Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #61  
Vechi 02.04.2011, 00:22:30
lvlarian lvlarian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2011
Locație: intreBotosani si Londonsani
Religia: Ortodox
Mesaje: 7
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emiliulia Vezi mesajul
Va rog din inima si din tot sufletul ajutatima sa repet analizele va rog nu stiu ce sa ma fac mie rau si imi este frica sa nu ajung la spital ajuatima va implor din suflet sa repet analizele din nou ca nu am reusit sa le refac si ma simt rau rugativa pentru mine va rog din suflet si iertatima pentru tot caci sambata cu ajutorul lui Dumneyeu ma voi spovedi va rog din suflet ajutatima nu ma lasati va implor va multumesc pentru tot si Dumneyeu sa va dea sanatate tuturor care ne sunteti alaturi .Dumneyeu sa va ajute .sarut mana.
Bunul Dumnezeu va iubeste...El pe cei pe care ii iubeste ii cauta...Dumnezeu sa va ierte si sa va aline suferinta!
Va rog frumos sa mi dati adresa dvs ,numele complet ca in buletin...eu sunt in strainatate si as incerca in urmatoarele zile sa vad daca pot sa va ajut cu putini bani...va rog sa ma iertati si sa ma credeti ca nici situatia mea materiala nu e mai buna,as vrea sa va pot ajuta cu mai mult...cum am zis nu promit nimic deocamdata.
sunt trist impresionat ca sunteti pe acest forum de ceva timp si putini se arata,macar cu o vorba buna...adresa mea e mail;lylarian@yahoo.com/(SCRIU CU LITERE MARI CA SA INTELEGETI MAI BINE E MAILU' MEU; LYLARIAN@YAHOO.COM)sau sms p nr.00447838739129.numele meu este Marian L.
Dumnezeu sa va ajute!sarut mana
Reply With Quote
  #62  
Vechi 03.04.2011, 19:04:28
PuiMicGeorgiana's Avatar
PuiMicGeorgiana PuiMicGeorgiana is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.02.2008
Mesaje: 56
Implicit Cate odata sa putem merge mai deprte avem nevoie de ajutor

Buna ziua,

Numele meu este Georgiana Dinu,am 23 de ani si sunt din Pitesti. De la nastere doctorii mi-au pus diagnosticul tetrapareza spastica. De la varsta de 3 luni si pana acum aproximativ 3 ani de zile, parintii mei au facut tot posibilul si nenumarate eforturi si m-au dus la recuperare in diferite centre din tara: Targu Mures, Desna, Bucuresti, Pitesti, dar cel mai mult am mers la spitalul Budimex, din Bucuresti. Acolo ma duceam cate 2 saptamani in fiecare luna si pot spune ca progresele facute erau evidente, atat pentru psihicul meu, cat si fizic.
Parintii mei au facut eforturi majore pentru aceste recuperari, dar avand in vedere ca avem doar un singur venit pentru 4 persoane este foarte greu (mama a fost nevoita sa renunte la serviciu si sa devina asistentul meu personal, suferind mai tarziu o operatie la coloana vertebrala. Sora mea este studenta si are la activ 2 operatii de hernie de disc, la varsta de 20 de ani). Dar situatia financiara grea i-a obligat pe ai mei sa intrerupa total recuperarile.
Aceasta intrerupere brusca m-a facut sa ma resimt, cauzandu-mi dureri musculare foarte mari si ma descurc din ce in ce mai greu. Stau cat stau pe scaun si apoi trebuie sa ma intind in pat putin sa mai ma lase durerile, scarile abia le mai urc, obosesc repede si ma dor foarte rau picioarele. Dar sunt optimista in continuare si credinta nu mi-o voi pierde niciodata, ca doar Dumnezeu imi da puterea sa merg mai departe.
Va rog, ajuti-ma sa scap de dureri si sa merg mai bine si de ce nu, cu voia lui Dumnezeu si cu ajutorul vostru sa merg singura!

Cate odata sa putem merge mai deprte avem nevoie de ajutor

Un efort mic al unor oameni cu suflet mare ar insemna foarte mult pentru un singur om: pentru mine!

Va multumesc!”

Contul in care puteti depune banii este:
RO35BRDE030SV28658780300
TITULAR: DINU GEORGIANA IULIANA
__________________
Fericiti sunt cei nefericiti Pr Horia In curand cu ajorul Pr Horia voi avea o carte cu poeziile mele.:):)
Doua dintre blog-urile mele;
http://puiut.wordpress.com/ Poeziile mele,
http://georgiana-speranta.blogspot.com/ Cate odata sa putem invinge avem nevoie de ajutor
Reply With Quote
  #63  
Vechi 04.04.2011, 09:39:57
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta va multumesc

Doamne ajuta tuturor si va multumesc ca sunteti alaturi de mine in aceste grele momente nu am reusit sa ajung sa refac aceste analize care cu cat trec zilele pentru mine este un chin ,frica ma doboara mai ales ca ar fi trebuit sa fiu mai bine avand in vedere ca am luat pastilele care mi lea recomandat pana la terminarea analizelor insa durerile din dreapta sub coasta spre spate numi trec ,mie frica sa nu fie ceva mai grav si eu nu stiu nimic de asta stau si ma gandesc iar gandul ma intristeaza si mai tare dar ma rog bunul Dumnezeu si numai el stie cat sa ma ajute sa trec cu bine peste acesta problema de sanatate de aceea va implor si va rog cu toata puterea sufletului meu sa ma ajutati sa reusesc sa termin simt ca nu mai ajung sa le fac pentru mine este o frica si neliniste din care nu mai ies va rog din inima ,va multumesc doamna Patinina ,sarut mana si Dumnezeu sa va ajute si pe dumneavoastra cat si doamna Ana Maria Dumnezeu sa va binecuvanteze va multumesc ca sunteti alaturi de mine sa va rasplateasca bunul Dumnezeu dupa sufletul bun care il aveti dumneavoastra ,domnule Marian va multumesc si vam contactat va multumesc din suflet pentru tot si vom tine legatura asa- cum ati spus ca sa veniti la tulcea si sa ne vizitati cand aveti drumul aici ,cat despre ajutor daca veti putea sa ne ajutati cand veti avea putere eu va multumesc ca miati daruit aceste cuvinte frumoase si va doresc deasemenea un post linistit tuturor si bunul Duymnezeu sa ma ajute sa reusec sa fac analizele sa ma ajute Dumnezeu ca data viitoare sa am vesti bune despre mine sa reusesc sa fac aceste analize care nu ma lasa noaptea sa dorm bunul Dumnezeu sa ma ajute si sa ma faca bine ,ma rog lui Dumnezeu sa ma ajute cineva sa reusesc sa fac aceste analize doar Dumnezeu stie ce este in sufletul meu si in inima mea ,va multumesc si sarut mana ca sunteti langa mine bunul Dumnezeu Iisus Hristos sa va rasplateasca pentru tot sunteti oameni minunati Doamne ajuta si va multumesc din toata inima mea .
Reply With Quote
  #64  
Vechi 04.04.2011, 11:38:29
kikyo_ea's Avatar
kikyo_ea kikyo_ea is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.08.2010
Locație: Giurgiu
Religia: Ortodox
Mesaje: 312
Implicit

Dumnezeu sa o ajute, sanatate sufleteasca si trupeasca sa ii daruiasca!
Reply With Quote
  #65  
Vechi 06.04.2011, 11:13:47
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Va multumesc pentru rugaciunile dumneavoastra

Va multumesc ca sunteti alaturi de mine si va rugati pentru mine sa dea Dumnezeu sanatate si bucurie tututror si linestea de care au nevoie sa ma ajute si pe mine sami duc la bun sfarsit aceasta frica de care a pus stapanire pe mine si nu mai pot sa gandesc pozitiv ca as putea sa fiu bine si ar fi doar o frica sau imaginatia mea mie tare frica simi doresc din suflet sa fiu bine si aceasta neliniste sa ea sfarsit cat mai repede ma rog la bunulDumnezeu sa reusesc sa termin aceste analize si sa aflu rezultatul sa ma ajute bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului sa se indure de mine asa cum ma ajutat si mia fost alaturi pana acum si in bune si in rele sa ma jaute in continuare ,va multumesc ca sunteti alaturi de mine si va rog din suflet sa va rugati pentru mine sa reusesc sa fac aceste analize sa aflu acest rezultat va rog din inima iuliana ,Doamne ajuta si va multumesc din suflet va doresc sanatate tutror celor din sufletul meu si din gandul meu ii imbratisez va multumesc sarutmana
Reply With Quote
  #66  
Vechi 12.04.2011, 18:15:01
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit am sufletul zdrobit si nu mai pot de frica

Dragii mei va rog sa ma iertati ca sciu din nou si va derabjez pe cine deranjez vreau din suflet sa rog din inima persoanei care ma ajutat sa fie alaturi de mine sa reusesc sa termin investigatiile necesare nu am reusit sa le fac pentru ca imi este frica de ieri am primit o veste foarte rea si nu am liniste va rog din toata inima si din tot suflet ajuatima ,rugativa si pentru mine ca intram in saptamana patimiolor si ma rog sa ma ajute bunul Dumnezeu sa ma spovedesc si sa ma impartasesc sa gasesc liniste sufleteasca va rog din suflet va multumesc si bunul Dumnezeu sa va dea sanate tuturor si toate cele bune celor dragi dumneavoastra va doresc Doamne ajuta.
Reply With Quote
  #67  
Vechi 19.04.2011, 13:29:40
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Buna ziua

Dragi nostri vreau sa va va spun ca situatia mea este tot aceeasi nimeni nu ma ajutat pnetru ami reface analizele dar am intrat pentru a va dori din toata inima un paste fericit alaturi de toti cei dragi dumneavoastra celor dragi va doresc din inima toata lumina sa va intre in casele dumneavoastra sa va aduca tot ceea ce doriti dumneavoastra si numai bucurii din partea celor dragi voua sa aveti parte de o saptamana linistita care sa va aduca cat mai aproape de Dumneyeu si de invierea fiului Iisus Hristos ,asa sa ne ajute si pe noi si sa ne dea macar sanatate si cat de putin pe masa celor mici cu mult drag va dorim un Paste cat mai fericit domnului chiar daca nu va cunosc nici numele domnul doamnei anonim sunteti in sufletul meu in acest moment si va oresc tot cei mai bun deasemenea sarut mana tuturor si un Paste Fericit cu drag va dorim familia Dumitrescu Dumitru Emil
Reply With Quote
  #68  
Vechi 19.04.2011, 15:12:48
IOLANDA IOLANDA is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.03.2010
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 368
Implicit Doamne ajuta

Multumim pentru urarile tale ,draga Iuliana ..imi pare nespus de rau ca nu ai reusit sa primesti ajutorul pe care il sperai.Acum cred si eu ca in aceasta perioada este mai greu,toata lumea fiind preocupata de pregatirile cu Sfintele Paste.Dar tu sa nu deznadajduiesti in ajutorul lui Dumnezeu ,si sa fii sigura ca nu te va lasa la greu.Eu personal ma voi ruga ptr.tine si familia ta si iti doresc sa te faci bine cit mai repede.Dumnezeu ,Iisus Hristos si al Lui Maicuta Sfanta, sa-ti dea putere si ajutor in toate problemele pe care le ai acuma. Multa sanatate si inca un sfat :incearca si cu plante medicinale =coada calului=este o planta miracol in probleme renale.(eu am folosit-o si mi-a ajutat mult de tot)Doamne Ajuta!!!
Reply With Quote
  #69  
Vechi 05.05.2011, 10:56:48
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

Sarut mana si va multumesc pentru cuvintele dumneavoastra doamna Iolanda deasemenea persoanei care este alaturi de noi si ma va ajuta sa refac aceste analize vreau sa va doresc toate cele bune si Dumnezeu sa va ingrijeasca asa cum vati ingrijit si de mine prin rugaciuni si ajutor sa va dea Dumneyeu bucurie si sanatate in case va imbratisez si va voi aduce vesti despre mine poate cu ajutorul bunului Dumnezeu incurajatoare si bune sarut mana Doamne ajuta cu respect iuliana .
Reply With Quote
  #70  
Vechi 10.05.2011, 17:31:01
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Am si eu cateva vesti mai bune

Dragii nostri stiu ca sunt cateva persoane care asteapta vesti despre sitiuatia mea si vreau sa va spun ca ma simt mai bine acum ,multumesc persoanei care ma ajutat sa refac analizele inca nu va pot spune rezultatul deoarece doctorita este inca in concediu pan ape data de 20 mai ,dar nu este rezultatul rau asa mi sa spus deci miam luat o piatra de pe suflet care ma apasa mai am dureri dupa ce mananc dar ficatul este bine nu este marit si analize nu este ingrijoratoare mi sa spus ,insa cel mai mult mam bucurat enorm cand miau spus ca pot sami fac asigurare si sa platesc cand vreau si pot sa imi fac gratuit analize sau compensate asigurarea sa fie de trei luni sau sase luni sau chiar un an ,si pentru mine sa ma ajute bunul Dumneyeu sa reusesc sa fac buletinul care trebuie ca fara el nu pot sa fac nimic si va fi bine si pe strada,copii sunt bine cel mic am reusit sa ma interesez si de la anul pot sa il inscriu la gradinita la Emilian din luna septembrie si vor merge amandoi cu program prelungit si dupa atat de multe drumuri la primarii iata ca in sfarsit se poate face ceva si pentru copii adica sa ne ofere o locuinta anl iar noi sa platim lunar o suma modica de bani ce reprezinta chirie pe luna vreau sa va spun doar ca sa ma ajute Dumneyeu sa fac buletinul si Doamne ajuta o sa ne fie bine copiii vor avea o camaruta a lor acolo sa faca ce vor sa se joace sa puna desenele pe pereti sa va rog din suflet sa ne puneti in rugaciunile dumneavoastra sa reusim si pana in iarna sa avem o casuta si sa fie si copii nostri fericiti ,promit ca data care vine voi posta si poze acum nu am gasit o solutie dar va multumesc tutror si Dumnezeu sa va rasplateasca pentru ca neati pus in rugaciunile dumneavoastra va imbratisam si va rugam din tot sufletul sa nu ne uitati ca sunteti o adevarata familie pentru noi ,va multumim pentru tot si sa ne ajute Dumneyeu sa venim cu vesti bune si de acum in colo Dumnezeu este mare si vede ii Multumim pentru tot ,Doamne ajuta.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 21:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39