditativ, de intoarcere in sine.... prin urmare libera vointa iti este anulata si te pui complet la discretia celor care conduc aceasta lume- care asa cum stim si o vedem la fiecare pas nu-i slujesc lui Dumnezeu ci diavolului. In consecinta odata primit cip-ul.... adio mintuire, nici nu te mai poti gindi la ea macar.

Prin urmare pasaportul cu cip trebuie respins mai ales pentru ca el este un pas premergator si pregatitor implantului de cip!
Vizionati pe internet: http://verichip.xhost.ro/index.html : http://video.acasa.ro/view_video/244...de-masoni.html : si filmul Ingerul Digital: http://bisericadincasa.wordpress.com...gerul-digital/
Reply With Quote
  #25  
Vechi 20.02.2009, 22:49:12
alx alx is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Mesaje: 221
Implicit

Numarul de aur, proportia divina, care se gaseste peste tot in natura, om, fiind o armonie in proportii, energii, etc.

φ = (-2) sin 666 = 1.61803398874989...

Saracul numar 666 scris in baza 10 cu cifre arabe.. daca ar putea vorbi, ar da in judecata pe multi.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 20.04.2009, 17:39:42
Marius_Adrian Marius_Adrian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2009
Mesaje: 11
Implicit Pecetea

Fratilor, nu e vorba ca daca avem card cu cip o sa ne pierdem imediat sufletul sau credinta, noi trebuie sa vedem in ansamblu, sa vedem mai departe. Dupa cip urile din pasapoarte si cati de identitate, etc, urmeaza cip urile implantate in corpurile noastre prin injectare.

TOTUl, aboslut TOTUL o sa fie stocat pe acest cip, bani, identitate, carnetul de sanatate, etc ..... bani lichizi nu or sa mai fie iar omul nu o sa mai aiba control asupra vietii sale, totul o sa se faca prin acest cip. Iar cine nu are cip este scos din sistem. Te impotrivesti sistemului,iti inchid cip ul si GATA, cum spune in Apocalipsa, cine nu are numarul nu are nimic.

De cand am afalt am cautat informatii. Am gasit mai multe filme pe internet si din pacate chiar suntme pe drumul spre Apocalipsa. Va recomadn din tot sufletul urmatoarele filme. Primele doua i l au protagonist pe regizorul american Aaron Russo:

http://video.google.com/videoplay?do...80303867390173 - in engleza

http://saccsiv.wordpress.com/category/aaron-russo/ - in romaenste. Din pacate ultimile 20 30 de minute lipsesc.

http://video.google.com/videoplay?do...53830426590918 Un interviu al aceluiasi Aaron Ruso in care dezvaluie intentiile celor care sunt in spatele noii ordini mondiale.

http://thecrowhouse.com/bigpic.html Filmul se numeste The Big Picture (Imaginea in ansamblu), din pacate e numai in engleza, versiunea tradusa numai este disponibila pe net

http://video.google.com/videoplay?do...+picture&hl=en Conferinta tinuta de David Icke la Londra in vara anului trecut. Din pacate este doar in engleza.

Tot ce prezinta aceste filme este greu de crezut dar despre aceste lucruri ne vorbeste si parintele Amfilohie, plus ca masoneria a fost scaosa inafara legii de BOR in anii 1940, plus ce se intampla in jurul nostru care confirma tot ce aceste documentare prezinta;

Nu stiu daca o sa fiu crezut dar dupa ce am vazut toate aceste filme si am inceput sa discut cu prietenii si colegii din diferite tari (sunt student in Belgia) am descoperit ca unul dintre ei (suntem colegi la un curs de engleza) este implicat in dezvoltarea acestor cip uri. Mi a spus foarte detasat ca in viiotrul apropiat copii nostri vor fi injectati imediat dupa nastere, cip ul tinand cont de certificat de nastere. Centrul de cercetare este la cativa pasi de facultatea unde invat, este un renumit centru ce cercetare din Belgia, respectiv IMEC.

Fiecare crede ce vrea dar tot ce se intampla in jurul nostru nu este intamplator, cineva chiar se jaoca cu vietile noastre iar daca incerci sa explici tot ce fac nu gasesti nici o explciatie logica a actiunilor lor.

Dumenzeu sa ne ajute si sa ne lumineze mintile si sufletele!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 20.04.2009, 18:21:23
nume nume is offline
Banned
 
Data înregistrării: 17.11.2008
Mesaje: 44
Implicit

...nu vad raul in aceste buletine/cipuri si alte d-astea. Or sa ne ajute sa ne miscam mai usor.
Dracul e si-n calculator, daca e s-o luam asa. Si in telefonul mobil, si in automobile, avioane...
Reply With Quote
  #28  
Vechi 20.04.2009, 18:33:43
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alx Vezi mesajul
Numarul de aur, proportia divina, care se gaseste peste tot in natura, om, fiind o armonie in proportii, energii, etc.

φ = (-2) sin 666 = 1.61803398874989...

Saracul numar 666 scris in baza 10 cu cifre arabe.. daca ar putea vorbi, ar da in judecata pe multi.
Dupa "calc"-ul meu din Windows:

-2 * sin666 = -2 * -0,80901699437494742410229341718282... = 2,8090169943749474241022934171828...

Deci care-i faza cu 666 ?!
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #29  
Vechi 21.04.2009, 16:20:03
Florin-Ionut's Avatar
Florin-Ionut Florin-Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.07.2008
Locație: Timișoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.411
Implicit

Sase pagini interesante:

http://www.arhiva-ortodoxa.info/arhi...iratorilor.pdf
__________________
Să nu abați inima mea spre cuvinte de vicleșug, ca să-mi dezvinovățesc păcatele mele;
Psalmul 140, 4

Ascultați Noul Testament ortodox online.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 29.04.2009, 09:31:04
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

sa va dau o solutzie de la Dumnezeu:

peste codul ala de pe alimente, de pe orice lucru din comertz, adica doar peste codul de bare cu 666. adica peste ala ||cod||cod|| shi nu peste alte coduri ca restul nu contzin 666, ci doar cele care contzin delimitarile ||...||...|| codificate cu cifra 6 din rautate shi vrajitorie. ca asha au impus unii, deci peste ele solutia este sa facetzi semnul crucii sf. Andrei, adica X-ul acela ca la calea ferata, peste toata codificarea... adica cu pixul sau cu creionul acolo unde nu putetzi dezlipi eticheta shi arunca la gunoi eticheta ori ambalajul, deci insemnatzi peste cu semnul sf. Andrei shi apoi putetzi consuma alimentele, ori sucurile fara probleme... ori citi cartzile dar pe alea care sunt ale voastre shi nu pe ale altora... aia care vretzi shi care credetzi in Hristos, in Dumnezeu...

eu asha fac oridecate ori imi aduc aminte, dar nu-i fortzez pe altzii sa faca la fel pe lucrurile lor; faca fiecare cum il indeamna Dumnezeu shi conshtiintza shi credintza lui...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Din noile minuni ale Sf. Ioan Rusul! Simply_me Generalitati 5 02.06.2014 13:08:15
Buletine electronice in Germania bmd Stiri, actualitati, anunturi 73 27.07.2011 18:22:23
Buletine biometrice? colaps Generalitati 81 05.10.2010 11:08:49
Noile permise au cip RFID ? axios Generalitati 9 12.09.2010 02:13:34
noile pasapoarte si noile permise auto g_giorgian Generalitati 18 25.09.2008 19:01:17