Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sfinti Parinti (Patrologie)
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 21.09.2011, 23:48:29
Scotland The Brave
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Theodor_de_Mopsuestia Vezi mesajul
Frate, esti extraordinar, pur si simplu. Te felicit! Bine, tu si ceilalti mari crestini de pe forum, ortodocsi, catolici sau de alta confesiune sunteti deja dincolo de orice felicitare care nu va poate cuprinde maretia efortului. Sper sa mi se permita sa vin si eu, care sunt insa un nimeni, cu lucrari reprezentand, respectiv descriind scoala antiohiana, si continuatoarea sa, cea de la Edessa. :)
Cu drag in Cristos pentru toti,
Adi "Arameul".
Eu vroiam sa aduc despre crestinii platonicieni din Alexandrina :) Se pare ca vom acoperi un larg areal geografic.In rest lauda ta va fi un bun argument ca dracu sa nu ma ia direct de ceafa ci de urechi,la final.Motivul:daca postezi fara sa traiesti(cazul meu) ceea ce spui.. :) Sper totusi sa vina si oameni calificati,imi voi permite o mojicie.Sunt trei autori pe acest forum,pe langa admin,care cred ca ar avea multe de spus la aceste rubrici si nu numai:domnii Teodor Danalache,Stelian Gombos si Marius Matei.Am citit cam tot ce posteza dansii.Poate,daca au timp si ignora modul cum abuzez eu...:)

PS:sunt extrem de indaratnic si incapatanat.Am idei putine si fixe,majoritatea tembele.Cand insa am una fixa-n suruburi sunt insistent pana ma da omul pe usa afara.Cateodata este pentru o cauza buna,cazul de fata.Imi asum sutul-n cur pentru pasul inainte al imbogatirii sufletesti a tuturor.La injuraturi nu va riscati,am crescut la periferie si sunt pui de golan autentic si tatuat,adica un caz de evitat prin schimbarea trotuarului sau eventual,si mai util, a continentului :) O seara placuta in continuare.

Dumnezeu cu mila si noi cu pacatele.

Last edited by Scotland The Brave; 21.09.2011 at 23:51:12.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Citate diverse din Sfintii Parinti OvidiuO Generalitati 141 09.12.2013 21:11:04
Sfintii parinti ioachim si ana patricia2006 Nunta 3 30.07.2012 22:36:23
Cine sunt Sfintii Parinti? sophia Despre Biserica Ortodoxa in general 37 25.11.2010 12:21:04
Ce inseamna Dumnezeu judeca la Sfintii Parinti? mihailt Generalitati 2 13.12.2009 00:33:27
Sfanta Traditie si Sfintii Parinti ancah Despre Sfanta Scriptura 0 21.03.2008 14:28:49