Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 25.10.2013, 16:00:28
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de stireana Vezi mesajul
Anita, Dragoș o fi având dreptatea privitorului pe hartă, însă eu mi-am uns croasantele cu unt în fiecare dimineață cu Alpii înaintea ferestrelor deschise.

Când aud că Ceaușescu a făcut și fapte bune... Mda, și în Rusia sunt biserici în care Stalin e închinat prin icoane. Ăia nu-s preoți, îs "pochi".
Ma calca pe nervi subiectivismul banal de previzibil al unora din diaspora, care neaga la gramada partile bune ale fostului sistem cu cele rele, si desigur cu enervanta aia de Romanie, din care in sfirsit au plecat. Reflex de dulau care linge mina stapinului: doar pentru ca o duci bine undeva, nu inseamna ca sistemul de acolo e bun. (Sau ca nu trebuie criticat, fie si intr-un mod decent-impaciuitor). Si mai ales nu inseamna ca trebuie sa, ca sa ma exprim in stilul dumitale, stuchesti spre zarea din care ai plecat.
P. S. Exprimarea asta, cumva fortat-ostentativ-neaos-arhaica, se pupa din parti cu situatia de diasporata, sa zic asa.
Reply With Quote