Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 15.02.2012, 13:12:40
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Si tu o sa mananci pe lumea cealalta mancare cereasca. Citeste descrierile raiului si ospetele de acolo sa te dumiresti.Sarmale a cerut, sarmale vrea si orice crestina de pe forum cu inima mare poate sa faca cateva sarmale sa le dea in numele baiatului din vis.

Costel am zis la general dar nu stiu numele lui.Dumnezeu il stie si "Dau sarmalele astea in numele baiatului din vis" e suficient.

Aici e ce vrea baiatul decedat:"Mi-a povestit despre un tânăr din blocul în care locuia, tânăr care a copilărit cu fetele dumneaei, și care a murit la 17 ani. L-a visat după ani și ani, îmbrăcat într-o hăinuță de copil mult prea mică pentru cum arăta atunci când a murit... L-a întrebat de ce așa, când ea știa că mama lui îi dăduse de pomană brațe de haine. Atunci, în vis, tânărul a spus că, pe pământ, cât a trăit, e singurul lucru pe care el, cu mâna lui, l-a dat de pomană.

Și, acum contradicție la ceea ce am povestit mai sus. În același vis, băiatul i-a cerut niște sarmale de varză, dar printre sarmale să fie și bucățele de costiță afumată. Exact cum gătea doamna...
"

Conform actiunii si reactiunii, cine va da sarmale la acest om , dand unui sarac in numele lui, dupa moarte va primi probabil si ea sarmale sau o mancare dorita. E o ocazie unica.

Last edited by spre_rasarit; 15.02.2012 at 15:57:05.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa ramanem ORTODOCSI pana la capat ! cristiboss56 Despre Biserica Ortodoxa in general 1122 04.02.2013 14:52:23
Traian Băsescu: Nu rămânem fără electricitate ( Pana cand?) hydro314 Generalitati 0 13.02.2012 21:40:11
imi pare rau de ceea ce am ajuns sa fiu un.mare.pacatos Intrebari utilizatori 14 24.02.2011 21:54:50
Intelegerea a ceea ce ni se intampla cod_gabriel Intamplari adevarate 20 05.12.2008 08:18:42