Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 24.10.2010, 23:10:51
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Am mare nevoie de AJUTOR -sfat

Ma numesc Amy si trec printr-o perioada dificila. Nu sunt tanara, am 44 ani. Sunt casatorita a 3-a oara. prima data sotul a decedat , a 2-a oara a plecat cu prietena mea si acum acum printr-o intelegere (stam impreuna si ne ajutam atat tot).
Problema este alta si pentru care am MARE nevoie de AJUTOR, nu vreau sa gresesc dar nici sa renunt.
De catva timp m-am reantalnit cu prima mea dragoste (din tinerete)cu care la momentul respectiv ne certasem (mi-l rapise o alta fata), acum reantalnindu-ne flacara dragostei s-a reaprins si ne iubim ca in copilarie. Dar amandoi suntem casatoriti. Cu toate ca nici unul nu traim cu sotul/sotia naturala.si stam cu sotul/sotia fiindca exista si un copil la mijloc (el are un baiat si eu o fata-din prima casatorie)
Stiu ca este foarte mare pacat sa traim impreuna, dar nici nu ne putem desparti. Este ca si cum ceva a pus stapanire pe noi si nu putem sta despartiti unul de altul mult timp.
Am facut pomelnice, acatiste etc, ca sa se aleaga - daca este sa fim impreuna, atunci sa fim iar daca nu este sa fim impreuna sa ne putem desparti fara sa suferim. Dar de despartit e mai greu, fiindca asta incercam de aproximativ 15 ani si mereu drumurile noastre se unesc iar. El a fost plecat si din tara iar la revenire intr-un concediu, ne-am reintalnit intr-un magazin si am reanceput iar sa ne revedem.Nici el nu ma poate refuza sau nega si nici eu nu pot. Nu stiu ce sa fac, nu vreau sa pacatuiesc, mi-e frica.Dar nici nu pot renunta la el.Simt ca mi se rupe sufletul.
Va rog ajuntati-ma, ce sa fac? Nu-mi spune-ti sa renuntam unul la altul ca nu putem. Sa divortam, o putem face (ce-l putin eu)dar cere timp.dar la el decate ori incearca spune ca ceva se petrece cu el (parca nu poate vorbi, si ea incepe sa planga si atunci tace).
Adresa pe de e-mail: as_amya@yahoo.com
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Minune cu Sfantul si Mare Mucenic Efrem cel Nou viviana Intamplari adevarate 73 27.11.2020 00:09:48
Sfantul Mare Mucenic Mina – Facatorul de Minuni MARY-A Intrebari utilizatori 10 12.11.2017 01:43:05
Sfantul Mare Mucenic MERCURIE cristiboss56 Moaste 5 30.06.2009 23:03:20
Sfantul Mare Mucenic MINA icamilin Diverse Sarbatori 3 18.11.2008 00:03:46
Sfantul Mare Mucenic Mercurie cristiboss56 Rugaciuni 3 05.01.2008 15:20:11